ŠTÚDIUM NA STREDNÝCH ŠKOLÁCH V ZAHRANIČÍ

BRAZÍLIA

Brazília

Federatívna Republika Brazília je najväčšou krajinou Latinskej Ameriky a pôvod jej mena pramení z vysoko kvalitného stromu zvaného „Pau-Brasil“. Brazíliu charakterizujú rozsiahle oblasti amazonských dažďových pralesov na severe a pomerne nízke kopce na juhu, kde sídli aj najväčší počet brazílskej populácie. Pozdĺž pobrežia Atlantického oceánu sa rozprestierajú horské pásma a najvyšší vrchol v Brazílii je Pico da Neblina, vysoký 3014m. Amazon, najdlhšia rieka na svete je takisto nevyhnutná na získavanie hydroenergie. Keďže sa rozprestiera pozdĺž rovníka, Brazília má tropické podnebie.

Obyvatelia sú väčšinou umiestnení vedľa pobrežia, a rozdelení z rasových a náboženských dôvodov, najmä dôsledkom kolonizácie. Na juhu žijú hlavne Európania, imigranti z 19. storočia, z Talianska, Španielska, Nemecka, Poľska, Portugalska, a na druhej strane, väčšinu populácie činia rodení Brazílčania, ostatní Európania a Afričania. Jadro kultúry v Brazílii má korene z Portugalska. Portugalskí kolonisti a imigranti priniesli rímsko-katolícke náboženstvo, portugalský jazyk a mnoho tradícií a obyčajov, ktoré aj dnes ovplyvňujú brazílsku kultúru. Jedna z najznámejších udalostí je oslava karnevalu. Oslavovať sa začína už pred samotným karnevalom, nacvičuje sa v uliciach dlho do noci a všetci sa dobre zabávajú.

Láska k športu tu nikomu nechýba. Ľudia v Brazílii všeobecne žijú pre futbal, neustále o ňom hovoria a hrajú ho na každom kroku. Keď ide o stravu, tá je dosť pestrá a delikátna. Celkovo, jedlá sa podávajú vo veľkých porciách a preferujú sa grilované mäsá. Brazílčania sú uvoľnení, dobromyseľní a komunikatívni. Neznalosť portugalčiny nie je prekážkou v komunikácii a spontánne nadväzovanie kontaktu je tu veľmi bežné. Obyvatelia tu radi zdôrazňujú, že nie je dôvod na stres. Bez ohľadu na to, že veľa toho mešká (lietadlá, autobusy, dohody…) oni to akceptujú bez nervozity a veľmi uvoľnene.

Rio de Janeiro je úžasné a prekrásne mesto s množstvom atrakcií, považované za najkrajšie mesto sveta vďaka úžasnej polohe medzi krásnym zálivom s ostrovmi a vysokým hrebeňom. Medzi najznámejšie atrakcie mesta patrí slávna pláž Copacabana, vysoká socha Krista Vykupiteľa, ako aj svetoznámy karneval v Riu.

Sao Paulo je hlavným kozmopolitným hospodárskym a obchodným miestom krajiny. Mesto poskytuje kultúrny zážitok, rozmanitú kuchyňu a množstvo pamiatok. Je to jedno z najdôležitejších finančných centier Latinskej Ameriky. Má všetky vlastnosti svetového megalopolisa a v mnohých aspektoch už predbieha najväčšie americké mestá. Nočné koncerty klasickej hudby, zápasy, veľtrhy, denné svetové výstavy, múzeá, módne prehliadky, experimentálne divadlá a doslova všetko čo je vo svete hit, prichádza do Sao Paula expresnou rýchlosťou. Nočné kluby, bary a reštaurácie patria medzi najlepšie na kontinente.

Salvador de Bahia je koloniálnou metropolou Brazílie a najstarším mestom Brazílie a jeho veľkou atrakciou je najkrajšie brazílske námestie Largo do Pelourinho. Na argentínsko-brazílskej hranici sú slávne vodopády Iguazu, pozostávajúce z 270 vodopádov padajúcich do 70-80 metrovej hĺbky. Najlepšie obdobie na návštevu je od augusta do novembra. Amazonský prales je najväčší dažďový prales na svete, ktorý zaoberá 40% z rozlohy celej Brazílie.

 

Školský systém

Školský systém v Brazílii je rozdelený do 2 stupňov:

Primárne (základné) vzdelanie – 9 ročníkov: od 6 do 14 rokov

Sekundárne (stredoškolské) vzdelanie – 3 ročníky: od 14 do 17/18 rokov

Po absolvovaní sekundárneho vzdelania sa študenti môžu zapísať na vyššie školy.

Predmety ponúkané na brazílskych stredných školách sú: portugalský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, dejepis, zemepis, chémia, fyzika, matematika, biológia, umenie a telesná výchova. Študenti nemajú výber predmetov. Škola sa zvyčajne začína od 7:30 do 13:30 alebo od 13:00 do 19:00. Študenti trávia voľný čas navštevovaním kurzov portugalčiny alebo športovaním v rôznych kluboch.

Účastníkom tohto programu nie je dovolené v Brazílii maturovať.

Brazílsky akademický rok pozostáva z dvoch semestrov, začína sa od februára a končí v polovici decembra, pričom sú zimné prázdniny v júli a letné v januári.

 

Program Classic

Štátne školy bez možnosti výberu lokality

ZOBRAZIŤ KURZ

Program B

Štátne školy v okolí Sao Paulo

ZOBRAZIŤ KURZ

KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM PORADÍME PRI VÝBERE KURZU

ING. IVETA BETUŠOVÁ

RIADITEĽKA / MAJITEĽKA

+421 903 725 459

Spoločnosť D&D Team, s.r.o. tento rok oslávi 29. výročie svojho vzniku. Od začiatku svojej činnosti sa špecializuje na organizovanie stredoškolských, jazykových a poznávacích pobytov v zahraničí.

Dôležitou prioritou našej spoločnosti je individuálny prístup ku klientovi, malý priateľský kolektív a samozrejme kvalitne ponúkané služby. Budeme veľmi radi, keď sa dáte presvedčiť a využijete naše služby. S maximálnym úsilím sa postaráme o Vašu spokojnosť.

S úctou

Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Team

Mgr. Slávka Barlíková

Stredné školy / Jazykové pobyty

+421 907 725 459

Mgr. Vanda Hudáková

Stredné školy

+421 911 725 459

Mgr. Veronika Lehotská

Skupinové pobyty pre školy

+421 940 604 599

Ing. Janka Krnáčová

Ekonomické oddelenie

+421 2 6542 4300

Mgr. Linda Opremčáková

Stredné školy v Kanade / aktuálne na MD

Bailey

Recepčný / Zvonček

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM