+421 903 725 459 ·   +421 2 6542 4300 ·   

Dublin - Emerald Culture Institute

Emerald Cultural Institute je vzdelávacou inštitúciou s vyše 30 ročnými skúsenosťami, ktorá poskytuje špičkové vzdelávanie anglického jazyka, programy osobného či profesionálneho rozvoja pre skupiny a jednotlivcov všetkých vekových kategórií z viac ako 50 rozličných krajín.  Ponúkané kurzy škola vyvinula tak, aby sa prispôsobili potrebám študentov, a preto si môžu vyberať zo širokej škály programov.

V našej ponuke je šesť kurzov pre študentov vo veku 11 až 18 rokov. Počas ich navštevovania  si nie len zlepšia svoje jazykové schopnosti, ale aj lepšie spoznajú kultúru, tradície a životný štýl novej krajiny.

Dublin

Hlavné mesto Írska, v ktorom žije asi 1,5 milióna obyvateľov, sa nachádza na východe ostrova, na pobreží Írskeho mora. Dublin je jedným z rušných a zaujímavých európskych miest, v ktorom sa kombinuje literatúra a mýtická história s dynamikou kozmopolitného moderného sveta. Toto krásne mesto, so zachovalými budovami z 18. storočia a elegantnými gregoriánskymi námestiami, leží  pri ústí rieky Liffey tečúcej do Írskeho mora. V centre mesta je veľký zelený park, v ktorom budete mať príležitosť zahrať si s Dublinčanmi ich národnú hru hurling.

Multi-Activity Program

Tento program je ideálny pre študentov, ktorí sa chcú učiť angličtinu a vychutnávať si zaujímavý a rozmanitý program, ktorý zahŕňa návštevy populárnych kultúrnych atrakcií, športový program, súťaže a ďalšie zábavné aktivity ako tanec, hudba, divadlo či umenie.

Cieľom kurzu je poskytnúť študentom možnosť lepšie pochopiť Írsku kultúru a históriu v rámci lekcií angličtiny v doobedňajších hodinách aj pútavého programu aktivít. Výučba kultúry je zaradená do bloku ranného vyučovania  a unikátna Emeral Chat Zone umožňuje študentom aby v zlepšovaní svojich konverzačných schopností pokračovali aj popoludní.

Program pozostáva z:

 • 15 hodín výučby angličtiny týždenne
 • Širokej ponuky popoludňajších a večerných aktivít, vrátane Emerald Chat Zone
 • 1 celodennej exkurzie týždenne na významné kultúrne miesta
 • 2 večerných aktivít týždenne pre študentov ubytovaných v hosťovských rodinách
 • 7 večerných aktivít týždenne pre študentov ubytovaných v rezidencii

Všetci študenti získajú  Emerald Project Book – knihu, do ktorej si môžu zaznamenávať každý detail ich pobytu, poznámky z prednášok a všetky zážitky. Taktiež dostanú špeciálne pripravené materiály o írskej histórii a kultúre.

Young Adult program

Tento program bol navrhnutý pre študentov vo veku 16 až 18 rokov, ktorí by chceli stráviť svoj pobyt v Írsku s medzinárodnými študentmi rovnakej vekovej skupiny. Jeho súčasťou je intenzívny kurz angličtiny, ktorý dopĺňa zaujímavý program s témou – Spoznávanie Dublinu.

Študenti sú ubytovaní v modernej rezidencii Trinity Hall alebo v starostlivo vyberaných hosťovských rodinách s plnou penziou v oboch prípadoch. Je im umožnené prebádať mesto na vlastnú päsť  v kombinácii so službami sprievodcu počas kultúrnych návštev, a taktiež voľný čas popoludní.

Program pozostáva z:

 • 20 hodín výučby angličtiny týždenne
 • 1 celodennej exkurzie počas víkendu na významné kultúrne miesta
 • Sociálneho a kultúrneho programu (orientačné stretnutie, 2 kultúrne návštevy/týždeň, 2 večerné aktivity/týždeň pre študentov ubytovaných v hosťovských rodinách alebo 7 večerných aktivít/týždeň pre študentov  ubytovaných v rezidencii)

Študentom je po príchode priradený tútor. Počas celého pobytu majú dostatok voľného času v poobedňajších hodinách, ktorý môžu využiť na prebádanie centra Dublinu. Exkurzie nad rámec programu sú spoplatnené navyše.

V ponuke tiež máme športové programy, ktoré pozostávajú z 15 hodín angličtiny a 10 hodín športových tréningov týždenne. Vybrať si môžu z nasledovných:

Hostiteľská rodina

Je určená pre deti a mládež, ktoré uprednostňujú príjemné rodinné prostredie a sú schopné ochotne sa prispôsobiť novým zvykom a inému štýlu života. Pobyt v rodine umožňuje študentom spoznať inú kultúru, spôsob života a používať cudzí jazyk aj mimo školy. Je vhodný pre starších študentov, ktorí zvládnu cestu do školy a späť po poobedňajších aktivitách. Študenti sú začleňovaní do rodín s prihliadnutím na vek, potreby a požiadavky. O izbu sa študent delí s ďalším zahraničným študentom. Všetky hostiteľské rodiny sú vyberané našimi partnerskými školami a musia spĺňať určité kritéria. Sú pravidelne kontrolované. Môžu to byť rodiny s deťmi alebo rodiny, ktoré majú odrastené deti, prípadne osamelé osoby, ktoré majú mnohokrát viac času na komunikáciu so študentmi. Väčšina rodín žije na predmestí Dublinu.

Rezidencia

Ubytovanie v rezidencii ponúka unikátne prostredie pre študentov Emeraldu. V ponuke sú rôzne typy ubytovania od apartmánov cez internáty, 1-posteľové alebo 2-posteľové izby, so súkromnou či zdieľanou kúpeľňou. Škola spolupracuje so známymi tradičnými írskymi univerzitami. Výučba prebieha buď v budovách kampusov alebo v jednom z hlavných výučbových centier, nachádzajúcich sa neďaleko.

Typ programu

Typ ubytovania

Vek

2 týždne

3 týždne

4 týždne

Dublin Multi Activity 15L*

hostiteľská rodina

11 – 17

1 810,- 2 595,- 3 335,-

rezidencia

2 045,- 2 950,- 3 815,-

Dublin Young Adult 20L*

hostiteľská rodina

16 – 18

1 810,- 2 595,- 3 335,-

rezidencia

2 425,- 3 520,- 4 575,-

*1 lekcia = 60 minút ( inak 1 lekcia = 45 min)                                                                                                                                                                            Cena v EUR

V cene je zahrnuté:

 • výučba – počet lekcií týždenne podľa typu programu,
 • ubytovanie podľa typu programu,
 • plná penzia,
 • učebné materiály,
 • certifikát o absolvovaní kurzu,
 • aktivity a exkurzie,
 • transfer z / na letisko v Dubline vo vybraných časoch,
 • 24-hodinový dozor,
 • registračný poplatok.

 

V cene nie je zahrnuté:

 • transfer z / na iné letisko alebo mimo vybraných časov,
 • letenka, doprava,
 • vratný depozit za ubytovanie,
 • cestovné poistenie,
 • vreckové.

 

Termíny pobytov:

 

Dublin Multi Activity

 • Hostiteľská rodina – 28.06. – 02.08.2020
 • Rezidencia               – 21.06. – 16.08.2020

Dublin Young Adult

 • Hostiteľská rodina – 28.06. – 02.08.2020
 • Rezidencia               – 28.06. – 09.08.2020

 

Príchod: nedeľa            Odchod: nedeľa

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU


  Fotogaléria

  Ďalšie pobyty v ponuke

  Dublin

  11 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Galway

  12 - 16 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Galway – Freestyle Program

  16 - 19 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Dublin – Emerald Culture Institute

  11 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Blackrock

  11 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Cork

  11 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM