ŠTÚDIUM NA STREDNÝCH ŠKOLÁCH

Milí rodičia a študenti.
Moment, keď ste sa odhodlali  poslať svojho syna alebo dcéru študovať do inej krajiny, bol pre vás jedným z najdôležitejších rozhodnutí. Pobyt na strednej škole v zahraničí je významným krokom na ceste k individuálnemu úspechu. Je to investícia do vzdelania, rozvoj osobnosti, zdokonaľovanie všetkých schopností, praktických skúseností, osobitných záujmov a postojov Vášho dieťaťa.

Samozrejme, rovnako je veľmi dôležité aj rozhodnutie samotného dieťaťa.

Každý rodič potrebuje istotu, že bude cesta za hranice, do neznámej krajiny a prostredia bezproblémová. Naša agentúra, ktorá je na trhu od roku 1994, zmenila životy mnohým mladým ľuďom, ktorí sú dnes úspešní v osobnom i profesionálnom živote či už doma alebo v zahraničí. Sú to mladí ľudia, ktorí sa vrátili zdravo sebavedomí, tolerantní s množstvom nových informácii a znalostí.

Viem ako rodič, že je to tá najlepšia vec, ktorú môžete svojmu dieťaťu poskytnúť do života ak aj on/ona  majú záujem. Niektorým však treba pomôcť rozhodnúť sa, lebo si neveria.  Aj v týchto zlomových momentoch sa na nás môžete spoľahnúť.

Sme tu pre Vás, aby  sme zmiernili všetky prvotné obavy  a pomohli vybrať ten najvhodnejší pobyt v zahraničí.
S našou pomocou môže vaše dieťa študovať na kvalitnej  strednej škole v zahraničí a vyskúšať úplne iný školský systém.  Môže žiť v hostiteľskej rodine, spoznať ich zvyky a tradície, nový životný štýl, zdokonaliť sa v cudzom jazyku a stať sa samostatnou a flexibilnou osobou.

Ponúkame  široké spektrum štátnych stredných škôl, rovnako ako aj množstvo elitných súkromných internátnych  škôl.

Našou úlohou je pomôcť Vám zvládnuť celý proces. Aj po nástupe na program budeme k dispozícii nonstop počas celého pobytu Vášho dieťaťa, vždy keď nás budete potrebovať.

Sme tu pre Vás, aby sme uľahčili Vaše rozhodovanie. Našim cieľom je zabezpečiť Vášmu dieťaťu nezabudnuteľné zážitky a pomôcť mu pri postupnom napĺňaní jeho ambícií stať sa vďaka nadobudnutým životným skúsenostiam vzdelaným, zrelým, nezávislým a samostatným mladým človekom.

Využite naše dlhoročné skúsenosti a zverte nám svoje dieťa. Vaša dôvera je pre nás zaväzujúca.

Tešíme sa na Vás.

S úctou

Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Teamu

Pre výber vhodného programu je veľmi dôležité motív, ktorý vás k absolvovaniu pobytu vedie. Môže ním byť kvalita zahraničnej školy, iný školský systém, poznanie novej kultúry, získanie vedomostí, zdokonalenie sa v cudzom jazyku, návšteva konkrétnej krajiny, športové či iné aktivity.  Jednotlivé preferencie by mali byť dôležitými faktormi pri výbere vhodného typu pobytu. Každý program je výnimočný niečím iným. Jeden vám umožní maximálne možnosti pri výbere športu, iný, naopak, poskytuje excelentné akademické vzdelanie.

Prednosťou našej agentúry je individuálny prístup ku klientom, ktorý je pri týchto dlhodobých programoch veľmi dôležitý. Pri osobnom stretnutí s budúcim absolventom a jeho rodičmi na základe rozhovoru a testu sa snažíme vybrať každému klientovi pobyt, ktorý mu najviac vyhovuje.

Naša agentúra zabezpečuje štúdium v mnohých krajinách sveta, v ktorých je možné študovať angličtinu, nemčinu, francúzštinu, španielčinu, čínštinu, japončinumnohé iné európske jazyky, ktorých výborná znalosť je pre študentov obrovskou výhodou preto, že ich výučba na slovenských stredných školách nie je dostupná. Sú to krajiny Škandinávie a severnej Európy: Švédsko, Fínsko, Dánsko, Nórsko a Holandsko. Viac informácií v časti o škandinávskych a severoeurópskych krajinách. Veľa študentov v poslednú dobu kombinuje počas školského roka dve krajiny, dva jazyky .( Polrok v Nemecku /Francúzsku, Španielsku  a druhý polrok v anglicky hovoriacej krajine alebo naopak, Možností je veľmi veľa . Dnes znalosť dvoch cudzích jazykov u vzdelaných mladých ľudí začína byť bežnou súčasťou života.

 

V každej krajine prebieha výučba v úradnom jazyku danej krajiny. V štátoch ako Kanada alebo Belgicko je možná voľba jazyka. Napríklad pobyt v Quebec – francúzska časť Kanady, ponúka fantastickú možnosť naučiť sa za rok dva jazyky. Tak isto na Floride – Miami je možnosť naučiť sa popri angličtine, v ktorej prebieha celá výučba na štátnych školách, aj španielčinu, ktorou sa rozpráva v hosťovských rodinách.

Aké typy škôl ponúkame?

  1. Štátne školy – plne akreditované stredné školy typu gymnázia, ktoré navštevujú študenti danej krajiny a sú uznané Ministerstvom školstva SR. Študenti týchto škôl bývajú väčšinou v hosťovských rodinách, v niektorých programoch aj na internáte.
  2. Medzinárodné školy, kde sú študenti z celého sveta, bývajú v hosťovských rodinách aj na internáte. Sú vhodné aj pre študentov so slabšou znalosťou cudzieho jazyka.
  3. Súkromné školy, ktoré umožňujú vo väčšej miere prihliadať na individuálne potreby a záujmy študenta. Súkromné internátne školy, hlavne vo Veľkej Británii, ale aj Kanade, Amerike Nemecku, Francúzsku sú vhodné hlavne pre ctižiadostivých a akademicky smerovaných mladých ľudí s veľmi dobrou znalosťou angličtiny, ktorí majú vysoké ambície študovať na najprestížnejších univerzitách vo svete. Ubytovanie je možné na internáte/campuse školy, v hosťovskej rodine, prípadne vo vybraných školách aj kombinovať tieto druhy ubytovaní, kedy je študent počas pracovných dní ubytovaný na internáte a počas víkendu je v hosťovskej rodine.

Väčšina študentov v zahraničí navštevuje tretí alebo štvrtý  ročník (11./12.), v ktorých študujú 4 – 5 predmetov, z ktorých sú väčšinou povinné dva predmety –  jazyk  a história danej krajiny. Ostatné predmety sú voliteľné. Odporúča sa vybrať si aspoň jeden prírodovedný predmet, najčastejšie je to matematika.

Hosťovské rodiny

 

     Dobrovoľnícke rodiny sú bežné pri classic programoch, ktoré podporujú vlády jednotlivých krajín. Berú študenta preto, lebo mu chcú ukázať spôsob života v ich krajine, ich kultúru a zvyky. Je potrebné , aby študent tento fakt pochopil a išiel do programu s tým, že chce byť členom tejto  rodiny, bude sa zúčastňovať všetkých bežných aktivít vrátane upratovania a inej pomoci v domácnosti, ale na druhej strane aj výletov, osláv či iných aktivít, ktoré rodina organizuje. Tento program je vhodný pre komunikatívne, spoločenské, flexibilné  a otvorené typy detí, ktoré sa vedia prispôsobiť.

     Platené hosťovské rodiny nevyžadujú od študentov činnosti, ktoré sú súčasťou bežných rodín. Tento typ programu je vhodný pre  študentov, ktorí sa  nemajú chuť zapájať  do každodenných aktivít života rodiny, pre dieťa,  ktoré je viac uzavreté a nepotrebuje spoločnosť. Študent má  väčší priestor organizovať si svoje aktivity, ktoré ho plne zamestnávajú. Študent  však musí akceptovať pravidlá rodiny. Rodina je za neho zodpovedná a poskytuje mu stravovanie ako aj bežný servis. Takého rodiny sú pri  select programoch.

Pri procese  umiestňovania zohráva dôležitú úlohu lokálny koordinátor, ktorý pôsobí ako zodpovedná osoba v danej lokalite, poskytuje študentovi odpovede na všetky jeho otázky. Je sprostredkovateľom pri riešení problémov medzi študentom, hosťovskou rodinou a sprostredkujúcou organizáciou.

 

Pri výbere sa môžete s dôverou  spoľahnúť na našu asistenciu a dlhoročné skúsenosti. Za  dlhé roky v našej činnosti sme pomohli stovkám mladým ľudom „rozbehnúť“ sa do sveta.

Na základe dôkladného osobného pohovoru u nás v kancelárii so študentom a rodičmi vieme posúdiť, ktorý typ pobytu je najvhodnejší pre daného uchádzača.

 

Internátne ubytovanie

Ponúkajú väčšinou súkromné školy , či už vo Veľkej Británii, Kanade, USA , Nemecku alebo iných krajinách.

Ceny týchto pobytov sú vyššie. Tento typ ubytovania poskytujú väčšinou  veľmi kvalitné stredné školy, na vysokej akademickej úrovni. V cene je okrem ubytovania, plnej penzie t.j. teplej stravy zahrnutá aj možnosť využívať spoločné priestory slúžiace na  športové, umelecké alebo študijné  využitie.

PONUKA KRAJÍN

Veľká Británia

PREZRIEŤ

Austrália

PREZRIEŤ

Nový Zéland

PREZRIEŤ

Nemecko

PREZRIEŤ

Rakúsko

PREZRIEŤ

Švajčiarsko

PREZRIEŤ

Francúzsko

PREZRIEŤ

Švédsko

PREZRIEŤ

Dánsko

PREZRIEŤ

Holandsko

PREZRIEŤ

Fínsko

PREZRIEŤ

Španielsko

PREZRIEŤ

Nórsko

PREZRIEŤ

Taliansko

PREZRIEŤ

Brazília

PREZRIEŤ

Kostarika

PREZRIEŤ

Japonsko

PREZRIEŤ

KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM PORADÍME PRI VÝBERE KURZU

ING. IVETA BETUŠOVÁ

RIADITEĽKA / MAJITEĽKA

+421 903 725 459

Spoločnosť D&D Team, s.r.o. tento rok oslávi 29. výročie svojho vzniku. Od začiatku svojej činnosti sa špecializuje na organizovanie stredoškolských, jazykových a poznávacích pobytov v zahraničí.

Dôležitou prioritou našej spoločnosti je individuálny prístup ku klientovi, malý priateľský kolektív a samozrejme kvalitne ponúkané služby. Budeme veľmi radi, keď sa dáte presvedčiť a využijete naše služby. S maximálnym úsilím sa postaráme o Vašu spokojnosť.

S úctou

Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Team

Mgr. Slávka Barlíková

Stredné školy / Jazykové pobyty

+421 907 725 459

Mgr. Vanda Hudáková

Stredné školy

+421 911 725 459

Mgr. Veronika Lehotská

Skupinové pobyty pre školy

+421 940 604 599

Ing. Janka Krnáčová

Ekonomické oddelenie

+421 2 6542 4300

Mgr. Linda Opremčáková

Stredné školy v Kanade / aktuálne na MD

Bailey

Recepčný / Zvonček

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM