+421 903 725 458 ·   +421 2 6542 4300 ·   

ŠTÚDIUM NA STREDNÝCH ŠKOLÁCH V ZAHRANIČÍ

Rakúsko

Rakúsko

Rakúsko je krajina s prekrásnou prírodou, s vysokými končiarmi Álp, jazerami s priezračne čistou vodou a sýtozelenými pastvinami.

 

Rakúsko je asi najznámejšie ako svetové centrum barokovej hudby v 18. storočí, v čase v ktorom Viedeň akoby magnetom priťahovala všetkých velikánov hudby toho obdobia. O niečo neskôr prepadla Viedeň ďalšiemu hudobnému ošiaľu, valčíku. Okrem hudby už od 17. storočia sa datuje veľký rozmach rakúskych miest s prekrásnou architektúrou, ktorou sa pýšia do dnešných dní. Rakúsko má veľmi bohatú históriu od obdobia Karola Veľkého cez stáročia existujúcu monarchiu Habsburgovcov, ktorá pretrvala až do konca 1. svetovej vojny. Dnes je to moderná republika, ktorá si veľmi váži svoju históriu a krásu svojej prírody a stala sa jedným z najvyhľadávanejších turistických destinácií.

 

Rakúsko nie je len krajinou krásnych miest, v blízkosti jazier, lesov a hôr, ale je to krajina, s obrovským množstvom aktivít. Sú tu etablované skoro všetky letné a zimné športy. Všade nájdete možnosti venovať sa loptovým športom, ale aj jazdeniu na koni či golfu, jazerá poskytujú možnosť venovať sa vodným športom. Rakúsko ako kolíska alpského lyžovania má mnoho svetoznámych stredísk pre zimné športy, ktoré s obľubou navštevujú športovci a turisti z celého sveta. Rakúšania trávia veľa času športovaním či v zime alebo v lete. Určite si nezabudni zobrať lyže, aj keď nie si dobrý lyžiar. V Rakúsku sa určite lyžovať naučíš. Voľný čas nemusíš tráviť len športom, mestečká aj školy majú svoje orchestre a iné umelecké krúžky. Všade sa nachádza množstvo múzeí a obľúbené sú aj všetky formy divadla. Máš sa na čo tešiť !

 

Školský systém

V Rakúsku sa v škole nenosia uniformy. Väčšina škôl sú štátne školy, ale existujú aj súkromné školy, kde sa platí školné. Stredná škola (High School) má 8 ročníkov a nazýva sa „Gymnázium“. Do gymnázií nastupujú žiaci ako 10 roční a 8.ročník končia maturitou. Väčšina zahraničných študentov je umiestňovaná do 6. a 7. ročníka. Rakúske školy vyžadujú dobrú znalosť nemeckého jazyka a ak tvoja úroveň nie je dostačujúca, musíš absolvovať intenzívny kurz nemčiny na začiatku svojho pobytu. Na škole sa učia všetky bežné predmety ako u nás na gymnáziách s výnimkou latinčiny a francúzštiny, ktoré sú na rozdiel od našich škôl veľmi časté. Tieto jazyky nemusia byť povinné pre zahraničných študentov a môžu si ich vo väčšine prípadov zameniť s ďalšími hodinami nemčiny napr. v nižšom ročníku, kde sa učí viac gramatiky.

 

Vyučovanie je na väčšine škôl od pondelka do piatku, ale sú aj školy, kde sa chodí do školy aj v sobotu doobeda. Vyučovanie začína o 8 hod. ráno a väčšinou trvá do 13:00 popoludní. Školský rok je podobne ako u nás od septembra do júna. Na školách je možné zúčastňovať sa rôznych športových alebo umelecky ladených aktivít, školy organizujú mnoho výletov a zájazdov za kultúrou a športom. Tieto mimoriadne aktivity si musia študenti platiť, nie sú zahrnuté v cene programu.

 

Okrem „klasického“ gymnázia je možné uchádzať sa aj o miesto v gymnáziu s určitým technickým zameraním alebo orientované napr. na turizmus a samozrejme aj na umelecké smery.

 

Program A

Štátne školy bez možnosti výberu lokality

ZOBRAZIŤ KURZY

KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM PORADÍME PRI VÝBERE KURZU

ING. IVETA BETUŠOVÁ

RIADITEĽKA

+421 903 725 459

Spoločnosť D&D Team, s.r.o. tento rok oslávi 24. výročie svojho vzniku. Od začiatku svojej činnosti sa špecializuje na organizovanie stredoškolských, jazykových a poznávacích pobytov v zahraničí.

Dôležitou prioritou našej spoločnosti je individuálny prístup ku klientovi, malý priateľský kolektív a samozrejme kvalitne ponúkané služby. Budeme veľmi radi, keď sa dáte presvedčiť a využijete naše služby. S maximálnym úsilím sa postaráme o Vašu spokojnosť.

S úctou

Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Team

Mgr. Slávka Barlíková

Stredné školy v USA, Veľkej Británii, Írsku a Španielsku

+421 907 725 459

Mgr. Vladimíra Nociarová

Stredné školy v Kanade, Európe, Austrálii a na Novom Zélande

+421 948 725 459

Mgr. Mária Šprtová

Jazykové pobyty pre deti, mládež a dospelých

+421 903 725 458

Mgr. Linda Opremčáková

Aktuálne na MD 🙂

Blanka Šipkovská

Ekonomické oddelenie a fakturácia

+421 907 725 454

CODY

Náš ochotný recepčný 🙂

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM