USA - Chicago

Škola Kaplan už 70 rokov  pôsobí na trhu a uspokojuje rôznorodú a náročnú klientelu. Ponúka široký výber kurzov a viac než 40 destinácií. Vyučovanie v Kaplane je efektívne, založené na sústavnej inovácii a modernizácii.

Medzinárodne centrum Kaplan Chicago sa nachádza v samostnom srdci mesta Chicago. Mesto je preslávené svojou architektúrou, múzeami a divadlami, športovými tímami a úžasným jedlom. Chicago ponúka svojím študentom všetky výhody veľkého mesta a zároveň si udržiava svoj jedinečný šarm. Očarí návšetvníkov z celého sveta a v súčasnosti má okolo 3 miliónov obyvateľov.

Škola sa nachádza v centre živého mesta a je obklopená obchodom, divadlom nákupnými štvrťami. Rovnako sa nachádza v blízkosti všetkých hlavných liniek verejnej dopravy a iba krátku prechádzku z parku.

 

Vybavenie školy

 • učebne (18 učební + auditórium pre 100 ľudí)
 • multimediálne centrum
 • knižnica
 • salónik
 • jedáleň
 • športové zariadenia
 • aktivity / spoločenský program

Chicago

Chicago je najväčšie mesto v štáte Illinois a na Stredozápade a s viac ako 2,8 miliónmi obyvateľov, tretie najľudnatejšie mesto v Spojených štátoch. Jeho metropolitná oblasť, všeobecne označovaná ako Chicagoland, je 26. najľudnatejšou vo svete, je domovom pre približne 9,7 miliónov ľudí a rozprestiera sa cez americké štáty Illinois, Wisconsin a Indiana.

V modernej dobe sa mesto stalo aj obchodným a finančným centrom, keď je zaradené do prvej svetovej desiatky globálnych finančných centier. Celosvetovo známe Chicago má množstvo prezývok, ktoré odzrkadľujú dojmy a názory na historické a súčasné mesto. Najznámejšími sú: Chi-townWindy Cityodkazujúc na hrdosť politikov a obyvateľov na ich mesto; Second City (Druhé mesto), kvôli tomu, že mesto je druhé najprestížnejšie v národnej kultúre, zábave a financiách; a preto, že väčšinu 20. storočia bolo Chicago druhé najväčšie v počte obyvateľov v Spojených štátoch a City of Big Shoulders (Mesto so širokými ramenami). Chicago tiež volajú „najamerickejšie z amerických veľkých miest“.

Rekreačná angličtina – 20 lekcií týždenne

Najlepší spôsob ako skombinovať kurz angličtiny s dovolenkou. Kurz sa skladá z 20 lekcií štandardnej angličtiny (15 hodín). Lekcia má 45 minút, počas ktorých sa intenzívne venujete angličtine – a popoludní si ju môžete precvičiť počas obhliadky mesta.

 

Všeobecná angličtina – 27 lekcií týždenne

Polointenzívny kurz, ktorý vám umožní zosúladiť komplexnú výučbu v triede so štruktúrovaným štúdiom a voľným časom. Dotácia je 20 lekcií (15 hodín) + 7 lekcií štruktúrovaného štúdia (5,25 hodiny).  Počas štrukturovaného štúdia sa venujete rôznym cvičeniam, projektom a knihám. Máte prístup do jazykového klubu a ku všetkých študijným materiálom. Zároveň ste stále monitorovaný skúseným pedagógom, ktorý vás vie vo vašom samoštúdiu nasmerovať.

 

Intenzívna angličtina – 35 lekcií týždenne

Najrýchlejšia cesta k plynulej komunikácii. Kurz sa skladá z 20 lekcií štandardnej angličtiny, 8 špecificky zameraných hodín a 7 hodín štrukturovaného štúdia. Špecificky zamerané lekcie sa plne prispôsobia Vašej jazykovej úrovni, nárokom a záujmom. Študenti sa na nich zaoberajú slovnou zásobou, súčasným dianím vo svete, miestnou kultúrou alebo obchodnou angličtinou. Hodiny štruktúrovaného štúdia dávajú priestok pre aktivity ako projekty, jazykové cvičenia, nteraktívne počítačové programy, študijné kluby a debaty.

 

Obchodná angličtina – 35 lekcií týždenne

20 lekcií štandardnej angličtiny kombinovanými s 8 lekciami zameranými na obchodný žargón a 7 lekciami štruktúrovaného štúdia za týždeň. Kurz rozvíja všeobecnú aj špecifickú stránku jazyka.

 

Akademický rok / semester

Akademický rok v Oxforde trvá 9 mesiacov, semester je ponúkaný v dvoch variantoch – na 5 a 6 mesiacov. Tieto pobyty sa začínajú niekoľkokrát do roka a majú rovnakú týždennú štruktúru predmetov ako štandardný alebo intenzívny kurz angličtiny.

V ponuke aj prípravne kurzy na TOEFL, GMAT a GRE.

Hosťovská rodina

Rodiny sú starostlivo vyberané a s radosťou uvítajú zahraničných študentov vo svojej domácnosti. Táto voľba Vám umožní spoznať kultúru a jazyk, je to skvelá príležitosť ako si prehĺbite svoje poznatky o krajine, v ktorej študujete. Atmosféra v rodine je neformálna, uvoľnená a každú rodinu pravidelne navštevuje náš personál, takže máte istotu najvyššieho štandardu. V závislosti od lokality si môžete vybrať 1-lôžkovú alebo 2-lôžkovú izbu. Stravujete sa s rodinou a Váš program zahŕňa raňajky a večeru každý deň.

 

Rezidencie a hotely

Pre študentov, ktorí majú radi väčšiu nezávislosť a chcú spoznať nových ľudí z celého sveta je vhodná rezidencia či hotel. Vybavenie je moderné a veselé s vynikajúcim komfortom.

 

Aktivity

Prvý týždeň
Pondelok Privítanie nových študentov !
Utorok Prehliadka susedstva a večera so spolužiakmi
Streda Nakupovanie na Magnificient Mile
Štvrtok Návšteva Sears Towers
Piatok Návšteva Art Institute múzea
Druhý týždeň
Pondelok Sledovanie bejzbalového zápasu
Utorok Akvárium Shed
Streda Futbalový zápas proti škole KIC ITT
Štvrtok Koncert v Millennium Parku
Piatok Deň na pláži  (jazda na bicykli, volejbal,…)

Vek: od 16 rokov

 

Typ kurzu

2 týždne

3 týždne

4 týždne

extra týždeň

Vacation 20L

845,-/740,- 1 175,-/1 030,- 1 505,-/1 325,- 334,-/290,-

General 20+7L

905,-/195,- 1 265,-/1 110,- 1 625,-/1 430,- 349,-/305,-

Intensive 28+7L

1 040,-/915,- 1 467,-/1 290,- 1 895,-/1 665,- 416,-/365,-

Cena v USD/EUR

Ubytovanie

Typ izby

Strava

cena / týždeň

hosťovská rodina*

jednoposteľová polpenzia 260,-/230,-

hosťovská rodina*

jednoposteľová polpenzia 290,-/255,-

hosťovská rodina**

jednoposteľová bez stravy 380,-/335,-

rezidencia

dvojposteľová bez stravy 275,-/240,-

*minimálny vek 18 rokov

**od 16 do 18 rokov

v USD/EUR

Aktuálnu cenovú kalkuláciu vrátane všetkých poplatkov Vám zašleme na vyžiadanie.

Ceny v USD sú nemenné.
Ceny v EUR sú iba orientačné. Presné ceny budú prepočítané na základe aktuálneho kurzu v deň vyhotovenia konečnej faktúry.

 

V cene je zahrnuté:

 • registračný poplatok,
 • výučba podľa typu kurzu,
 • vstupné testy,
 • certifikát o absolvovaní kurzu,
 • požičanie učebných materiálov,
 • využívanie internetu v škole.

 

V cene nie je zahrnuté:

 • administratívny poplatok za ubytovanie,
 • poplatok za víza, prípadne cestovnú autorizáciu ESTA,
 • transfer z / na letisko,
 • letenka,
 • poistenie,
 • sezónny poplatok ubytovanie.

Termíny:

Kurzy začínajú v pondelok.
Príchod: nedeľa      Odchod: sobota

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Fotogaléria

  Ďalšie pobyty v ponuke

  Fort Lauderdale

  ZOBRAZIŤ KURZ

  New York

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Los Angeles

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Chicago

  ZOBRAZIŤ KURZ

  San Francisco / Berkeley

  ZOBRAZIŤ KURZ

  San Diego

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Honolulu, Hawaii

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Washington

  ZOBRAZIŤ KURZ

  New York – Manhattan, SoHo

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM