+421 903 725 459 ·   +421 2 6542 4300 ·   

Oxford Royale Academy - St Andrews

Oxford Royale Academy

Oxford Royale je jedným z popredných britských poskytovateľov medzinárodných letných škôl a celoročných programov prípravy na univerzitné štúdium. Každý rok sa k nám z celého sveta pripoja tisíce študentov, ktorí využijú vzácnu príležitosť vyskúšať život študenta na niektorej z najinšpiratívnejších univerzít na svete: Oxford, Cambridge, Imperial College London, St Andrews a Yale v USA.

St Andrews

Mesto St Andrews leží na východe Škótska v kraji, ktorý sa volá Fife. Nachádza sa 50 km od hlavného mesta Edinburgh. História a súčasnosť mesta sa spájajú najmä s univerzitou a golfom – slávny miestny golfový klub Royal and Ancient Golf Club tam bol založený už v roku 1754. Počas semestra tvoria študenti približne jednu tretinu populácie mesta. St Andrews je pomenované podľa Svätého Ondreja, ktorý bol jedným z apoštolov. Študenti si v meste môžu užiť prechádzku po malebnom Lade Braes Walk, navštíviť múzeá či botanickú záhradu. Taktiež sa tam nájdete množstvo reštaurácií a miest na nakupovanie.

University of St Andrews je najstaršou univerzitou v celom Škótsku, ktorá bola založená v roku 1413, takmer 170 rokov pred hlavným mestom Edinburgh. Ide taktiež o tretiu najlepšiu univerzitu v Spojenom kráľovstve, a to hneď po Oxford a Cambridge. Počas jej 600 ročnej histórie vyštudovalo univerzitu množstvo známych osobností: princ William a jeho manželka Catherine, vojvodkyňa z Cambridge; Edward Jenner, ktorý sa preslávil zavedením prvej vakcíny proti kiahňam; a šesťnásobný Olympijský medailista v dráhovej cyklistike, Chris Hoy.

St Andrews ponúka 6 letných vzdelávacích programov pre študentov vo veku od 16 do 18 rokov, ktoré ich pripravia na budúce štúdium na univerzite.

 1. Globálny vodcovský program

Študenti majú možnosť pridať sa k spolužiakom z celého sveta a diskutovať o politike, medzinárodných vzťahoch či o vodcovských schopnostiach. Prednášky, diskusie a workshopy sú zamerané na kľúčové problémy v daných oblastiach. Študenti absolvujú predmety ako politická teória, filozofia, sociológia či súčasné medzinárodné vzťahy a taktiež budú skúmať  ekonomický kontext súčasných udalostí vo svete. Program trvá dva týždne a skladá sa z dvoch hlavných častí: A) teoretické úvahy a diskusie o relevantných súčasných politických témach – vedené učiteľom; B) interaktívne workshopy vedené študentmi.

 1. Ekonomický a podnikateľský program

Počas tohto dvojtýždňového programu sa budú študenti vzdelávať v oblasti ekonomiky, biznisu a praktického využitia poznatkov z daných sfér. Program je navrhnutý tak, aby poskytol teoretické základy v medzinárodnom podnikaní a taktiež skupinové aktivity, ktoré sa zameriavajú na vodcovstvo. Kurz je najmä pre tých, ktorí chcú tieto odbory študovať aj na univerzite. Študenti sa učia princípy riadenia podniku, ekonomiku a taktiež získajú príležitosť oboznámiť sa so základmi účtovníctva, marketingu, ľudských zdrojov a podnikateľskej etiky. Program do výučby zakomponuje aj súťaživý element – študenti budú v skupine pracovať na tom, aby navrhli a uviedli na trh nový podnikateľský nápad.

 1. Príprava na univerzitu s technickým zameraním

Cieľom dvojtýždňového programu je oboznámiť študentov so základmi inžinieringu a ukázať im širokú škálu možností, ktoré sú spojené so štúdiom tohto odboru na univerzite.  Kurz je navrhnutý tak, aby študentom poskytol príležitosť rozšíriť si ich schopnosti, otestovať porozumenie teoretických konceptov cez praktické úlohy, či objaviť rôzne odvetvia tohto odboru. Študenti budú využívať vedeckú teóriu a matematiku na pochopenie a vývoj technických riešení. Kurz rovnako pomôže študentom, ktorí majú záujem študovať inžiniering na univerzite v Spojenom kráľovstve.

 1. Príprava na univerzitu s právnickým zameraním

Tento dvojtýždňový program kombinuje lekcie, ktoré pomáhajú pri procese prihlasovania sa na právnickú školu spolu s prednáškami, kde sa študenti oboznamujú s odborom. Kurz zoznámi študentov s právom v Spojenom kráľovstve vrátane trestného práva, zmluvného zamestnania či ľudských práv. Taktiež študentom pomôže rozvíjať logické a argumentačné zručnosti, ktoré im umožnia vytvoriť presvedčivé argumenty, či už v písomnej podobe alebo v ústnych diskusiách. Študenti budú oboznámení aj s podmienkami na prijatie do britských univerzít.

 1. Príprava na univerzitu so zdravotníckym zameraním

Dvojtýždňový kurz je navrhnutý pre študentov, ktorí zvažujú štúdium medicíny na britskej univerzite, chcú sa dozvedieť viac o prihlasovacom procese a potrebujú poradenstvo pri písaní motivačných listov. Úlohou kurzu je adresovať akékoľvek problémy a zodpovedať na otázky, ktoré by študenti pri výbere mohli mať. Zaoberať sa budú aj rozdielmi medzi rôznymi zdravotníckymi školami, so sústredením sa na najlepšie univerzity v Spojenom kráľovstve, vrátane St Andrews, London, Oxford a Cambridge. K dispozícii sú aj praktické workshopy, ktoré študentov naučia, ako vykonávať základné lekárske postupy, ako napríklad odber krvi či použitie stetoskopu.

 1. Letný program architektúry

Tento dvojtýždňový program predstaví budúcim architektom kľúčové pojmy a teórie, ako aj prehľad o tom, čo prinesie budúce štúdium alebo kariéra v oblasti architektúry. Študenti sa oboznámia s princípom dizajnu, kartografie,  územného plánovania či s analýzami, ktoré sú nevyhnutné na vytvorenie portfólia. Taktiež získajú základy v oblasti stavebníctva a inžinierstva, ktoré budú prínosom pre ich budúce štúdium. K dispozícii sú aj praktické workshopy a prostredníctvom rôznych domácich úloh a prezentácií si študenti rozvinú aj analytické myslenie a komunikačné zručnosti, ako písané, tak aj verbálne.

Rezidencia

Ubytovanie je zabezpečené v kampuse University of St Andrews, v nadštandardne vybavených izbách s vlastnou kúpeľňou, ktoré počas školského roka využívajú študenti univerzity. Izby sú 1 – 2-posteľové.

Študenti sa môžu tešiť aj na program plný mimoškolských aktivít, do ktorého patria prehliadky mesta, návštevy múzeí, workshopy, večierky, či exkurzie po Spojenom kráľovstve.

  

Typ programu

Typ ubytovania

Vek

Termíny

Cena

Globálny vodcovský program rezidencia 16 – 18 14.07. – 27.07.2019 4 595,- GBP / 5 150,- EUR
Ekonomický a podnikateľský program

Príprava na univerzitu s technickým zameraním

rezidencia 16 – 18 30.06. – 27.07.2019 4 595,- GBP / 5 150,- EUR
Príprava na univerzitu s právnickým zameraním

Príprava na univerzitu s zdravotníckym zameraním

rezidencia 16 – 18 30.06. – 27.07.2019 4 595,- GBP / 5 150,- EUR
Letný program architektúry rezidencia 16 – 18 14.07. – 27.07.2019 4 595,- GBP / 5 150,- EUR

Cena v GBP / EUR

Ceny v GBP sú prepočítané kurzom z 17.10.2018. Presné ceny v EUR budú prepočítané na základe aktuálneho kurzu v deň vyhotovenia konečnej faktúry.

V cene je zahrnuté:

 • výučba 20 lekcií týždenne,
 • vstupné testy,
 • učebné materiály, hodnotenie a certifikát,
 • ubytovanie,
 • plná penzia,
 • program a aktivity s kvalifikovaným dozorom,
 • študijné výlety a exkurzie,
 • transfer z / na letisko,
 • 24-hodinový dozor,
 • registračný poplatok.

V cene nie je zahrnuté:

 • letenka,
 • cestovné poistenie,
 • vreckové.

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU


  Fotogaléria

  Ďalšie pobyty v ponuke

  Oxford Royale Academy – St Andrews

  16 - 18 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Edinburgh – Queen Margaret

  10 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Edinburgh pre náročných

  13 - 17 rokov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM