+421 903 725 459 ·   +421 2 6542 4300 ·   

Britská Kolumbia

Je najzápadnejšou kanadskou provinciou, ktorá je známa pre svoju prírodnú krásu, ktorá sa odráža v jej lat. motte „Splendor sine occasu“, ktoré sa dá do slov. preložiť ako „lesk bez zakalenia“, resp. „neobmedzená nádhera“.

Ku Kanadskej konfederácii sa pripojila ako šiesta v poradí, jej obyvatelia sami seba nazývajú ako British Columbians.

Hlavným mestom Britskej Kolumbie je Victoria, najväčším mestom je Vancouver, ktorý je tiež tretím najväčším metropolitným územím v Kanade.

Zopár zaujímavostí o Britskej Kolumbii:

Britská Kolumbia je treťou najväčšou a najzápadnejšou provinciou v Kanade a je štyrikrát väčšia ako Veľká Británia. Dĺžka pobrežia BC je viac ako 27 000 kilometrov.

Polovica všetkých obyvateľov žije v metropolitnej oblasti Vancouveru.

Dve tretiny plochy Britskej Kolumbie (hovoríme o oblasti väčšej ako Francúzsko!) tvoria lesy a viac ako polovica tejto oblasti má malý alebo žiadny kontakt s ľuďmi.

Britská Kolumbia má spomedzi všetkých provincií a území Kanady najmiernejšie podnebie. Má najdlhšie obdobia bez mrazov v Kanade a kvety často začínajú kvitnúť už vo februári.

Britská Kolumbia je jednou z 3 najlepších oblastí produkcie brusníc a čučoriedok na svete.

BC je domovom najväčšej hokejky na svete. Pôvodne bol vytvorený pre Expo 1986 a potom ho získalo mesto Duncan, BC, kde je vystavená dodnes. Hokejka je dlhá 62,48 metra, váži 28,12 tony a je 40-krát väčšia ako bežná hokejka.

Hlavné mesto BC – Victoria, ktoré sa nachádza na ostrove Vancouver, má každoročne na konci zimy počítanie kvetov. Každý rok sa komunita stretne, aby napočítala viac ako jednu miliardu kvetov. A keď už hovoríme o Victorii – mesto bolo pomenované po britskej kráľovnej Viktórii.

Ostrov Vancouver je tiež domovom najvyššieho vodopádu v Kanade. Vodopády Della v parku Strathcona sú vysoké 440 metrov, čo je viac ako osemnásobok výšky Niagarských vodopádov.

Britská Kolumbia je provinciou s najvyšším počtom vegetariánov a vegánov v Kanade. V marci 2018 približne 8,6 percenta respondentov prieskumu v Britskej Kolumbii uviedlo, že sú vegetariáni, zatiaľ čo 3,9 percenta tvrdilo, že sú vegáni. V populácii mladších ako 35 rokov takmer 40 % populácie tvrdí, že sú vegetariáni alebo vegáni.

KANADA – Nové Škótsko

Stredné školy bez možnosti výberu

ZOBRAZIŤ KURZ

KANADA – New Brunswick

ZOBRAZIŤ KURZ

KANADA – Quebec

ZOBRAZIŤ KURZ

KANADA – Ontário

ZOBRAZIŤ KURZ

KANADA – Manitoba

Štátne stredné školy vo winnipegu

ZOBRAZIŤ KURZ

KANADA – Alberta

ZOBRAZIŤ KURZ

KANADA – Britská Kolumbia

ZOBRAZIŤ KURZ

KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM PORADÍME PRI VÝBERE KURZU

ING. IVETA BETUŠOVÁ

RIADITEĽKA / MAJITEĽKA

+421 903 725 459

Spoločnosť D&D Team, s.r.o. tento rok oslávi 29. výročie svojho vzniku. Od začiatku svojej činnosti sa špecializuje na organizovanie stredoškolských, jazykových a poznávacích pobytov v zahraničí.

Dôležitou prioritou našej spoločnosti je individuálny prístup ku klientovi, malý priateľský kolektív a samozrejme kvalitne ponúkané služby. Budeme veľmi radi, keď sa dáte presvedčiť a využijete naše služby. S maximálnym úsilím sa postaráme o Vašu spokojnosť.

S úctou

Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Team

Mgr. Slávka Barlíková

Stredné školy / Jazykové pobyty

+421 907 725 459

Mgr. Vanda Hudáková

Stredné školy

+421 948 725 459

Mgr. Linda Opremčáková

Aktuálne na MD 🙂

Ing. Blanka Šipkovská

Ekonomické oddelenie a fakturácia

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM