ŠTÚDIUM NA STREDNÝCH ŠKOLÁCH V ZAHRANIČÍ

Rakúsko

Rakúsko

Rakúsko je krajina s prekrásnou prírodou, s vysokými končiarmi Álp, jazerami s priezračne čistou vodou a sýtozelenými pastvinami.

 

INFORMÁCIE O KRAJINE

  • Rozloha: 83 856 km2
  • Obyvateľstvo: približne 9 miliónov
  • Hlavné mesto: Viedeň
  • Jazyk: nemčina
  • Národný sviatok: 26. október

 

Rakúsko je najznámejšie ako svetové centrum barokovej hudby v 18. storočí, v čase v ktorom Viedeň akoby magnetom priťahovala všetkých velikánov hudby toho obdobia. O niečo neskôr prepadla Viedeň ďalšiemu hudobnému ošiaľu, valčíku.

Krajina je tiež známa svojimi neuveriteľne krásnymi mestami a dedinami. Veľké množstvo staršej architektúry pochádza zo 17. storočia a mierne novšie budovy a stavby boli postavené v romantickom štýle.

Rakúsko nie je len krajinou krásnych miest, v blízkosti jazier, lesov a hôr, ale je to krajina, s obrovským množstvom aktivít. Dajú sa tu vykonávať skoro všetky letné a zimné športy. Všade nájdete možnosti venovať sa loptovým športom, ale aj jazdeniu na koni či golfu, jazerá poskytujú možnosť venovať sa vodným športom. Rakúsko ako kolíska alpského lyžovania má mnoho svetoznámych stredísk pre zimné športy, ktoré s obľubou navštevujú športovci a turisti z celého sveta. Všade sa nachádza množstvo múzeí a obľúbené sú aj všetky formy divadla. Máš sa na čo tešiť !

 

Školský systém

 

V Rakúsku sa v škole nenosia uniformy. Väčšina škôl sú štátne školy, ale existujú aj súkromné školy, kde sa platí školné. Stredná škola (High School) má 8 ročníkov a nazýva sa „Gymnázium“. Do gymnázií nastupujú žiaci ako 10 roční a 8.ročník končia maturitou. Väčšina zahraničných študentov je umiestňovaná do 6. a 7. ročníka. Rakúske školy vyžadujú dobrú znalosť nemeckého jazyka a ak tvoja úroveň nie je dostačujúca, musíš absolvovať intenzívny kurz nemčiny na začiatku svojho pobytu. Na škole sa učia všetky bežné predmety ako u nás na gymnáziách s výnimkou latinčiny a francúzštiny, ktoré sú na rozdiel od našich škôl veľmi časté. Tieto jazyky nemusia byť povinné pre zahraničných študentov a môžu si ich vo väčšine prípadov zameniť s ďalšími hodinami nemčiny napr. v nižšom ročníku, kde sa učí viac gramatiky.

 

Vyučovanie je na väčšine škôl od pondelka do piatku, ale sú aj školy, kde sa chodí do školy aj v sobotu doobeda. Vyučovanie začína o 8 hod. ráno a väčšinou trvá do 13:00 popoludní. Školský rok je podobne ako u nás od septembra do júna. Na školách je možné zúčastňovať sa rôznych športových alebo umelecky ladených aktivít, školy organizujú mnoho výletov a zájazdov za kultúrou a športom. Tieto mimoriadne aktivity si musia študenti platiť, nie sú zahrnuté v cene programu.

 

Okrem „klasického“ gymnázia je možné uchádzať sa aj o miesto v gymnáziu s určitým technickým zameraním alebo orientované napr. na turizmus a samozrejme aj na umelecké smery.

 

Program Classic

Štátne školy bez možnosti výberu lokality

ZOBRAZIŤ KURZ

Program Premium

Elitné súkromné internátne školy

ZOBRAZIŤ KURZ

KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM PORADÍME PRI VÝBERE KURZU

ING. IVETA BETUŠOVÁ

RIADITEĽKA / MAJITEĽKA

+421 903 725 459

Spoločnosť D&D Team, s.r.o. tento rok oslávi 29. výročie svojho vzniku. Od začiatku svojej činnosti sa špecializuje na organizovanie stredoškolských, jazykových a poznávacích pobytov v zahraničí.

Dôležitou prioritou našej spoločnosti je individuálny prístup ku klientovi, malý priateľský kolektív a samozrejme kvalitne ponúkané služby. Budeme veľmi radi, keď sa dáte presvedčiť a využijete naše služby. S maximálnym úsilím sa postaráme o Vašu spokojnosť.

S úctou

Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Team

Mgr. Slávka Barlíková

Stredné školy / Jazykové pobyty

+421 907 725 459

Mgr. Vanda Hudáková

Stredné školy

+421 911 725 459

Mgr. Veronika Lehotská

Skupinové pobyty pre školy

+421 940 604 599

Ing. Janka Krnáčová

Ekonomické oddelenie

+421 2 6542 4300

Mgr. Linda Opremčáková

Stredné školy v Kanade / aktuálne na MD

Bailey

Recepčný / Zvonček

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM