+421 903 725 459 ·   +421 2 6542 4300 ·   

Oxford Royale Academy - Yale

Oxford Royale Academy

Oxford Royale je jedným z popredných britských poskytovateľov medzinárodných letných škôl a celoročných programov prípravy na univerzitné štúdium. Každý rok sa k nám z celého sveta pripoja tisíce študentov, ktorí využijú vzácnu príležitosť vyskúšať život študenta na niektorej z najinšpiratívnejších univerzít na svete: Oxford, Cambridge, Imperial College London, St Andrews a Yale v USA.

Yale

V tejto malej prímorskej metropolitnej oblasti sa spája čaro Nového anglicka a globálny kozmopolitizmus. Storočia stará architektúra, koncertné sály a kaviarne, ktoré z New Haven robia hlavné mesto kultúry Connecticutu.

Univerzita Yale tiež nepochybne prispieva k pôvabu New Haven. Kultúrna inštitúcia Ivy League priťahuje umelcov, vynálezcov, politikov a celebrity už od 17. storočia. Univerzita umožňuje obyvateľom ľahký prístup k umeniu, divadlu a športu. Tento región je tiež známy svojou kuchyňou, s luxusnými reštauráciami bok po boku s klasickou pizzou v štýle New Haven a grilovaným syrom.

Yale, univerzita Ivy League, zaradená ako tretia najlepšia univerzita v Spojených štátoch a tretia najstaršia inštitúcia vysokoškolského vzdelávania, je ideálnym miestom na štúdium. Kombinácia prestížneho prostredia kampusu Yale s akademickým prostredím kurzov ORA zabezpečuje univerzálny a kultúrne obohatený program. Univerzita bola založená v roku 1701 a počas svojej existencie prijala mnoho významných osobností, vrátane 60 laureátov Nobelovej ceny a svetových lídrov, napríklad prezidentov USA Georgea H. W. Busha a Billa Clintona.

Študentom vo veku 16-18 rokov ponúka ORA populárny Globálny vodcovský program alebo Ekonomický a podnikateľský program na univerzite v Yale. Študenti vo vekovej skupine 13-15 rokov môžu absolvovať kurzy Úvod do vedenia alebo Úvod do podnikania. Študenti z oboch vekových skupín, ktorým viac vyhovuje všeobecnejší program, sa môžu zúčastniť Ivy League Experience, čo vám umožní vybrať si hlavné a vedľajšie zameranie a preskúmať rôzne predmety.

 1. Globálny vodcovský program

Študenti majú možnosť pridať sa k spolužiakom z celého sveta a diskutovať o politike, medzinárodných vzťahoch či o vodcovských schopnostiach. Prednášky, diskusie a workshopy sú zamerané na kľúčové problémy v daných oblastiach. Študenti absolvujú predmety ako politická teória, filozofia, sociológia či súčasné medzinárodné vzťahy a taktiež budú skúmať  ekonomický kontext súčasných udalostí vo svete. Program trvá dva týždne a skladá sa z dvoch hlavných častí: A) teoretické úvahy a diskusie o relevantných súčasných politických témach – vedené učiteľom; B) interaktívne workshopy vedené študentmi.

 1. Ekonomický a podnikateľský program

Počas tohto dvojtýždňového programu sa budú študenti vzdelávať v oblasti ekonomiky, biznisu a praktického využitia poznatkov z daných sfér. Program je navrhnutý tak, aby poskytol teoretické základy v medzinárodnom podnikaní a taktiež skupinové aktivity, ktoré sa zameriavajú na vodcovstvo. Kurz je najmä pre tých, ktorí chcú tieto odbory študovať aj na univerzite. Študenti sa učia princípy riadenia podniku, ekonomiku a taktiež získajú príležitosť oboznámiť sa so základmi účtovníctva, marketingu, ľudských zdrojov a podnikateľskej etiky. Program do výučby zakomponuje aj súťaživý element – študenti budú v skupine pracovať na tom, aby navrhli a uviedli na trh nový podnikateľský nápad.

 1. Úvod do vedenia

Tento program poskytuje študentom možnosť vycibriť základné životné zručnosti potrebné pre úlohy budúcich vodcov, či už v oblasti obchodu, politiky, vedy, umenia alebo akejkoľvek inej. Kurz ponúka vedomosti a osobné zručnosti potrebné pre úspešné vedenie a vyučujú ho odborníci v tejto oblasti. Študenti získajú rozhľad o rôznych štýlov vedenia na základe prístupov súčasných svetových lídrov, pričom zároveň využijú skúsenosti z triedy, aby zistili, ako tieto systémy fungujú po celom svete. Počas celého kurzu budú žiaci vylepšovať svoje rečové a debatné zručnosti, čo zabezpečí, že budú v budúcnosti plne pripravení na viesť.

 1. Úvod do podnikania

Počas tohto kurzu získajú budúci podnikatelia schopnosti potrebné na založenie a manažovanie vlastného podniku. Pre túto oblasť je dôležité pochopenie globálneho finančného trhu a podnikania. Škola poskytne študentom bezkonkurenčný náskok na ceste k obchodnému úspechu. Kombinuje vzrušujúce, interaktívne štúdium kľúčových princípov ekonómie a obchodných štúdií so skupinovými projektmi a tréningami zručností.

 1. Ivy League Experience

Tento kurz bol špeciálne navrhnutý pre študentov, ktorí hľadajú všeobecný úvod a prehľad o štúdiu na špičkovej americkej univerzite, ako je Yale, pričom sa naučia viac o svojich vybraných predmetoch.

Program je dostupný pre študentov vo veku 13-18 rokov a vyžaduje od študentov, aby si vybrali „hlavný“ a „vedľajší“ predmet, ktoré budú nasledujúce dva týždne usilovne študovať. Ak by študent mal záujem o štvortýždenný kurz, bude si musieť vybrať dva hlavné a dva vedľajšie predmety. Hlavné predmety sú tradičnejšie akademické predmety, zatiaľ čo vedľajšie sa zameriavajú na budovanie schopností ako sú vedenie, skupinová práca, prezentačné zručnosti a ďalšie.

Rezidencia

Študenti budú ubytovaní v pohodlných 1-posteľových izbách s vlastnou kúpeľňou. Ide o štandardné ubytovanie pre vysokoškolských študentov, ktorí študujú na univerzite, takže študent zažijú na vlastnej koži, aké to je študovať na univerzite.

Študenti sa môžu tešiť aj na program plný mimoškolských aktivít, do ktorého patria prehliadky mesta, návštevy múzeí, workshopy, večierky, či exkurzie v štáte Connecticut, ako aj výlet do New York.

  

Typ programu

Typ ubytovania

Vek

Termíny

Cena

Globálny vodcovský program rezidencia 16 – 18 30. 06 – 27.07. 2019 4 595,- GBP / 5 150,- EUR
Ekonomický a podnikateľský program rezidencia 16 – 18 30. 06 – 27.07. 2019 4 595,- GBP / 5 150,- EUR
Úvod do vedenia rezidencia 16 – 18 30. 06 – 27.07. 2019 4 595,- GBP / 5 150,- EUR
Úvod do podnikania rezidencia 16 – 18 30. 06 – 27.07. 2019 4 595,- GBP / 5 150,- EUR

Cena v GBP / EUR

Ceny v GBP sú prepočítané kurzom z 17.10.2018. Presné ceny v EUR budú prepočítané na základe aktuálneho kurzu v deň vyhotovenia konečnej faktúry.

V cene je zahrnuté:

 • výučba 20 lekcií týždenne,
 • vstupné testy,
 • učebné materiály, hodnotenie a certifikát,
 • ubytovanie,
 • plná penzia,
 • program a aktivity s kvalifikovaným dozorom,
 • študijné výlety a exkurzie,
 • transfer z / na letisko,
 • 24-hodinový dozor,
 • registračný poplatok.

V cene nie je zahrnuté:

 • letenka,
 • cestovné poistenie,
 • vreckové.

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Fotogaléria

  Ďalšie pobyty v ponuke

  New York – Fordham University

  11 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  New York – Manhattan College

  12 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  New York – Brooklyn Freestyle

  14 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Los Angeles pre náročných

  13 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Miami pre náročných

  14 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Boca Raton

  12 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Fort Lauderdale pre náročných

  15 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Havaj – Honolulu

  12 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Oxford Royale Academy – Yale

  16 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  West Palm Beach

  12 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Boston

  14 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Malibu

  10 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM