ŠTÚDIUM NA STREDNÝCH ŠKOLÁCH V ZAHRANIČÍ

ŠVÉDSKO

Švédsko

Vitajte vo Švédsku! Je to nádherná krajina, ktorá ponúka magickú divočinu, jazerá, lesy, hory a široké pobrežie. Toto je miesto, kde sa narodili Astrid Lindgren, ABBA a mnohí slávni hudobníci, autori a herci. Švédska história sa datuje do éry Vikingov, hoci ľudia sa v tejto oblasti nachádzali tisíce rokov. Táto krajina má približne veľkosť Kalifornie a asi 2000 km od najjužnejšieho bodu po severnú hranicu. Tri najväčšie mestá sú hlavné mesto Štokholm, Gothenburg (Göteborg) nachádzajúce sa na západnom pobreží a Malmö v blízkosti Dánska na juhu.

INFORMÁCIE O KRAJINE:

  • Počet obyvateľov: 10 miliónov
  • Hlavné mesto: Štokholm
  • Jazyk: švédsky (svenska)
  • Národný sviatok: 6. jún
  • Celebrity: PewDiePie, ABBA, Robyn the Cardigans, Roxette

Švédsko je škandinávska krajina nachádzajúca sa v severnej Európe. Mnoho ľudí verí, že je to krajina snehu, polárnych medveďov a celoročných mraziacich teplôt. To však nie je pravda. Švédsko sa nachádza v miernom podnebí a v skutočnosti je oveľa teplejšie ako mnohé iné miesta v podobnej nadmorskej výške. Napriek tomu je severná časť logicky oveľa chladnejšia ako zvyšok sveta. Počas zimy je na severe množstvo snehu, takže je ideálnym miestom pre tých, ktorí milujú lyžovanie.

Švédske leto je príjemné a mierne s priemernou teplotou okolo 17 ° C v centrálnych regiónoch krajiny.

Švédsko je pre každého, kto má radosť z vonkajšieho života a ponúka širokú škálu typov krajiny, ktoré sú ideálne pre pešiu turistiku a rekreáciu v prírode. Severná časť Švédska sa nazýva Laponsko a ponúka nádhernú divočinu vrátane lesov, alpských vrcholov a svetoznámeho ľadového hotela v Jukkasjärvi. Na juhu Skåne sú jazerá, očarujúce dedinské dediny a piesočné pláže. „Allemansrätten“, čo doslova znamená „právo každého človeka“, umožňuje všetkým prístup k lesom, jazerám, lesným plodom,  hubám atď. Aj na majetku inej osoby bez povolenia vlastníka pozemku. Nemôžete však vstúpiť ani prejsť cez dvor inej osoby, ničiť, alebo vyrušovať.

 

Školský systém

Verejný školský systém vo Švédsku je bezplatný a povinný pre mládež od 7-16 rokov. 9 ročná školská dochádzka je povinná pre každého. Ďalšie ročníky strednej školy (High School) sú výberové, ale väčšina obyvateľstva pokračuje v štúdiu do maturity. Vyučovanie je denne od pondelka do piatku od 8:00 hodiny rannej a končí okolo 15:00 poobede. Mnoho škôl má flexibilný rozvrh hodín, kde študenti študujú v skupinkách alebo pracujú na rôznych projektoch. Školský rok sa delí na semestre od polovice augusta do decembra a od januára do polovice júna. Študenti stredných škôl majú veľa možností výberu zamerania svojho štúdia napr. na ekonomiku, sociálne alebo prírodné vedy, umenie a mnoho ďalších. Povinné predmety na všetkých školách sú matematika, angličtina, švédčina, umenie, prírodné a sociálne vedy, náboženstvo a telesná výchova. Podľa zamerania škôl sú jednotlivé povinné predmety vyučované v rozšírenejších hodinách a do väčšej hĺbky. Pre zahraničných študentov, ktorí majú záujem študovať rok na švédskej strednej škole je dôležité, že sa nevyžaduje znalosť švédčtiny, len dobrá úroveň angličtiny.

Švédski tínedžeri vám môžu pripadať trochu plachí a zaskočení, avšak ak urobíte prvý krok, veľmi skoro zistíte, že sú veľmi priateľskí, otvorení a vzťah s nimi sa veľmi rýchlo rozvinie.

Program Classic

Štátne školy bez možnosti výberu

ZOBRAZIŤ KURZ

Program Classic S

Škandinávia - Štátne školy bez možnosti výberu krajiny

ZOBRAZIŤ KURZ

KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM PORADÍME PRI VÝBERE KURZU

ING. IVETA BETUŠOVÁ

RIADITEĽKA / MAJITEĽKA

+421 903 725 459

Spoločnosť D&D Team, s.r.o. tento rok oslávi 29. výročie svojho vzniku. Od začiatku svojej činnosti sa špecializuje na organizovanie stredoškolských, jazykových a poznávacích pobytov v zahraničí.

Dôležitou prioritou našej spoločnosti je individuálny prístup ku klientovi, malý priateľský kolektív a samozrejme kvalitne ponúkané služby. Budeme veľmi radi, keď sa dáte presvedčiť a využijete naše služby. S maximálnym úsilím sa postaráme o Vašu spokojnosť.

S úctou

Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Team

Mgr. Slávka Barlíková

Stredné školy / Jazykové pobyty

+421 907 725 459

Mgr. Vanda Hudáková

Stredné školy

+421 911 725 459

Mgr. Veronika Lehotská

Skupinové pobyty pre školy

+421 940 604 599

Ing. Janka Krnáčová

Ekonomické oddelenie

+421 2 6542 4300

Mgr. Linda Opremčáková

Stredné školy v Kanade / aktuálne na MD

Bailey

Recepčný / Zvonček

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM