+421 903 725 459 ·   +421 2 6542 4300 ·   

Dublin

Alpha College je uznávaná a kvalitná škola. Do prípravy všetkých školských aktivít sa vkladá veľké množstvo času, úsilia a finančných investícií. Jej členstvo v MEI/RELSA, EAQUALS a akreditácia v ISO sú dôkazom najvyššieho štandartu akademického vedenia a excelentnej činnosti Alpha College. Táto angažovanosť sa odráža vo vynikajúcich učiteľoch, administratívnych pracovníkoch a vedení, skvelých programoch, starostlivých hosťovských rodinách, vkusných budovách a najmä v podporovaní našich študentov počas doby ich kurzu, či v rôznorodom kultúrnom programe, ktorý prebieha počas celého roka.

V Dubline žije ca. 1,5 milióna obyvateľov, sa nachádza na východe ostrova, na pobreží Írskeho mora. Dublin je jedným z rušných a zaujímavých európskych miest, v ktorom sa kombinuje literatúra a mýtická história s dynamikou kozmopolitného moderného sveta. Toto krásne mesto, so zachovanými budovami z 18. storočia a elegantnými gregoriánskymi námestiami, leží  pri ústí rieky Liffey tečúcej do Írskeho mora. V centre mesta je veľký zelený park, v ktorom budete mať príležitosť zahrať si s Dublinčanmi ich národnú hru hurling.

Dublin

Hlavné mesto Írska, v ktorom žije asi 1,5 milióna obyvateľov, sa nachádza na východe ostrova, na pobreží Írskeho mora. Dublin je jedným z rušných a zaujímavých európskych miest, v ktorom sa kombinuje literatúra a mýtická história s dynamikou kozmopolitného moderného sveta. Toto krásne mesto, so zachovalými budovami z 18. storočia a elegantnými gregoriánskymi námestiami, leží  pri ústí rieky Liffey tečúcej do Írskeho mora. V centre mesta je veľký zelený park, v ktorom budete mať príležitosť zahrať si s Dublinčanmi ich národnú hru hurling.

Všeobecná angličtina

Lekcie začínajú o 9:30 a končia o 13:30 s dvomi krátkymi prestávkami. Učitelia sú kvalifikovaní, skúsení, plní entuziazmu a milujú prácu s mladými ľuďmi. Každý študent dostane účebnicu a rozsiahle doplnkové materiály. Na hodine sa vyučuje gramatika, písanie, čítanie, slovná zásoba, výslovnosť, robia sa cvičenia na porozumenie textu a komunikácia – všetko relaxačnou, hravou formou. Každé dva týždne študenti pripravujú krátke scénky, video alebo muzikál pre celú školu, z ktorých sa vyberie a  ocenení najlepšie školské predstavenie. Študenti sa takisto podieľajú na školskom časopise, v ktorom píšu o svojich vyučovacích hodinách, exkurziách a aktivitách. Tento časopis slúži aj ako suvenír skvelých zážitkov z jazykového pobytu.
Certifikáty

Každý študent dostane certifikát spolu s jeho výsledkami o ukončení kurzu. Študenti, ktorí sa prihlásia na skúšky ako Trinity alebo TIE (Test of Interactive English) budú ocenení extra certifikátom.

Hostiteľská rodina

Je určená pre deti a mládež, ktoré uprednostňujú príjemné rodinné prostredie a sú schopné ochotne sa prispôsobiť novým zvykom a inému štýlu života. Pobyt v rodine umožňuje študentom spoznať inú kultúru, spôsob života a používať cudzí jazyk aj mimo školy. Je vhodný pre starších študentov, ktorí zvládnu cestu do školy a späť po poobedňajších aktivitách. Študenti sú začleňovaní do rodín s prihliadnutím na vek, potreby a požiadavky. O izbu sa študent delí s ďalším zahraničným študentom. Všetky hosťovské rodiny sú vyberané našimi partnerskými školami a musia spĺňať určité kritéria. Sú pravidelne kontrolované. Môžu to byť rodiny s deťmi alebo rodiny, ktoré majú odrastené deti, prípadne osamelé osoby, ktoré majú mnohokrát viac času na komunikáciu so študentmi. Väčšina rodín žije na predmestí Dublinu.

Rezidencia

Školská rezidencia Alphy College sa nachádza v areáli školy The King´s Hospital, asi 30 minút cesty autobusom do centra mesta. Postavená je na brehu rieky Liffey v lesnatom kraji a ponúka široký výber športových zariadení vrátane krytého bazénu, tenisových kurtov, športových areálov, futbalového ihriska… Asi 10 minút od školy sa nachádza jedno z najväčších nákupných centier v Írsku. V rezidencii sa môžu ubytovať študenti vo veku od 14 do 16 rokov. Kompletne nové, vzdušné 4, 5 alebo 6 postelové, svetlé izby majú výhľad na športové ihriská alebo na nádvorie. Jedlo je pripravované profesionálnou spoločnosťou zameranou na stravovanie. Strava je rôznorodá a výživná, a podáva sa v priestrannej a farebnej jedálni.

Študentom je každý večer k dispozícii bazén a môžu sa zúčastniť rôznych súťaží v plávaní. Na škole prebiehajú mnohé aktivity ako napríklad módne prehliadky, írske tance, recitácia poézie, video, karaoke, šach, ping-pong, futbalová liga, volejbal, lukostreľba, učenie sebaobrany, tvorba plagátov alebo malých modelov pre rozličné akcie na škole, diskotéka (2x týždenne), študenti tiež majú možnosť zúčastniť sa golfového či tenisového kurzu. Škola organizuje každý týždeň jednu celodennú a dve poldenné exkurzie, pričom doprava je zabezpečená súkromným autobusom školy. Deti môžu navštíviť múzeum, galérie, bowling, kino, pivovar Guinness a iné zaujímavé miesta v okolí Dublinu. Exkurzie sú koncipované tak, aby študentom poskytli široký rozhľad o histórii, kultúre a rôznorodej krajine Írska.

Extra voliteľné krúžky pri rezidenčnom programe (170,-EUR):

 • Showbiz English Photography alebo Movie Making
 • Champions English Rugby
 • Archery (Lukostreľba)
 • Fencing (Šerm)Dozor

Deti sú pri ceste z letiska aj na letisko doprevádzané pracovníkom školy. V škole sú deti neustále pod dohľadom pracovníkov , ktorí organizujú spoločenský a kultúrny program, spoločné aktivity, a ubezpečujú sa, či sa študenti začlenili do tunajšieho školského života. Títo pracovníci vždy odprevádzajú študentov na exkurzie a taktiež sa uisťujú, či študenti rozumejú sprievodcom, oznamujú im miesto stretnutia, kde sa vždy zrátajú. Každý študent dostane ID kartu Alpha College s telefónnym číslom na 24-hodinovú linku pomoci.

Typ ubytovania

Termíny

Vek

2 týždne

3 týždne

4 týždne

hostiteľská rodina

26.06. – 31.07.

13 – 17

1 295,- 1 940,- 2 585,-

rezidencia

11 – 16

1 515,- 2 270,- 3 025,-

Cena v EUR

V cene je zahrnuté:

 • výučba 20 lekcií týždenne (1 lekcia = 55 minút), max. 15 študentov v skupine,
 • vstupné testy a interview,
 • učebné materiály,
 • certifikát o absolvovaní kurzu,
 • ubytovanie v hostiteľskej rodine alebo v rezidencii,
 • plná penzia,
 • program a aktivity s kvalifikovaným dozorom,
 • študijné výlety a exkurzie,
 • pranie,
 • transfer z / na letisko vo vybraných časoch,
 • 24-hodinový dozor,
 • registračný poplatok.

V cene nie je zahrnuté:

 • transfer z / na letisko mimo vybraných časov,
 • extra voliteľné krúžky pri rezidenčnom programe – Showbiz English Photography alebo Movie Making, Champions English Rugby,  Archery (Lukostreľba), Fencing (Šerm) – 170,-EUR,
 • letenka, doprava,
 • cestovné poistenie,
 • vratný depozit za ubytovanie v rezidencii,
 • vreckové.

 

Termíny:

Pobyty začínajú:    26.06.2020

Pobyty končia:       31.07.2020

 

Príchod: piatok / sobota / nedeľa     Odchod: piatok / sobota / nedeľa

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU


  Fotogaléria

  Ďalšie pobyty v ponuke

  Dublin

  11 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Galway

  12 - 16 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Galway – Freestyle Program

  16 - 19 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Dublin – Emerald Culture Institute

  11 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Blackrock

  11 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Cork

  11 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM