+421 903 725 459 ·   +421 2 6542 4300 ·   

New York Freestyle

BSL

Brooklynská jazyková škola je miestna nezávislá jazyková škola v New Yorku, ktorá poskytuje svojim študentom vynikajúce služby a vrelé privítanie. Hlavným cieľom školy je zamerať sa na jazykové potreby jej študentov a poskytnúť im, čo potrebujú v pohodlnej a plne vybavenej škole. Triedy sú malé, max. 12 študentov pre všeobecnú angličtinu, aby študenti mali čo najlepší zážitok z jazykového vzdelávania. Vybavenie školy ponúka svojim študentom moderné učebne, malú spoločnú kuchyňu, bezplatné pripojenie na internet a Wi-Fi a ohromujúci výhľad na Manhattan, Socha slobody a Brooklyn.

Jazyková škola v New Yorku sa nachádza v centre mesta Brooklyn Heights, iba 5 minút chôdze od známej brooklynskej promenády, z ktorej je výhľad na Manhattan a Brooklyn Bridge. V blízkosti sa nachádza celý rad obchodov, reštaurácií a barov a to všetko len pár minút chôdze od školy.

Juniorský program sa koná v St. Francis College, ktorý sa nachádza v srdci Brooklyn Heights, 2 minúty chôdze od jazykovej školy. St. Francis, založený pred viac ako 150 rokmi, je malá súkromná koedukační vysoká škola. K vybaveniu školy patria moderné a priestranné učebne, auditórium, kaviareň, kde sa študenti môžu naobedovať počas týždňa. V blízkosti školy sa nachádzajú 3 zastávky metra, ktoré sú iba 3 minúty pešo od školy.

Brooklyn

je najobývanejšou štvrťou New Yorku s populáciou cez 2,5 milióna ľudí a do 1898 bola táto časť samostatným mestom. Brooklyn je kultúrne najrozmanitejší zo všetkých štvrtí v New Yorku. Tvorivé umelecké dielne sú v rámci kurzu vyučované rôznymi umelcami a kultúrnymi organizáciami v Brooklyne, ktoré dajú našim študentom možnosť stať sa súčasťou tejto živej a dynamickej komunity.

Program English & Express Yourself je navrhnutý pre študentov od 14 do 17 rokov. Je to spojenie hodín anglického jazyka a kreatívnych umeleckých workshopov.

Program pozostáva z 20 lekcií všeobecnej angličtiny (15 hodín) za týždeň – od pondelka do piatku medzi 9:30 do 12:45. V jednej triede je max. 15 študentov, zaradených podľa úrovne jazyka (testuje sa vždy prvý pondelok). Kvalifikovaní a skúsení učitelia používajú vyučovaciu metódu založenú na aktivitách, ktoré nútia študentov komunikovať so spolužiakmi a používať jazyk čo najviac ako sa len dá, či už v triede alebo mimo nej. Učebné materiály sa skladajú nielen z učebníc, ale aj s autentických materiálov ako časopisy, noviny a podobne.

Druhou časťou programu sú kreatívne umelecké workshopy, ktoré stvárňujú koncept „vyjadrenie seba samého“. Učenie nie je len o sedení v triede, ale malo by byť aj zábavou, zapojením sa a inšpiráciou. Práve sem sú zaradené poobedné workshopy, ktoré si vyberajú študenti podľa svojho gusta (napr. tanec, kurz digitálnej fotografie). Študenti uvádzajú preferovanú aktivitu, spolu s druhou možnosťou v prípade naplnenia kapacity daného workshopu. Workshopy prebiehajú v stredy a trvajú každý približne 3 hodiny. Tu majú študenti možnosť socializovať sa a precvičovať si svoju angličtinu v rámci uvoľnenej atmosféry.

Hosťovské rodiny

Všetky rodiny sa nachádzajú v Brooklyn štvrti a sú vzdialené od školy do 30 minút cesty hromadnou dopravou. Štruktúra jednotlivých rodín je odlišná, môžu to byť rodiny s deťmi, bez detí, staršie páry, jeden rodič alebo iba samostatná osoba. Rovnako sa líši etnická príslušnosť, keďže New York je multikultúrne mesto. Všetky rodiny však používajú angličtinu ako komunikačný jazyk v domácnosti. Rovnako všetky rodiny sa snažia aby prichádzajúci študenti mali z ich pobytu čo najviac a cítili sa čo najpohodlnejšie.

Ubytovanie v rámci hosťovských rodín je prínosom pre jazykové zručnosti medzinárodných študentov, ktorí sú týmto spôsobom nútení komunikovať aj mimo školy v anglickom jazyku, a zároveň sú v centre ozajstnej newyorskej kultúry a vidia ako sa v New Yorku žije.

Program aktivít zahŕňa to najlepšie z mesta New Yorku v medziach zábavy a vzdelávania. Týždenný program sa skladá zo štyroch poldňových exkurzii a 1 celodňovej exkurzie okrem posledného týždňa programu, kedy sa v sobotu odchádza. Vzorový program aktivít a exkurzií:

Pondelok

– prehliadky ikonických miest v Brooklyn Heights ako most Brooklyn Bridge, High Line, Central Park…

Utorok

– objavovanie Newyorských dominánt ako Top of the Rock, Empire State Building, Freedom Tower…

Štvrtok

– náučné výlety do múzei ako Museum of Natural History, the MET, The MoMA…

Piatok

– zábavné sociálne aktivity ako nakupovanie, športovanie v parku, bowling, a iné, ukončené spoločnou večerou v typickej reštaurácii.

Sobota

– celodenné exkurzie na rôzne miesta atrakcii ako Statue of Liberty, Coney Island, the Bronx Zoo…

Vek: 14 – 17 rokov

Kurz

Strava

Vek

2 týždne

3 týždne

4 týždne

Kurz + ubytovanie + aktivity

plná penzia

14 – 17

2 895,-/2 346,- 4 095,-/3 319,- 4 995,-/4 048,-

Kurz + aktivity

obedy

1 915,-/1 552,- 2 655,-/2 152,- 3 145,-/2 549,-

Kurz

820,-/665,- 1 230,-/997,- 1 640,-/1 329

Cena v USD/EUR

*Ceny v USD sú nemenné.
Ceny v EUR  sú iba orientačné.

Presné ceny budú prepočítané na základe aktuálneho kurzu v deň vyhotovenia konečnej faktúry.

V cene je zahrnuté:

 • 20 lekcií angličtiny / týždeň
 • vstupný test, certifikát o absolvovaní kurzu
 • kreatívne workshopy
 • program aktivít a exkurzií
 • metro pass

 

V cene nie je zahrnuté:

 • cestovná autorizácia ESTA
 • obedy cez víkendy
 • letenka, asistencia
 • transfery z/na letisko
 • komplexné poistenie
 • vreckové

 

Nástupné termíny 2018
1. 7. – 4.8. 2018

Príchod: nedeľa     Odchod: sobota

ONLINE PRIHLÁŠKA

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Fotogaléria

  New York – Fordham University

  11 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  New York – Manhattan College

  12 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  New York – Brooklyn Freestyle

  14 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Los Angeles pre náročných

  13 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Miami pre náročných

  14 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Boca Raton

  12 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Fort Lauderdale pre náročných

  15 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Havaj – Honolulu

  12 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Oxford Royale Academy – Yale

  16 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  West Palm Beach

  12 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Boston

  14 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Malibu

  10 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM