ŠTÚDIUM NA STREDNÝCH ŠKOLÁCH V ZAHRANIČÍ

ŠPANIELSKO

Španielsko

Španielsko je „zlatá“ krajina v srdci Európy. Je treťou najväčšou krajinou Európy. Rozprestiera sa na Iberskom polostrove, je spojivom medzi Európou a Afrikou a úspešne kombinuje európske tradície s maurskou kultúrou. Je to krajina obdarená slnečným jasom, prekvitajúcou kultúrou, históriou a umením.

Jej schopnosť spojiť staré s novým vystihujú tradičné katedrály, ktoré susedia bok po boku s modernou architektúrou. Príjemné prostredie románskych a maurských miest ponúka typickú stredomorskú kuchyňu, futbal, býčie zápasy, ktoré nadchýnajú mladšie, ale aj staršie generácie. Španielsko má bohatú prírodu s pohoriami na severe, zelenými nížinami uprostred a úžasnými plážami lemujúcimi morské pobrežie, vďaka ktorému je typickou prímorskou krajinou.

Španielsko je magická krajina plná kontrastov a temperamentu. Diskotéky, ohnivé flamenco, maliari Velázquez a El Greco dotvárajú s modernou tvorbou majstrov Picassa a Salvadora Dalího jedinečnosť Španielska. Španielsko priťahuje návštevníkov nielen príjemnými cenami, ale hlavne krásnymi prírodnými scenériami, zaujímavými mestami a krásnym stredomorským pobrežím. Väčšina obyvateľov je katolíckej viery, úradným jazykom je španielčina. V regiónoch sa hovorí aj špecifickými jazykmi, napríklad katalánsky, galícijsky, baskicky a valencijsky, nie je problémom dohovoriť sa aj po anglicky a nemecky. Pozor – 95% výučby v Barcelone prebieha v katalánčine, nie španielčine!

Španieli sú prívetiví, milí, temperamentní a srdeční. Pohostinnosť a gavalierstvo sú dôležitými črtami ich charakteru. Ak vás niekto pozve do svojho domu, nezabudnite mu priniesť malý darček.

 

Školský systém

Španielčina patrí po angličtine k najpoužívanejším svetovým jazykom. Španieli sú veľmi priateľskí a radi medzi seba prijmú našich študentov, radi sa obklopujú milými ľuďmi. Veľmi si zakladajú na svojej rodine, trávia spolu veľa času a radi medzi sebou komunikujú.

V rámci stredoškolského systému sa študenti umiestňujú do štátnych škôl alebo do súkromných škôl. Vzťahy medzi študentmi a učiteľmi sú veľmi otvorené, navzájom sa oslovujú krstnými menami. Všetky základné predmety sú povinné, k nim je možné si pribrať ďalšie 3 predmety, ktoré má škola vo svojej ponuke. Školský rok trvá približne 10 mesiacov a nie je semestrálne rozdelený. Španielske stredné školy nedovoľujú výmenným študentom maturovať pred dokončením ich absolventského roka. Väčšina škôl organizuje vo voľnom čase rôzne aktivity ako šport, fotografovanie, rôzne kultúrne podujatia, výlety do okolitých regiónov, ale aj do susedných štátov.

Štátne školy – ponúkajú akademický ročný program, polročný program a trojmesačný program. Sú priamo financované vládou. Uniformy sa nevyžadujú a vyučovanie prebieha iba v dopoludňajších hodinách. Študenti sú ubytovaní v miestnych hosťovských rodinách.

Súkromné školy – ponúkajú kvalitné vzdelanie, majú vynikajúci akademický štandard. V triedach je nízky počet študentov, čo uľahčuje vzájomnú komunikáciu a rozširuje ich rečové zručnosti. Majú veľmi dobré vybavenie tried, laboratórií, športových priestorov a knižníc. Zvyčajne sa vyžaduje nosenie uniformy.

 

Program Classic plus

Štátne školy s možnosťou výberu

ZOBRAZIŤ KURZ

Program Select

Štátne školy bez možnosti výberu

ZOBRAZIŤ KURZ

Program Classic

Štátne školy bez možnosti výberu

ZOBRAZIŤ KURZ

KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM PORADÍME PRI VÝBERE KURZU

ING. IVETA BETUŠOVÁ

RIADITEĽKA / MAJITEĽKA

+421 903 725 459

Spoločnosť D&D Team, s.r.o. tento rok oslávi 29. výročie svojho vzniku. Od začiatku svojej činnosti sa špecializuje na organizovanie stredoškolských, jazykových a poznávacích pobytov v zahraničí.

Dôležitou prioritou našej spoločnosti je individuálny prístup ku klientovi, malý priateľský kolektív a samozrejme kvalitne ponúkané služby. Budeme veľmi radi, keď sa dáte presvedčiť a využijete naše služby. S maximálnym úsilím sa postaráme o Vašu spokojnosť.

S úctou

Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Team

Mgr. Slávka Barlíková

Stredné školy / Jazykové pobyty

+421 907 725 459

Mgr. Vanda Hudáková

Stredné školy

+421 911 725 459

Mgr. Veronika Lehotská

Skupinové pobyty pre školy

+421 940 604 599

Ing. Janka Krnáčová

Ekonomické oddelenie

+421 2 6542 4300

Mgr. Linda Opremčáková

Stredné školy v Kanade / aktuálne na MD

Bailey

Recepčný / Zvonček

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM