+421 903 725 459 ·   +421 2 6542 4300 ·   

USA - Miami

OHLA – Open Hearts Language Academy poskytuje svoje služby už vyše dvanásť rokov, počas ktorých si získala výborné renomé. OHLA je akreditovaná národnou akreditačnou agentúrou pre anglické jazykové programy a inštitúcie, ktorá je uznaná Americkým ministerstvom vzdelávania, spoločnosťou CEA (Commission on English Language Program Accreditation).

 

Takisto je členom americkej asociácie intenzívnych programov anglického jazyka AAIEP (American Association of Intensive English Programs). Programy anglického jazyka poskytované AAIEP majú status najvyššej kvality, všetky členské organizácie majú plnú akreditáciu.

 

 

Škola zabezpečuje kvalitné študijné programy, ktorých výhodou je okrem vysokej úrovne výučby anglického jazyka aj priama konfrontácia s okolitým prostredím a kultúrou. Výučba teda prebieha v prirodzenom prostredí a prirodzeným spôsobom. Popri štúdiu si študent môže vychutnávať kultúrnu diverzitu, keďže škola sa nachádza v centre Miami. Počas pobytu sa  môže venovať športu či turizmu.

 

Open Hearts má študentov z rôznych kútov sveta vrátane Argentíny, Brazílie, Kolumbie, Francúzska, Kórei či Mexika.

 

Škola sa zameriava najmä na osvojovanie si základných jazykových zručností v piatich oblastiach: čítanie, písanie, počúvanie, hovorenie a gramatika. Filozofia Open Hearts spočíva v snahe naučiť študentov  používať  jazyk v každodennej praxi namiesto memorovania, čím sa skráti čas, za ktorý je študent schopný pohodlne komunikovať na požadovanej úrovni. Open Hearts si udržiava najvyšší štandard vo vyučovaní, ale rovnako ako aj v snahe neustále napredovať, a tým poskytovať študentom anglického jazyka vedomosti a potrebnú istotu nielen v prejave.

 

Samotná škola spolu s obytným priestorom je súčasťou moderného komplexu štyroch budov, v ktorých areáli je skvelé vybavenie, bazény a nadštandardné služby.

Miami

 

Miami je jedným z veľkých svetových kozmopolitných miest. Rozkladá sa na ploche 2 054 štvorcových metrov. Miami je výnimočné celoročným teplým počasím. Architektúra a vhľad mesta berú návštevníkom dych.

 

V Miami nájdete množstvo aktivít zameraných na zábavu a šport, napríklad podvodné rybárčenie, šnorchlovanie, golf a scuba diving. Samozrejme v krásnom prostredí zátoky sa dá vždy relaxovať na pláži a užívať si slnko. Svetoznáma South Beach, umiestnená v najjužnejšej časti Miami beach roky láka svetové celebrity.

 

Niektoré z atrakcií, ktoré majú študenti možnosť navštíviť sú napríklad Viscaya múzeum a záhrady, Little Havana, Múzeum vedy a cestovania vo vesmíre, Planetárium a Miami Metro Zoo. Najlepšími miestami pre nakupovanie je Biscayne Boulevard, kde sa nachádza aj Bayside Marketplace, miesto, kde sa dá nakupovať v tropickom štýle príznačnom pre južnú Floridu. Takisto sa skvelo nakupuje aj v nákupno-zábavnom centre CocoWalk.

 

Školský komplex sa nachádza na juhu Miami vo finančníckom distrikte s názvom Brickell. Škola aj ubytovanie sú umiestnené v komplexe Four Ambassadors, postaveného v rokoch 1966-1968. Four Embassadors sa považuje za vyznačujúci bod Brickellu a celého Južného Miami. Súčasťou komplexu sú aj plavecké bazény, vonkajšie spa, jacuzzi, reštaurácie či salón krásy. Takisto tu študenti nájdu aj obchod s potravinami či  bar.

 

V blízkom okolí sú aj svetové banky, ktoré poskytujú svoje služby aj zahraničným návštevníkom mesta.

Semi-Intensive program – 20 lekcií týždenne

 • Pondelok-Piatok 09:00 – 12:40
 • Minimálny vek: 16 rokov
 • Maximálny počet študentov v triede: 15 (zvyčajne 10)
 • Úrovne: začiatočníci-pokročilí
 • Potrebný typ víz:  ESTA

 

Intensive program – 24 lekcií týždenne

 • Pondelok-Piatok 09:00 – 12:40
 • Pondelok-Štvrtok 13:10 to 14:00
 • Minimálny vek: 16 rokov
 • Maximálny počet študentov v triede: 15 (zvyčajne 10)
 • Úrovne: začiatočníci-pokročilí
 • Potrebný typ víz: študentské víza typ F1

 

Super Intensive program – 28 lekcií týždenne

 • Pondelok-Piatok 09:00 – 12:40
 •  Pondelok-Štvrtok 13:10 to 15:00
 • Minimálny vek: 16 rokov
 • Maximálny počet študentov v triede: 15 (zvyčajne 10)
 • Úrovne: začiatočníci-pokročilí
 • Potrebný typ víz: študentské víza typ F1

 

10 individuálnych lekcií (One to one program)

Tento program je určený na plnenie špecifických jazykových cieľov študentov v anglickom alebo španielskom jazyku. Štandardne je v množstve dvoch lekcií denne, pričom na požiadanie sa dá rozvrh prispôsobiť.

 

Ďalšie ponúkané kurzy:

Semi Intensive + Exam Preparation – 35 lekcií týždenne

TOEFL / IELTS / Cambridge Preparation – 15 lekcií týždenne

Hosťovské rodiny

Hlavnou výhodou ubytovania v hosťovskej rodine je príležitosť zažiť americkú pohostinnosť, životný štýl a kultúru na vlastnej koži. Takisto je študent nútený komunikovať v anglickom jazyku, čo urýchli proces výučby a sprostredkuje učenie sa jazyka prirodzeným spôsobom.

Pri tomto type ubytovania je možnosť výberu iba  s raňajkami alebo raňajkami a večerou.

 

Open Hearts rezidencia v areáli Four ambassadors

Škola poskytuje ubytovanie v rámci campusu, ktorého výhodou je najmä to, že študent býva v areáli školy.

Komplex je pomenovaný Four ambassadors preto, že sa skladá zo štyroch obytných veží, ktoré sú prepojené spoločnou recepciou. Študenti majú prekrásny výhľad na oceán nielen z tried, ale aj zo samotného obytného priestoru (apartmánu). Rezidenčná časť je v budove Tower 4 (napravo), zatiaľ čo škola je hneď  vedľa, v budove Tower 3.

Jediné, čo študenti musia urobiť, je vyjsť z izby, zviesť sa výťahom dole na recepciu a odtiaľ zasa vyjsť do školy. Popoludnie po vyučovaní môžu tráviť na slnku pri bazénoch a občas si dopriať nápoj z Blue Parrot Tropical Bar, ktorý je pri bazénoch.

Ubytovanie je vo forme dvojlôžkových apartmánov, o ktoré sa spravidla delia dvaja alebo traja študenti. Súčasťou každého apartmánu sú dve kúpeľne, plne vybavená kuchyňa, obývacia izba, obsažný úložný priestor, TV a telefón. Upratovacie služby sú poskytované dvakrát do týždňa, spočívajú vo výmene posteľného prádla, vysávania a celkového čistenia. Súčasťou campusu je aj práčovňa. Ďalšie služby v rámci campusu, ktoré môžu študenti využiť sú salón krásy, kaviareň, čistiareň, fitness vybavenie, dva vyhrievané bazény, jacuzzi, klubovňa a reštaurácie. Takisto campus poskytuje aj 4-hodinovú bezpečnostnú službu.

 

Brickell rezidencia 

Rezidencia Brickell je od školy vzdialená desať minút chôdze. Študenti, ktorí bývajú tu, môžu využívať služby, ktoré sú súčasťou školského komplexu a nachádzajú sa v samotnom campuse: vonkajšie spa, bazény, fitness vybavenie, salón krásy, kaviareň , čistiareň a reštaurácie.

Ubytovanie je pre jedného alebo dvoch študentov v dvojlôžkovom apartmáne. Tu majú študenti k dispozícii  plne vybavenú kuchyňu s veľkou chladničkou, mikrovlnnú rúru, sporák, kávovar, riad a veľký priestor s prípojkou na počítač.

 

Od ubytovania sú pešo dostupné reštaurácie a metro. Ráno premáva do školy linka zdarma. Takisto je k dispozícii televízia s diaľkovým ovládaním a prémiovými kanálmi, 24-hodinová bezpečnostná služba, práčovňa, upratovanie raz do týždňa a atraktívne prostredie rezidencie.

Vek: od 16 rokov

Typ kurzu

2 týždne

3 týždne

4 týždne

extra týždeň

Semi Intensive 20L

 560,-/490,- 780,-/685- 1 000,-/880,-  220,-/195,-

Intensive 24L

 640,-/565,-  900,-/790,-   1 160,-/1 020,-  260,-/230,-

Super Intensive 28L

710,-/625,- 1 005,-/885,- 1 300,-/1 145,-  295,-/260,-

Cena v USD/EUR

Ubytovanie

Typ izby

Strava

cena / týždeň

1.1. – 29.6.

cena / týždeň

30.6. – 31.8.

cena / týždeň

1.9. – 21.12.

hosťovská rodina

jednoposteľová polpenzia  275,-/240,- 325,-/285,-  275,-/240,-

hosťovská rodina

dvojposteľová polpenzia 225,-/200,- 275,-/240,- 225,-/200,-

rezidencia OHLA

viacposteľová bez stravy 320,-/280,- 350,-/305,-  320,-/280,-

rezidencia OHLA

jednoposteľová bez stravy 640,-/560,- 640,-/560,-

rezidencia Brickell

jednoposteľová bez stravy  530,-/465,- 610,-/535,-

rezidencia Brickell

dvojposteľová bez stravy 320,-/280,-
rezidencia Coral Gable dvojposteľová bez stravy 295,-/260,-

Cena v USD/EUR

Aktuálnu cenovú kalkuláciu vrátane všetkých poplatkov Vám zašleme na vyžiadanie.

Ceny v USD sú nemenné.
Ceny v EUR sú iba orientačné. Presné ceny budú prepočítané na základe aktuálneho kurzu v deň vyhotovenia konečnej faktúry.

 

V cene je zahrnuté:

 • registračný poplatok,
 • výučba podľa typu kurzu,
 • vstupné testy,
 • certifikát o absolvovaní kurzu,
 • informačný balíček.

 

V cene nie je zahrnuté:

 • letenka,
 • transfer z/na letisko,
 • komplexné poistenie,
 • poplatok za vystavenie formuláru I-20 k študentským vízam,
 • učebné materiály,
 • administratívny poplatok za ubytovanie v rodine,
 • administratívny poplatok za ubytovanie v rezidencii.

 

Termíny:

Kurzy začínajú v pondelok.

Príchod: nedeľa       Odchod: sobota

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Fotogaléria

  Ďalšie pobyty v ponuke

  Fort Lauderdale

  ZOBRAZIŤ KURZ

  New York

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Los Angeles

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Chicago

  ZOBRAZIŤ KURZ

  San Francisco / Berkeley

  ZOBRAZIŤ KURZ

  San Diego

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Honolulu, Hawaii

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Washington

  ZOBRAZIŤ KURZ

  New York – Manhattan, SoHo

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM