+421 903 725 459 ·   +421 2 6542 4300 ·   

Barcelona

Sprachcaffe Barcelona

Škola Sprachcaffe Languages Plus bola založená v roku 1983 bratmi Sarno pochádzajúcimi z Ríma. Ich sloganom je učiť sa jazyky a spoznať, stretnúť sa s ľuďmi. Meno „Sprachcaffe“ bolo inšpirované talianskou tradíciu „Caffe letterario“. V preklade „Literárne kaviarne“ sú stretnutia intelektuálov v Taliansku, ktoré sa využívajú, aby sa diskutovalo o mnohých aktuálnych témach z oblastí – politika a kultúra. Táto tradícia priviedla bratov Sarno k myšlienke založiť „“Caffè Linguistico“, teda “Linguistics café” alebo „Sprachcaffe“, s cieľom dať ľuďom z celého sveta možnosť stretnúť sa navzájom, v uvoľnenom prostredí a rozprávať sa s každým v rôznych jazykoch. Aktuálne má Sprachcaffe 30 jazykových škôl po celom svete.

Letná škola vznikla v roku 2003 je situovaná v univerzitnom kampuse v jednej z najbezpečnejších častí Barcelony, 30 minút od centra mesta mestskou hromadnou dopravou. Škola a rezidencia sú umiestnené v modernej budove s 24-hodinovou recepciou, športovými možnosťami a jedálňou, kde sa podávajú raňajky a večere.

Barcelona

sa nachádza na severnom pobreží Španielska. Ide o najviac kozmopolitné a ekonomicky najaktívnejšie mesto Španielska. So svojimi cca 3 miliónmi obyvateľmi patrila Barcelona vždy do popredia čo sa týka módy aj architektúry, tá je brilantnou kombináciou starého štýlu s novými prvkami. Mesto je plné zaujímavých miest ako El Barrio Gótico, Las Ramblas, La Plaza de Catalunya, the Olympic Port, Piccaso Museum. Môžete tu obdivovať prácu svetoznámych architektov ako Antonio Gaudí na miestach akými sú Gűell Park, La Padrera, katedrála La Sagrada Familia a mnohé ďalšie. Barcelona má tiež nádherné biele piesočnaté pláže.

Hlavná budova školy sa nachádza v samom srdci mesta a nachádzajú sa v nej triedy, študentská klubovňa, internetová miestnosť a kútik no voľný čas s nástenkou plnou informácií o celotýždňových aktivitách. V okolí sú bary a reštaurácie.

Po počiatočnom zhodnotení a testoch sú študenti rozdelení podľa úrovne jazyka do skupín.

Škola Sprachcaffe ponúka mládeži počas letných prázdnin štandardný kurz taliančiny, úroveň A1 – C1, v rozsahu 20 lekcií (15 hodín) týždenne. Výučba prebieha v skupinkách max.15 študentov. Škola poskytuje všetky učebné materiály, sú v cene kurzu.

Hosťovská rodina

Život v španielskej rodine umožní študentom vidieť a naučiť sa všetko o španielskom životnom štýle a získajú osobnú skúsenosť a vedomosti o španielskej kultúre a tradíciách. Rodiny sú starostlivo vyberané tak, aby mali študenti pri tejto príležitosti príjemný pobyt v Španielsku. Študenti sú ubytovaní v 2-lôžkovej izbe a rodina im poskytuje plnú penziu. Niektoré rodiny môžu ponúknuť študentom ľahké pranie za nejaký poplatok. V Barcelone je však veľa práčovní. Študenti môžu v rodine prijímať telefonáty, avšak volať by mali iba z verejných automatov umiestnených pred školou. Rodina sa stará o poriadok, ale od študentov sa tiež vyžaduje udržiavanie poriadku vo vlastných veciach a ustieľanie postele. Rodina poskytuje posteľné prádlo, uteráky si študent prinesie. Zvyčajná vzdialenosť rodín od školy a pláže je 10 – 40 minút mestskou dopravou.

Hosťovské rodiny sú starostlivo vyberané na základe nasledujúcich faktorov:

 • vzdialenosť medzi domom rodiny a školou (do 30 min.),
 • komfort ubytovania,
 • dostupnosť ubytovania v dané termíny.

Rezidencia

Študenti vo veku od 14 – 21 rokov sú ubytovaní v rezidencii spolu s ostatnými medzinárodnými študentami. Rezidencia je situovaná v tej istej budove ako škola, v univerzitnom kampuse, 30 minút od centra mesta.

Študent obýva 2-4 posteľovú izbu s klimatizáciou s vlastnou kúpeľňou. Izby sú upratované raz týždenne. Rezidencia poskytuje študentom posteľné prádlo, uteráky si študenti prinesú. V cene pobytu je zahrnutá celodenná strava – raňajky a večera v rezidencii, obed v škole.

Vzdialenosť areálu od pláže je cca 30 minút mestskou dopravou.

V ponuke programu sú pre študentov organizované rôzne lákavé aktivity: pikniky, výlet na pláž, kvízy, kino, medzinárodná mládežnícka párty, rôzne športy, hry, návšteva múzeí a ďalších pamätihodností Barcelony.

 

V cene programu sú zahrnuté aj exkurzie:

1 – týždenný pobyt / 1 x poldenná exkurzia

2 – týždenný pobyt / 2 x poldenná + 1 celodenná exkurzia

3 – týždenný pobyt / 3 x poldenná + 2 celodenné exkurzie

 

Naše skúsenosti nás presvedčili o tom, že exkurzie a kultúrne návštevy sú veľmi dôležitou časťou spoznávania a lepšieho pochopenia našej bohatej a rozmanitej kultúry ako aj našich dávnych tradícií.

Doplnkové aktivity môžu byť za extra príplatok.

 

Typ ubytovania

Termíny

Vek

2 týždne

4 týždne

extra týždeň

hostiteľská rodina

28.06. – 31.10. 14 – 21 1 095,- 2 115,- 510,-

rezidencia

28.06. – 22.08. 1 365,- 2 655,- 645,-

Cena v EUR

V cene je zahrnuté:

 • výučba 20 lekcií / týždeň (1 lekcia = 55 min.),
 • vstupné testy, učebné materiály,
 • certifikát o absolvovaní kurzu,
 • ubytovanie, viacposteľová izba,
 • plná penzia,
 • exkurzie a aktivity podľa programu,
 • transfer z / na letisko vo vybraných časoch,
 • 24-hodinový dozor.

V cene nie je zahrnuté:

 • vratný depozit za ubytovanie v rezidencii,
 • doprava, letenka,
 • cestovné poistenie,
 • vreckové.

Termíny:

Rezidencia: 28.06. – 22.08.2020

Hostiteľská rodina: 28.06. – 31.10.2020

 

Príchod:  nedeľa     Odchod: sobota

ONLINE PRIHLÁŠKA

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Fotogaléria

  Malaga pre náročných

  15 - 20 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Valencia

  12 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Tarragona pre náročných

  13 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Maravillas (Benalmádena)

  15 - 20 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Malaga – Letný tábor

  11 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Madrid – Letný tábor

  5 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Valencia – Letný tábor

  13 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Barcelona – Letný tábor

  5 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Barcelona

  14 - 21 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Marbella – Letný tábor

  5 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Salamanca – Letný tábor

  5 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Malaga

  15 - 21 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM