ŠTÚDIUM NA STREDNÝCH ŠKOLÁCH V ZAHRANIČÍ

Nemecko

Nemecko

Nemecko je krásna, rozmanitá a veľmi zaujímavá krajina nachádzajúca sa v severnej Európe, ležiaca na severe Severného Porýnia. Susedí na východe s Poľskom a Českou republikou, na juhu s Rakúskom a Švajčiarskom a na západe s Holandskom, Belgickom a Luxemburskom. Povrch Nemecka je veľmi rozmanitý – od pomerne plochých oblastí a pláží (Severné more, Baltské more) až po vysoké hory, ako sú Alpy.

INFORMÁCIE O KRAJINE

  • Rozloha: 357 021 km2
  • Počet obyvateľov: 82,5 mil.
  • Hlavné mesto: Berlín
  • Jazyk: nemčina
  • Národný sviatok: 3. október

Je to najväčšia krajina v EÚ z hľadiska počtu obyvateľov. Nemecko je moderná, kozmopolitná krajina. Jeho spoločnosť je formovaná množstvom životných štýlov a skutočnou etnicko-kultúrnou rôznorodosťou. Tradičné rodové roly sa uvoľnili. Napriek sociálnym zmenám zostáva rodina najdôležitejšou spoločenskou referenčnou jednotkou.

Nemecko má veľké množstvo miest: Kolín s gotickou katedrálou; Hamburg, tradičné obchodné mesto s najväčším nemeckým prístavom; a Berlín, ktorý je hlavným mestom a federálnym štátom. Do roku 1990 bol Berlín rozdelený na západnú a východnú časť múrom, ktorého niektoré časti sa zachovali a možno ich navštíviť.

Nemecko má veľa čo ponúknuť, ako skvelá kuchyňa, šport, príroda, festivaly, kultúrne oslavy, rekreačné strediská, dizajn, móda, inšpirujúca architektúra, umenie, ale aj veľa iných voľno časových aktivít pre teenagerov. Inými slovami, Nemecko ponúka nielen klišé ako „lederhosen“ a „sauerkraut“.

Školský systém

Dobré počiatočné príležitosti pre všetkých sú kľúčovým predpokladom vzdelania a úspechov. Nemecké vzdelávanie je založené na deviatich rokoch povinnej školskej dochádzky pre všetky deti. Všetky verejné školy sú bezplatné. V Nemecku sa však stále zvyšuje počet súkromných škôl. Keď sú deti vo veku šesť rokov, zvyčajne začnú chodiť na štvorročnú základnú školu, a potom prejdú na rôzne stredné školy: Hauptschule, Realschule, Gesamtschule, Gymnasium. Štandardy a rovnováha medzi praktickými a teoretickými predmetmi sa líšia medzi rôznymi druhmi stredných škôl, rovnako ako počet rokov dochádzky. Gymnázium poskytuje hĺbkové vzdelávanie a väčšina výmenných študentov navštevuje tento typ školy. Absolventi gymnázia po 12. ročníku dostanú vysokoškolské osvedčenie potrebné na štúdium na univerzite.

Školský týždeň je v Nemecku od pondelka do piatku. Majú dva školské semestre. Prvý semester začína v lete a končí v januári, druhý semester prebieha od januára do júna alebo júla, niekedy do augusta, pretože každý federálny štát má svoje prázdninové termíny. Zvyčajne to bývajú dva týždne prázdnin na jeseň, dva týždne v zime a dva týždne na jar. Hlavné prázdniny sú počas leta a trvajú asi šesť týždňov.

Výmenní študenti sa zúčastnia vyučovania na verejnej škole a zaradia sa do 9., 10. alebo 11. triedy. Každá škola rozhodne, do ktorej triedy študenta zaradí. Študenti zvyčajne musia absolvovať predmety ako matematika, nemčina, angličtina, spoločenské vedy, prírodné vedy a telesná výchova. Študenti si okrem toho môžu vybrať predmety ako hudba, umenie, informatika atď., v závislosti od toho, čo ponúka škola. V nemeckých školách majú študenti možnosť naučiť sa angličtinu, francúzštinu, španielčinu a latinčinu. V Nemecku existuje veľké množstvo výmenných organizácií, ktoré chcú umiestniť študentov. Verejné školy nedostávajú žiadne peniaze na zápis študentov výmenných pobytov; privítajú zahraničných študentov len pre kultúrny záujem a medzinárodné skúsenosti. Ak má študent špeciálnu žiadosť, mal by kontaktovať kanceláriu STS alebo zástupcu oblasti. Špeciálne požiadavky môžu byť vybavené kladne, ale STS to nemôže zaručiť. Umiestnenia v súkromných školách, vrátane internátnych škôl v Nemecku je tiež možnosťou.

Študenti sú dôrazne vyzývaní, aby sa zapojili do voľno časových aktivít mimo školy, ako sú športy, kluby, spoločenské podujatia, umenie, hudba alebo dráma, pokiaľ tieto činnosti nebránia ich akademickému pokroku. V Nemecku sú tieto aktivity mimo školskej povinnosti.

Obvyklá štruktúra vysokoškolského štúdia:
základná časťGrundstudium – trvá minimálne štyri semestre a končí sa diplomovou predskúškou Diplom-vorprüfung alebo medziskúškou Zwischenprűfung
hlavná časťHauptstudium – trvá minimálne päť semestrov a končí štátnou
skúškou, diplomom, udelením titulu Magister alebo Bakalár.

 

Program Select

Štátne školy s možnosťou výberu lokality

ZOBRAZIŤ KURZ

Program Select plus

Štátne školy s možnosťou výberu mesta (Berlin, Bremen, Brandenburg)

ZOBRAZIŤ KURZ

Program Classic

Štátne školy bez možnosti výberu lokality

ZOBRAZIŤ KURZ

Program Premium

Súkromné školy

ZOBRAZIŤ KURZ

KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM PORADÍME PRI VÝBERE KURZU

ING. IVETA BETUŠOVÁ

RIADITEĽKA / MAJITEĽKA

+421 903 725 459

Spoločnosť D&D Team, s.r.o. tento rok oslávi 29. výročie svojho vzniku. Od začiatku svojej činnosti sa špecializuje na organizovanie stredoškolských, jazykových a poznávacích pobytov v zahraničí.

Dôležitou prioritou našej spoločnosti je individuálny prístup ku klientovi, malý priateľský kolektív a samozrejme kvalitne ponúkané služby. Budeme veľmi radi, keď sa dáte presvedčiť a využijete naše služby. S maximálnym úsilím sa postaráme o Vašu spokojnosť.

S úctou

Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Team

Mgr. Slávka Barlíková

Stredné školy / Jazykové pobyty

+421 907 725 459

Mgr. Vanda Hudáková

Stredné školy

+421 911 725 459

Mgr. Veronika Lehotská

Skupinové pobyty pre školy

+421 940 604 599

Ing. Janka Krnáčová

Ekonomické oddelenie

+421 2 6542 4300

Mgr. Linda Opremčáková

Stredné školy v Kanade / aktuálne na MD

Bailey

Recepčný / Zvonček

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM