+421 903 725 459 ·   +421 2 6542 4300 ·   

SOUTH AUSTRALIA

South Australia je štátom v južnej časti kontinentu, ktorá zahŕňa aj najsuchšie oblasti celej Austrálie. Je štvrtým najväčším austrálskym štátom a zdieľa hranice so všetkými pevninskými štátmi a severným územím. Hlavným mestom je piate najväčšie mesto v Austrálii – Adelaide. Južná Austrália má prosperujúcu umeleckú scénu a je známa aj ako „festivalový štát“, pretože sa tam každoročne koná viac ako 500 festivalov.

Súčasťou Južnej Austrálie je aj ostrov Kangaroo, ktorý je veľmi obľúbenou destináciou. Má fascinujúcu rozmanitosť voľne žijúcich živočíchov, vrátane uškatcov, tuleňov, tučniakov, pelikánov, koál, rôznych druhov kengúr a klokanov. Ostrov Kangaroo ponúka množstvo známych miest, ako je chránená oblasť Seal Bay, obľúbená pláž, ktorú obývajú obrovské skupiny uškatcov. Na ostrove sa nachádza tiež množstvo fascinujúcich prírodných útvarov, akými sú Admirálsky oblúk, pozoruhodné skaly a jaskyne Kelly Hill.

Program C – SOUTH AUSTRALIA – Štátne školy s ubytovaním v hosťovskej rodine s možnosťou výberu regiónu

Program C –  SOUTH AUSTRALIA – Štátne školy s ubytovaním v hosťovskej rodine s možnosťou výberu regiónu 

 

Študenti sú umiestňovaní do dobrovoľníckych hosťovských rodín v Austrálii, kde sa stávajú členmi rodiny a navštevujú miestnu strednú školu. Zmyslom programu je dať študentom príležitosť zlepšiť jazykové schopnosti, naučiť sa viac o živote v Austrálii, spoznať nové prostredie, kultúru a aktívne sa podieľať na živote v miestnej rodine. Každý študent po príchode absolvuje 3 dňové orientačné stretnutie, kde dostane všetky potrebné informácie.

 

Študentské víza

Študent vycestuje do krajiny na študentské víza na základe úhrady poplatkov za školu a ubytovanie, ktoré je kontrolované vládou. Vízum je platné po dobu účasti študenta v kurze/ škole. Pri podávaní žiadosti je potrebná podrobná dokumentácia, ktorá musí byť skompletizovaná pred podaním žiadosti. Nedostatočná, resp. nekompletná žiadosť predlžuje celý proces.

 

Opatrovníctvo – (voliteľné v štátnych, povinné vo väčšine súkromných škôl)

Táto starostlivosť je dôležitá pre študentov mladších ako 18 rokov. Väčšina štátnych škôl zahŕňa opatrovnícku starostlivosť v školnom poplatku ako časť vybraných školských zodpovedností za študenta.

Prevažná časť súkromných škôl požaduje, aby bol tútor zabezpečený v tomto smere zodpovedným agentom, a teda v niektorých prípadoch opatrovníctvo nie je voliteľnou, ale povinnou položkou. Opatrovníctvo zahŕňa napr. pomoc pri nákupe kníh a uniformy, pomoc pri riešení problémov, posielanie správ rodičom.

 

PONUKA ŠKÔL

 

Južná Austrália je dobrou alternatívou pre vašich študentov. Jej horúce leto ponúka veľké množstvo pláží a surfovania ako vo všetkých ostatných štátoch Austrálie.

 

Adelaide High School

Je to prvá Juhoaustrálska stredná škola, ktorá oslávila svoje 100. výročie v roku 2008. Nachádza sa v centre mesta obklopená parkmi. Škola má rôznorodé učebné osnovy s akademickými, praktickými a odbornými skúsenosťami a je známa najmä pre poskytovanie “Excellence“ programov v oblasti jazykov, vedy, matematiky, kriketu a veslovania.

Jazyky: Angličtina ako ďalší jazyk, Nemčina, Francúzština, Gréčtina, Taliančina, Španielčina, Čínština a Japončina.

Programy špeciálneho záujmu:

 • Veslovanie (ročník 8-12)
 • Nadaní a talentovaní (ročník 8-12)
 • Jazyky (ročník 8-12)
 • Veda, technológia, strojárstvo a matematika (STEM) (ročník 11-12)

 

Brighton Secondary school

Nachádza sa na populárnom pobreží predmestia západného mestského centra Adelaide. Škola dosiahla vynikajúce výsledky a poskytla absolventov hudby a volejbalu do tých najlepších mládežníckych orchestrov, speváckych zborov, kapiel a Austrálskych mužských a ženských olympijských tímov.

Programy špeciálneho záujmu:

 • Hudba (ročník 8-12)
 • Volejbal (výberové konanie) (ročník 8-12)
 • Formula 1 (F1) v škole (výberové konanie)- strojárstvo ( ročník 9)
 • Odborné vzdelávanie a tréning (VET)- strojárstvo, maloobchod, jedlo a pohostinstvo, starostlivosť o zdravie (ročník 10-12)

 

Charles Campbell College

Nachádza sa 9km na severo-západ od Adelaide blízko Adelaide pohorí a River Torrens. Zameranie školy je na výtvarné a múzické umenia, vzdelávanie vo sfére biznisu, matematika, veda a odborné vzdelávanie. Medzi zariadenia školy patria aj umelecké miestnosti, ktoré sú určené na tanec, herectvo a hudbu, médiá, automobilový obchod, workshopy pre technické vedy, športoviská s telocvičňou, zdravotnícke triedy, ihriská a 3 atletické bežecké dráhy. Do školy je možné dostať sa rozsiahlou verejnou dopravou a v blízkosti sa nachádza hlavné nákupné centrum.

Programy špeciálneho záujmu:

 • Múzické umenia (výberové konanie) – tanec, herectvo, hudba (ročník 8-12)
 • Matematika a veda (rozšírená) (ročník 9-10)
 • Odborné vzdelávanie a tréning (VET) – automobilové, strojárske zručnosti, starostlivosť o zdravie, dobrovoľníctvo (ročník 10-12)

 

Heathfield High School

Je to idylické prostredie v krásnej oblasti Adelaide Hills len 20 minút od Adelaide CBD. Škola ponúka rôznorodé možnosti športovania, outdoorové vzdelanie, výtvarné a múzické umenia spolu s inovatívnou vedou, matematikou a technickými programami. Škola je špeciálne zameraná na volejbal a stala sa najlepšou volejbalovou školou v Austrálii.

Špeciálne programy:

 • Volejbal (výberové konanie) (ročník 8-11)
 • Pokročilé technológie- robotika, laserová a 3D tlač (ročník 8-12)
 • Odborné vzdelávanie a tréning (VET)- prevádzka kuchyne a záhrady, všeobecný stavebný kurz, pokročilá priemyselná výroba (ročník 10-12)

 

Seaview High School

Škola je situovaná na 10 hektárovom pozemku s malebnými južnými pohoriami a čistým výhľadom na mesto a pobrežie. Škola sa nachádza v pešej vzdialenosti od pláže, blízko Flinders University a hlavného nákupného centra. Je špeciálne zameraná na pokročilú vedu, technológiu, strojárstvo, kreativitu a inovácie.

Programy špeciálneho záujmu:

 • Tenis (výberové konanie) (ročník 8-11)
 • Veda, technológia, strojárstvo, umenie a matematika (STEAM) (ročník 8-12)
 • Súčasné umenie- tanec, herectvo, divadelná technológia (ročník 8-12)
 • Odborné vzdelávanie a tréning (VET)- kreatívne odvetvia (3D animácia a herný dizajn), technická produkcia (hudobný priemysel a nahrávanie hudby), starostlivosť o zvieratá a hospodárstvo (ročník 10-12)

Hostiteľská rodina

Austrálske hostiteľské rodiny sú neplatené a poskytujú zázemie študentom dobrovoľne. Študent sa stáva členom rodiny a počas celého pobytu má jej podporu, zúčastňuje sa jej aktivít, výletov a činností spolu s ostatnými. Študenti sú umiestnení v hostiteľských rodinách, ktoré sú vo všeobecnosti milé, príjemné a otvorené. Radi využívajú možnosť deliť sa o svoju krajinu, kultúru a spôsob života s mladým človekom z inej krajiny.

Lokálny koordinátor

Počas celého pobytu je študentom k dispozícii lokálny koordinátor, zabezpečujúci celkovú spokojnosť študenta.  Pomáha mu s adaptáciou, či s riešením vzniknutých problémov. Každý študent má všetky kontaktné informácie na svojho koordinátora a môže ho kontaktovať kedykoľvek, keď potrebuje pomôcť. Okrem lokálneho koordinátora môžu študenti s vážnejšími problémami kontaktovať aj D&D Team ako domácu agentúru.

Orientačný meeting

Ešte pred začiatkom programu sa študenti zúčastnia orientačného mítingu, ktorý im pomôže zorientovať sa v novom prostredí – dostanú informácie ako najlepšie zapadnúť do rodiny, ako si nájsť kamarátov, či zvládnuť školu.

Požiadavky:

 • vek 15 – 18,5 počas doby trvania pobytu
 • študent denného štúdia na strednej škole
 • priemerné študijné výsledky
 • odporúčanie zo strednej školy
 • primerané jazykové schopnosti potrebné na zvládnutie štúdia na strednej škole a situácie v hosťovskej rodine
 • absolvovanie testu ELTiS minimálne na 207 bodov
 • osobné kvality – vyspelosť, flexibilita, čestnosť, zodpovednosť, otvorené myslenie, spoločenskosť, záujem o štúdium a spoznávanie iného jazyka a kultúry, vôľa spoznávať nových priateľov a zdieľať každodenný život s hosťovskou rodinou
 • stotožnenie sa s rozhodnutím prihlásiť sa do programu

Presné ceny programov, resp. cenovú kalkuláciu podľa zvoleného programu a dĺžky programu Vám radi zašleme na vyžiadanie.

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  ĎALŠIE PROGRAMY V AUSTRÁLII

  Program A – TOP

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program B – New South Wales

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program C – South Australia

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program D – Victoria

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program E – Queensland

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program F – Western Australia

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program G – Tasmánia

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM