PRÁZDNINOVÉ POBYTY PRE DETI A MLÁDEŽ

Prázdninové pobyty

NAŠA PONUKA

PRÁZDNINOVÉ POBYTY PRE DETI A MLÁDEŽ - učenie, zábava a kopec nezabudnuteľných zážitkov

PRÁZDNINOVÉ POBYTY 

Tento typ jazykových pobytov v zahraničí určených pre deti a mládež sa teší v posledných rokoch veľkej popularite. Zvlášť od vstupu Slovenska do EÚ si rodičia každým dňom viac uvedomujú, že znalosť cudzieho jazyka sa stáva nevyhnutnosťou a dobrou investíciou do budúcnosti dieťaťa. Jazykové programy spájajú výučbu jazyka tej ktorej krajiny s možnosťou jeho praktického využívania pri poobedňajších aktivitách a výletoch v medzinárodných kolektívoch. Naši mladí študenti oceňujú predovšetkým bohatý sprievodný program, ktorí zahŕňa aj návštevu známych miest a pamiatok danej krajiny. Majú tak jedinečnú príležitosť spoznať novú kultúru, získať veľa nových kamarátov z celého sveta, prekonať prirodzenú bariéru v komunikácii a získať väčšie sebavedomie, flexibilitu do ďalšieho študijného a profesného života.

Individuálny alebo skupinový pobyt ?

Pri rozhodovaní či vybrať pre Vaše dieťa individuálny alebo skupinový pobyt Vám veľmi radi pomôžeme a poradíme. Uprednostňujeme, keď sa môžeme s Vaším dieťaťom osobne stretnúť, ale nie je to nevyhnutné. Naše dlhoročné skúsenosti s deťmi sú zárukou toho, že vyberieme pre Vaše dieťa to najlepšie. Dôkazom toho sú naši viackrát sa vracajúci klienti.

 

Skupinový pobyt

pre svoje deti vyberajú rodičia, ktorí chcú mať „psychickú pohodu“, že sa jeho dieťa môže obrátiť na nášho pracovníka v prípade akýchkoľvek problémov.

Tento pobyt znamená, že prihlásení študenti sú počas svojho pobytu súčasťou slovenskej skupiny na čele s pracovníkom našej agentúry, ktorá je však začlenená do medzinárodnej skupiny danej školy. Pracovníci školy rozprávajú v danom jazyku, a tak aj deti a mládež musia komunikovať len v cudzom jazyku.

Cestu tam i späť absolvujú pri daných termínoch pod dohľadom nášho pracovníka, ktorý počas celého pobytu zostáva s deťmi, absolvuje s nimi všetky poobedňajšie aktivity a je im nápomocný pri riešení akýchkoľvek problémov.

Tento typ pobytu je vhodný pre deti a mládež, ktoré cestujú prvýkrát sami, pre tie čo sú slabšie v jazyku , pre menšie deti ale aj pre staršie, kde má rodič pocit, že bude lepšie ak bude pod dohľadom nášho pracovníka.

Výhody tohto typu pobytu: – psychická pohoda dieťaťa, ktoré cestuje na pobyt prvý krát a tak isto aj rodičov

 

Individuálny pobyt

je výbornou voľbou pre študenta, ktorý má skúsenosti z predchádzajúcich pobytov, ale aj pre toho, ktorý ešte v zahraničí nebol, ale jeho znalosť cudzieho jazyka je na takej úrovni, že je schopný dohodnúť sa s pracovníkmi danej školy a je schopný komunikovať. Veľkou výhodu je, že bude v skupine študentov z iných krajín a tak nemá možnosť používať materinský jazyk.. Pri tomto type pobytu nie je v danom mieste zabezpečený pracovník agentúry. V každej krajine je však koordinátor pobytu, ktorý má na starosti deti a mládež a ja nápomocný pri riešení problémov.

Výhody tohto typu pobytu: – výber z väčšieho množstva destinácií a termínov

– študent má väčšiu možnosť preveriť si svoje jazykové znalosti a schopnosti samostatného jednania, nakoľko je začlenený do veľkej medzinárodnej skupiny, kde v mnohých prípadoch nestretne žiadneho slovensky alebo česky hovoriaceho študenta .

Naše dlhoročné skúseností ukazujú, že deti už od veku 12 rokov sú schopné absolvovať takýto pobyt. Je to však naozaj individuálne.

Ubytovanie v rodine alebo v rezidencii?

 

Hostiteľské rodiny – sú určené pre deti a mládež, ktoré uprednostňujú príjemné rodinné prostredie a sú schopné ochotne sa prispôsobiť novým zvykom a inému štýlu života. Pobyt v rodine umožňuje študentom spoznať inú kultúru, spôsob života a používať cudzí jazyk aj mimo školy. Je vhodný pre starších študentov, ktorí zvládnu cestu do školy a späť po poobedňajších aktivitách. Študenti sú začleňovaní do rodín s prihliadnutím na vek, potreby a požiadavky. Vaše dieťa môže byť ubytované s inou národnosťou alebo so študentom zo Slovenka. Ubytovanie v hosťovských rodinách je cenovo výhodnejšie.

Všetky hosťovské rodiny sú vyberané našimi partnerskými školami a musia spĺňať určité kritéria. Sú pravidelne kontrolované. Môžu to byť rodiny s deťmi, alebo rodiny, ktoré majú odrastené deti, prípadne osamelé osoby, ktoré majú mnohokrát viac času na komunikáciu so študentmi.

 

Študentské rezidencie a internáty – sú dvojakého typu . Máme v ponuke ubytovanie v rezidenciách , ktoré sú súčasťou školy. Sú to väčšinou školy na veľmi vysokej úrovni vybavené plavárňami, športovými areálmi, počítačovými centrami. Tento typ ubytovania a štúdia je populárny medzi mladšími študentmi, lebo sú celý deň spolu s ostatnými študentmi aj vo večerných hodinách a tak lepšie znášajú prípadný smútok za domovom. V rezidenciách je 24-hodinová starostlivosť .

Ak je rezidencia mimo školy, je nutné dochádzať do školy a je väčšia nezávislosť a voľnosť. Mnohé školy tento typ ubytovania zabezpečujú len pre mládež staršiu ako 16 rokov.

 

Každý typ ubytovania má svoje výhody aj nevýhody. Sme tu preto, aby sme Vám podľa Vašich požiadaviek pomohli vybrať pre Vaše dieťa to najlepšie.

Ako prebieha výučba?

Začína v deň nástupu vstupnými testmi na základe ktorých sú študenti rozdelení do skupín podľa úrovne znalosti jazyka. V priebehu pobytu pri zlepšení je možné operatívne preloženie študenta do vyššej skupiny, alebo naopak do slabšej, ak je to nutné. Výučba je vedená kvalifikovanými učiteľmi, ktorí majú skúsenosti vytvoriť v triede príjemnú atmosféru, nadchnúť študentov a tým eliminovať pocit, že sú v škole i počas prázdnin. Bežné je 20 hodín týždenne, ale je možný aj intenzívnejší kurz. Pre malé deti – začiatočníkov – kurz prebieha veľmi zaujímavou formou – viac menej formou hry.

A čo vo voľný čas ?

Prázdninové pobyty organizujeme vždy do takých oblastí a spolupracujeme s takými školami, ktoré dbajú na to, aby poobedňajšie, večerné ako aj víkendové aktivity boli programovo bohaté a zaujímavé. Výber je vždy veľmi rôznorodý – každý študent si vyberie podľa svojich záujmov. Sú to športové aktivity, návšteva zábavných parkov, nákupy, návšteva zaujímavých miest, v prímorských mestách – kúpanie a opaľovanie. Vo večerných hodinách každá škola organizuje diskotéky, súťaže , karaoke show a grilovanie.

Spolupracujeme so školami, ktoré ponúkajú program, ktorý je viac zameraný na športové aktivity alebo viac na spoznávanie okolia a pamätihodností.

PONUKA KRAJÍN

Akademické pobyty

PREZRIEŤ

Veľká Británia

PREZRIEŤ

Veľká Británia pre náročných

PREZRIEŤ

Veľká Británia Šport

PREZRIEŤ

Škótsko

PREZRIEŤ

Japonsko

PREZRIEŤ

Nemecko

PREZRIEŤ

Rakúsko

PREZRIEŤ

Švajčiarsko

PREZRIEŤ

Francúzsko

PREZRIEŤ

Taliansko

PREZRIEŤ

Španielsko

PREZRIEŤ

Portugalsko

PREZRIEŤ

KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM PORADÍME PRI VÝBERE KURZU

ING. IVETA BETUŠOVÁ

RIADITEĽKA / MAJITEĽKA

+421 903 725 459

Spoločnosť D&D Team, s.r.o. tento rok oslávi 29. výročie svojho vzniku. Od začiatku svojej činnosti sa špecializuje na organizovanie stredoškolských, jazykových a poznávacích pobytov v zahraničí.

Dôležitou prioritou našej spoločnosti je individuálny prístup ku klientovi, malý priateľský kolektív a samozrejme kvalitne ponúkané služby. Budeme veľmi radi, keď sa dáte presvedčiť a využijete naše služby. S maximálnym úsilím sa postaráme o Vašu spokojnosť.

S úctou

Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Team

Mgr. Slávka Barlíková

Stredné školy / Jazykové pobyty

+421 907 725 459

Mgr. Vanda Hudáková

Stredné školy

+421 911 725 459

Mgr. Veronika Lehotská

Skupinové pobyty pre školy

+421 940 604 599

Ing. Janka Krnáčová

Ekonomické oddelenie

+421 2 6542 4300

Mgr. Linda Opremčáková

Stredné školy v Kanade / aktuálne na MD

Bailey

Recepčný / Zvonček

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM