+421 903 725 458 ·   +421 2 6542 4300 ·   

NEMECKO - Hamburg

DID deutsch-institut začal svoju činnosť v roku 1970. Vychádza z filozofie, že najľahší spôsob štúdia nemeckého jazyka je absolvovať kurz priamo v Nemecku, kde sú študenti  v nepretržitom kontakte s jazykom a zároveň spoznávajú kultúru národa, spôsob jeho života, a môžu navštíviť vzrušujúce miesta – študovať nemčinu tak súčasne  znamená objavovať Nemecko. Všetku energiu škola venuje výhradne výučbe nemeckého jazyka. Učitelia sú rodení Nemci a ovládajú viac cudzích jazykov, čím môžu byť študentom v prípade potreby  nápomocní.

Historická budova Hamburgskej školy sa nachádza v centre mesta. Zo strešnej terasy môžu študenti obdivovať výhľad na veľké umelé jazero Inner Alster.

Vybavenie školy:

 • slnečné a priestranné učebne
 • moderne zariadené multimediálne centrum
 • internetová kaviareň
 • bezdrôtové pripojenie na internet
 • veľká knižnica
 • priestranná kafetéria

Hamburg

Druhé najväčšie mesto Nemecka vďaka početným kanálom a dvom umelým jazerám vnútri mesta je častokrát označované aj ako Severné Benátky. Popri všetkých vodných atrakciách je to predovšetkým prístav, čo dodáva tomuto kozmopolitnému mestu osobitý šarm a podmieňuje všetok život. Tretí najväčší európsky prístav je najvýznamnejším centrom vodnej dopravy. Nikde na svete sa neprekláda toľko kávy či kobercov ako práve tu. Je naozaj fascinujúcim zážitkom pozorovať túto hektickú scenériu  na vode so všetkými kontrastmi –  ošúchané rybárske člny popri luxusných výletných lodiach, moderné nákladné lode vedľa starobylých plachetníc. Nemecká brána do sveta, ako je Hamburg tiež často označovaný, je otvorený pre všetkých medzinárodných návštevníkov…

Standard kurz – 20 lekcií týždenne

Štyri vyučovacie hodiny denne sú zárukou toho, že okrem kreatívneho štúdia zostáva dostatok času na spoznávanie nemeckej kultúry, mesta a jeho okolia, ale aj na kopec zábavy a spoznávanie nových priateľov z celého sveta. Škola sa snaží vyhovieť a splniť požiadavky všetkých študentov.

Lekcie sú zamerané na precvičovanie komunikačných schopností a sú založené na zdokonaľovaní schopností porozumieť hovorenému slovu a zlepšení rečového prejavu. Rozširovanie slovnej zásoby a precvičovanie gramatických štruktúr patria k základným aspektom kurzu. Ďalšie cvičenia sú zamerané na nemeckú geografiu, históriu a politiku.

 

Intensive kurz – 24 lekcií týždenne

Intenzívny kurz je koncipovaný tak, aby upevnil, zintenzívnil a doplnil jazykové vedomosti každého študenta. Kurz zahŕňa 24 lekcií týždene, čím ponúka ideálnu možnosť pre tých účastníkov, ktorí si chcú zlepšiť svoje znalosti rýchlejším spôsobom. V porovnaní so štandardným kurzom zahŕňa 2 poobedné lekcie v utorok a štvrtok, a tiež ponúka širšie spektrum tém so súčasnej politickej, kultúrnej, sociálnej a iných oblastí a učebný materiál, používaný pri písaní, čítaní, počúvaní, či pri komunikačných cvičeniach,  je zameraný presne na tento účel.

 

Premium kurz – 28 lekcií týždenne

Premium kurz je ideálnou možnosťou pre tých, ktorí chcú dosiahnuť rýchly jazykový pokrok v pomerne krátkom čase. V porovnaní s predchádzajúcimi dvoma kurzami, zahŕňa okrem doobedňajších lekcií, ďalšie 2 poobedné lekcie v pondelok, utorok, štvrtok a piatok, ktoré sa zameriavajú na splnenie individuálnych požiadaviek študenta.

 

Business German kurz – 4-12 lekcií týždenne

Študent má možnosť vybrať si počet lekcií od 4 do 12 lekcií denne, t.z. od 20 do 60 lekcií týždenne. Kurz je vhodný pre študentov všetkých jazykových úrovní.

 

Busines German plus kurz – 10-12 lekcií týždenne

Študent si môže vybrať medzi 10 a 12 lekciami denne. Škola ponúka špecializáciu v oblasti turizmu, bankovníctva, poisťovníctva, ekonomiky a medzikultúrneho vzdelávania. Možné sú aj iné špecializácie za príplatok. Tento program nie je vhodný pre študentov bez znalosti nemčiny.
Program s 12 lekciami pozostáva z 10 lekcií výučby 90-minútového obeda s učiteľom.

 

Individuálne lekcie – 4, 6, 8, 10, 12, 14 alebo 16 lekcií týždenne

Účastníci Standard, Intensive alebo Premium programu si môžu priplatiť individuálne lekcie, počas ktorých učiteľ prispôsobuje výučbu potrebám študenta. Lekcie sú vhodné aj pre začiatočníkov. Je  možné priplatiť 4, 6, 8, 10, 12, 14 alebo 16 lekcií týždenne.

Hostiteľská rodina

Tento typ ubytovania je veľmi obľúbený a efektívny, keďže študent je nútený komunikovať v nemeckom jazyku aj mimo školy. Pre čo najvyššiu efektívnosť škola zaručuje, že v hostiteľskej rodine nebudú ubytovaní dvaja študenti rovnakej národnosti. Študent sa môže rozhodnúť aj pre 1-posteľovú izbu za extra príplatok. Ubytovanie zahŕňa raňajky alebo polpenziu.

 

Hotely

Pre náročnejších klientov máme v ponuke viac typov hotelov. Pre viac informácii nás prosím kontaktujte.

 

Aktivity

V cene kurzu sú zahrnuté víkendové exkurzie (bez dopravy a vstupov), a 2 športové a kultúrne aktivity týždenne. Samozrejme, že exkurzie nie sú pre študenta povinnosťou, avšak je veľa aktivít, ktoré by si študent  určite nemal nechať ujsť. Či už je to prehliadka historického centra mesta, Berlínskeho múru, Tacheles-centra alternatívneho umenia alebo mesta Postdam.

Vek: od 16 rokov

Typ kurzu

2 týždne

3 týždne

4 týždne

extra týždeň

Standard 20L

 380,- 560,- 740,- 180,-

Intensive 24L

460,- 670,- 880,- 210,-

Premium 28L

580,- 860,- 1 140,- 280,-

Cena v EUR

Ubytovanie

Typ izby

Strava

cena / týždeň

hostiteľská rodina

2-posteľová raňajky 185,-

hostiteľská rodina

2-posteľová polpenzia 230,-

hostiteľská rodina

1-posteľová raňajky 210,-

hostiteľská rodina

1-posteľová polpenzia 260,-

Cena v EUR

Aktuálnu cenovú kalkuláciu vrátane všetkých poplatkov Vám zašleme na vyžiadanie.

V cene je zahrnuté:

 • výučba podľa typu kurzu,
 • registračný poplatok,
 • vstupný test, certifikát o absolvovaní kurzu,
 • prístup na internet v škole.

V cene nie je zahrnuté:

 • letný sezónny poplatok za kurz a ubytovanie,
 • transfer z/na letisko, vlak. stanicu,
 • doprava, letenka,
 • cestovné poistenie,
 • učebné materály.


Termíny:

Kurzy začínajú v pondelok.

Príchod: nedeľa          Odchod: sobota

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU

Fotogaléria

Ďalšie pobyty v ponuke

Berlín pre náročných

ZOBRAZIŤ KURZ

Mníchov

ZOBRAZIŤ KURZ

Frankfurt

ZOBRAZIŤ KURZ

Hamburg

ZOBRAZIŤ KURZ

Berlín

ZOBRAZIŤ KURZ

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM