+421 903 725 459 ·   +421 2 6542 4300 ·   

Montreux – Riviera

Alpadia

Škola bola založená v roku 1996 a od tej doby si drží reputáciu jednej z najlepších škôl v Európe ponúkajúcich jazykové pobyty. Alpadia sa sústreďuje na organizovanie jazykových pobytov v týchto krajinách: Švajčiarsko, Nemecko, Francúzsko a Anglicko. Školu navštevuje niekoľko stoviek študentov z viac ako 100 krajín sveta. Školy Alpadia sú známe tým, že ponúkajú študentom veľmi bohatý program, z ktorého si môžu vybrať množstvo aktivít a exkurzií. Učiteľský zbor tvorí niekoľko aktívnych, pozitívne naladených učiteľov, ktorí sa vždy snažia urobiť pre študenta maximum – či  už po akademickej alebo inej stránke. Učitelia sú starostlivo vyberaní z veľkého množstva uchádzačov, musia spĺňať niekoľko kritérií, ako napr. profesionalita, vzdelanosť a prax. Robia všetko preto, aby práve ich hodiny boli zábavné, zaujímavé a interaktívnym spôsobom vedú študentov k pozitívnemu vzťahu k učeniu.

Montreux

Oblasť nazývaná taktiež perlou švajčiarskej riviéry. Prečo perla švajčiarskej riviéry? Vďaka dokonalej klíme, ovplyvnenej horským prostredím, ktorá dodáva tejto oblasti nádych Stredozemia. Pobrežie lemované exotickými stromami a dych berúca panoráma predstavujú nezabudnuteľný zážitok. Región obklopený pohoriami a Ženevským jazerom ponúka každému návštevníkovi množstvo športových, kultúrnych, či spoločenských aktivít. Montreux často organizuje rôzne multikultúrne akcie, jednou z nich je aj Montreux Jazz Festival, ktorý si udržuje svoju skvelú povesť už niekoľko rokov. Každý zo záujemcov o jazykový pobyt v tejto prekrásnej lokalite sa môže tešiť na množstvo vodných športov, zábavných hodín francúzskeho jazyka a adrenalínových zážitkov.

Francúzsky jazyk

Štandardný kurz – Študenti týždenne absolvujú 20 vyučovacích hodín jazyka, pričom jedna vyučovacia hodina = 45 minút.

Intenzívny kurz – Študenti týždenne absolvujú 25 vyučovacích hodín, pričom jedna vyučovacia hodina = 45 minút. Kurz sa sústreďuje prevažne na ústny prejav každého študenta individuálne podľa potreby.

Individuálne lekcie – Študent absolvuje 5 súkromných vyučovacích hodín, kde sa učiteľ venuje študentovi individuálne, preberajú rôzne problematiky a témy podľa preferencií študenta. Po absolvovaní kurzu študent zaznamená jasne viditeľný progres. Škola ponúka aj možnosť kombinácie súkromných hodín so štandardným kurzom.

Hostiteľská rodina

Študenti sú ubytovaní v hostiteľských rodinách v 2-posteľových izbách. Ubytovanie v rodine je ideálnou možnosťou pre spestrenie konverzácie v reálnom hovorenom jazyku hostiteľskej krajiny. Hostiteľská rodina ponúka študentom príležitosť spoznať miestne zvyky, tradície a kultúru na vlastnej koži. Škola sa stará o spokojnosť študenta, starostlivo vyberá rodiny, ktoré sú pravidelne kontrolované kvôli bezpečnosti študentov. Študent je ubytovaný v 2-posteľovej izbe a spolu s rodinou zdieľa spoločenské priestory, ako sú obývačka či kuchyňa. Študent sa stravuje v rodine (raňajky a večere), obedy sú poskytované v školskej jedálni.

Vďaka úžasnej polohe školy – priamo uprostred Álp hneď vedľa prekrásneho Ženevského jazera – ponúka  škola širokú škálu mimoškolských aktivít, ktorých sa študenti môžu zúčastniť. Študenti majú možnosť navštíviť Čokoládovňu Cailler, Gruyères Town & Cheese Factory, Dobrodružný labyrintový park, Aquaparc, Château de Chillon, mesto Lausanne, Bex Salt Mines.

Typ ubytovania

Termíny

Vek

2 týždne

3 týždne

hostiteľská rodina

05.07. – 15.08.

13 – 17

2 620,-/ 2 420,- 3 770,-/ 3 485,-

Cena v CHF / EUR

Ceny v CHF sú nemenné.

Ceny v EUR sú orientačné. Presné ceny v EUR budú prepočítané na základe aktuálneho kurzu v deň vyhotovenia konečnej faktúry.

 

V cene je zahrnuté:

 • výučba 20 lekcií francúzštiny týždenne, 1 lekcia = 45 min.,
 • ubytovanie v rezidencii,
 • plná penzia,
 • vstupné testy, certifikát o ukončení, hodnotenie,
 • učebné materiály,
 • popoludňajšie a večerné aktivity, exkurzie,
 • 24-hodinový dozor,
 • registračný poplatok 110,-CHF.

V cene nie je zahrnuté:

 • doprava, letenka,
 • transfer z / na letisko Geneva 140,-CHF / jednosmerne / vlak. stanicu,
 • cestovné poistenie,
 • vreckové.

Extra aktivity za príplatok:

 • Premium+ Kreatívne umelecké workshopy         130,-CHF / týždeň
 • Premium+ Adrenalín                                                220,-CHF / týždeň
 • Premium+ Vodné športy                                          220,-CHF / týždeň
 • 5 Extra skupinových lekcií alebo 5 Individuálnych lekcií / týždeň

Termíny:

Pobyty začínajú:    05.07.2020

Pobyty končia:       15.08.2020

 

Príchod: nedeľa     Odchod: sobota

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Fotogaléria

  Ďalšie pobyty v ponuke

  Leysin – Letný kemp

  10 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Leysin – Letná škola

  10 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Lausanne

  14 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Montreux

  13 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Engelberg

  10 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM