Veľká Británia - Paid Work

Veľká Británia - Paid Work

Škola LSI - Paid Work Experience

Paid Work Experience je program, ktorý ponúka prácu v hoteloch, reštauráciach a pohostinstve. Je určený pre tých, ktorý chcú získať skúsenosti práve v tejto oblasti, zlepšiť si angličtinu a zároveň si zarobiť na vreckové.

Pred umiestnením musíš absolvovať 4-týždňový kurz angličtiny – v Londýne, Brightone alebo Cambridge.

 

Ako dlho trvá moj Paid Work Experience?

Minimálna doba práce je 3 mesiace a pracovať môžeš maximálne 12 mesiacov. Je na tebe, akú dĺžku pobytu si zvolíš, mysli však na to, že zamestnávatelia preferujú kandidátov na dlhšie obdobie. Jednoduche povedané, čím dlhšie zostaneš, tým lepšiu prácu ti vedia zamestnávatelia ponúknuť. Tým, ktorí chcú zostať na minimálne obdobie troch mesiacov odporúčame letnú sezónu, kedy aj hotely ponúkajú viac krátkodobých pozícii.

 

Kde budem pracovať?

Tvoje pracovné umiestnenie môže byť v akejkoľvek časti Veľkej Británie, veľmi často je to Škótsko.  Vačšina je mimo veľkých miest, skôr v ich okolí alebo na vidieku. Škola LSI neponúka umiestnenia v Londýne, ani si nemôžeš vybrať lokalitu, kde by si chcel pracovať.

 

Aký budem mať plat?

Mzda sa líši podľa toho, koľko máš rokov, je to však minimálna mzda. Pre 18 – 20 ročných je to 4.98,-GBP na hodinu a pre zamestnancov starších ako 21 rokov je to 6.19,-GBP na hodinu. Tento zarobok je zdaniteľný, ale po odchode z Veľkej Británie si môže požiadať o vrátenie dane. Pri ukončení práce v UK tvojho zamestnávateľa požiadaš o P45 a P85 formuláre.

Rovnako si musíte platiť aj poistenie – tzv. National Insurance a je dobré založiť si účet v banke. S týmto všetkým ti však pomôže manažér v tvojej novej práci.

 

Potrebujem víza?

Keďže si občanom EU víza nepotrebuješ.

 

Kde budem bývať?

Počas 4-týždňového kurzu budeš bývať buď v hosťovskej rodine alebo v rezidencii.

Počas práce ti ubytovanie poskytne buď priamo zamestnávateľ, alebo ti odporučí možnosti niekde v okolí. Ceny sa hýbu od 30 – 80,-GBP týždenne. Cenu ubytovania nájdeš na „Work Training Contract“, čo je tvoja pracovná zmluva. Ubytovanie zahŕňa aj stravu.

 

Podmienky:

  • vek nad 18 rokov
  • level angličtiny upper intermediate
  • pre vybrane pozície aspoň minimálna prax
  • povinný 4-týždňový kurz angličtiny

 

Cena:

Paid Work Experience  450,-GBP

Cena zahŕňa len zabezpečenie práce, nie kurz a ubytovanie.

Ceny kurzov a ubytovania počas kurzov:

Londýn

Cambridge

Brighton

 

Nástupné termíny:

kedykoľvek počas roka, najlepšie aspoň 8 týždňov pred plánovaným začiatkom

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM