+421 903 725 458 ·   +421 2 6542 4300 ·   

Skvelé tipy na jesenné pobyty

Leto je už za nami, ale stále si môžete vychutnať slnečné lúče a krásu jesennej prírody či historické budovy v jedinečnom svetle jesenného slnka.

Vybrali sme pre Vás destinácie so stále príjemnými teplotami a miestami, ktoré stoja za prehliadnutie. Vhodné pre všetkých, ktorý si chcú po lete oddýchnuť alebo pre tých, ktorí dávajú prednosť miernejším teplotám pred horúcim letným slnkom.

NA SKOK OD SLOVENSKA

Rakúsko, Švajčiarsko a Nemecko – autom alebo krátkym letom

Jazykové kurzy ponúkame nielen v lákavých metropolach (Viedeň, Zurich, Berlín, Mníchov…) ale aj v menej známych, zato malebných menších mestečkách.

Zoznámte sa prosím s…

…Lindau – ostrovné mestečko pri nemeckých hraniciach s Rakúskom a Švajčiarskom. Unikátne svojou polohou na ostrove a historickým centrom.  Prvá zmienka je z roku 822, kedy tu bol postavený ženský kláštor. Mestečko sa medzičasom rozrástlo aj mimo ostrov a pohodlne sa doň dostanete vlakom či autom. Ponúka krásnu prírodu Bodamskeho jazera (v angl. Lake Constance), krásne historické centrum a bezpečie malého mesta.

Tu nájdete info o ponúkaných pobytoch.

… Salzburg – v preklade „Soľnohrad “ sa spája s masívnym bielo-zlatým pohorím na juhu mesta. Historická časť mesta je zapísaná v svetovom kultúrnom dedičstve UNESCO a okrem nádherných dych-berúcich pamiatok sa pýši historickým pozadím. Salzburg je viac ako Mozartove rodisko a mesto slávneho hudobného festivalu. Pevnosť Hohensalznurg, Mozartove múzeum, Obilná ulička alebo Hellbrunn zámok so ZOO patria medzi najobľúbenejšie navštevované ciele turistov. Kultúrny program začína už v samotnom januári festivalom Mozartov týždeň. Mesto je rozmanité a každý jeden mesiac prekvapí turistov iným programom.

Tu nájdete info o ponúkaných pobytoch.

KRÁTKYM LETOM Z BRATISLAVY ALEBO VIEDNE

Malta, Írsko, Škótsko a Cyprus

Na jeseň Vám okrem Škótska, ktoré bolo sprievodcovským magazínom Rough Guide vyhlásené za najkrajšiu krajinu sveta ponúkame aj typické dovolenkové destinácie. Maltu (v ponuke máme viacero miest na hlavnom ostrove aj ostrov Gozo), tento rok veľmi populárny Cyprus. Pre milovníkov prírody máme v ponuke aj Írsko – v nasledujúcich mesiacoch ešte stále v príjemných teplotách.  Okrem veľkých, známych miest – Edinburgh, Dublin, St.Juliens či Sliema,

Vám s radosťou predstavujeme…

… Glasgowvyhľadávaná turistická destinácia. Hneď po Londýne a Edinburghu je tretím najnavštevovanejším mestom Veľkej Británie. Jedno z najžiarivejších, dynamických a elegantných miest Európy. Je tiež často považovaný za štartovací bod pre spoznávanie celého Škótska. V Glasgowe si prídu na svoje aj vaše chuťové poháriky. Ulice a námestia sú vybavené štýlovými barmi, špičkovými reštauráciami a jednou z najlepších scén pre živé hudby v Británii.

Tu nájdete info o ponúkaných pobytoch.

 

… Galway – poznáte pesničku Galway Girl od Eda Sheerana? Čo tak spoznať aj samotný Galway? Hlavné mesto kultúry Írska, malebné bohémske mestečko na západnom pobreží. Je jedným z mála, kde môžete na uliciach začuť tradičný írsky jazyk. Galway je známy svojimi tradičnými krčmami, víkendovými trhmi, legendárnymi festivalmi a nočným životom. Štvrtinu obyvateľstva mesta tvoria len študenti.

Tu nájdete info o ponúkaných pobytoch.

… Gozo – maltsky Għawdex, je druhý najväčší ostrov súostrovia Malta v Stredozemnom mori a zároveň aj súčasťou republiky Malta. Podľa legiend má byť Gozo bájny ostrov z gréckych mýtov, kde Odyseus prežil niekoľko rokov s nymfou Kalypso. Na ostrove je niekoľko pekných pláží, najväčšia je Ramla Bay na severnej strane ostrova. Je piesočnatá, voda čistá, okolie veľmi pekné. Ostrov je tiež ideálny na šnorchlovanie a potápanie sa k vrakom.

Tu nájdete info o ponúkaných pobytoch.

PRE TÝCH ČO MAJÚ CHUŤ PRELETIEŤ TROŠKU ĎALEJ

Kanada, Juhoafrická republika a Nový Zéland

Pre odvážnych cestovateľov, čo sa neboja diaľok máme tentokrát špeciálny výber. Kanadský Vancouver, juhoafrické Kapské mesto a novozélandský Auckland.

Takže dámy a páni…

…Vancouver – je považované za jedno z najkrajších miest Kanady a má z kanadských miest najpríjemnejšiu klímu, takže si môžete vychutnať vonkajšie aktivity počas celého roka. Prirodzená krása prírody, ktorá ho obkolesuje, ponúka veľa možností – od opaľovania na jednej z 8 pláží, plachtenia v Tichom oceáne, až po snowboardovanie a lyžovanie v horách. Keďže je tu veľa etnicko-kultúrnych spoločenstiev, môžete tu nájsť z každého niečo – navštívte čínske mestečko v strede mesta či relaxujte v jednej z mnohých kaviarní, ovplyvnených hollywoodskym filmovým umením a pod.

Tu nájdete info o ponúkaných pobytoch.

… Kapské mesto – Kapské Mesto je populárnym turistickým miestom ponúkajúcim návštevníkom mnoho aktivít v oblasti vodných športov potápanie, surfing, kite-surfing, plachtenie, ochutnávku vína, nákupy, výlety do krajiny, horskú turistiku, treky, mountain-biking, závesné lietanie a parasailing, výlety na lodiach, či pozorovania vtákov a veľrýb. Okrem prekrásnym pláži, známou značkou vín a niekoľko storočí starými historickými pamiatkami sa môže popýšiť aj skvelou flórou, zaujímavými, no neobvyklými zvieratami pre Afriku – tučniakmi a lanovkou, ktorá vás vyvezie, až na samotný vrchol Stolovej hory. Najobľúbenejším obdobím pre návštevu je leto od októbra do marca.

Tu nájdete info o ponúkaných pobytoch.

… Aucklandnazývané pre svoje dva prístavy “City of Sails” je najväčšia metropolitná oblasť na Novom Zélande na severnom novozélandskom ostrove a najväčšia urbanizovaná oblasť v krajine. Žije tu vyše 1,2 milióna obyvateľov, čo je takmer tretina populácie Nového Zélandu. Medzi pozitíva Aucklandu patrí mierne podnebie, solídne možnosti zamestnania a vzdelania, ako aj možnosti na trávenie voľného času. V kvalite života patrí medzi popredné a najbohatšie mestá na svete..

Tu nájdete info o ponúkaných pobytoch.

 

KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM PORADÍME PRI VÝBERE KURZU

ING. IVETA BETUŠOVÁ

RIADITEĽKA

+421 903 725 459

Spoločnosť D&D Team, s.r.o. tento rok oslávi 25. výročie svojho vzniku. Od začiatku svojej činnosti sa špecializuje na organizovanie stredoškolských, jazykových a poznávacích pobytov v zahraničí.

Dôležitou prioritou našej spoločnosti je individuálny prístup ku klientovi, malý priateľský kolektív a samozrejme kvalitne ponúkané služby. Budeme veľmi radi, keď sa dáte presvedčiť a využijete naše služby. S maximálnym úsilím sa postaráme o Vašu spokojnosť.

S úctou

Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Team

Mgr. Slávka Barlíková

Stredné školy v USA, UK a Írsku

+421 907 725 459

Mgr. Mária Šprtová

Jazykové pobyty pre deti, mládež a dospelých

Mgr. Linda Opremčáková

Aktuálne na MD 🙂

Ing. Blanka Šipkovská

Ekonomické oddelenie a fakturácia

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM