ŠTÚDIUM NA STREDNÝCH ŠKOLÁCH V ZAHRANIČÍ

Veľká Británia

Veľká Británia

Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska do roku 2000 po slovensky oficiálne v krátkom tvare nazývané Veľká Británia (po ang. Great Britain), je ostrovný štát v západnej Európe na Britských ostrovoch a niekoľkých menších ostrovoch.

Spojené kráľovstvo zaujíma väčšinu rozlohy Britských ostrovov, skupiny ostrovov ležiacich severozápadne od pobrežia Európy. Okrem dvoch hlavných ostrovov, Veľkej Británie a Írska, je tu niekoľko menších ostrovov. Premenlivé, ale mierne podnebie Britských ostrovov je ovplyvňované Atlantickým oceánom. Západné pobrežie má vysoké zrážky vďaka vetrom vanúcim od oceánu, východné pobrežie je však suchšie. Najvyššia hora Spojeného kráľovstva je Ben Nevis (1 344 m n. m.).

 

Školský systém 

Stredné školy vo Veľkej Británii (secondary education)

V zásade existuje iba jeden typ strednej školy – comprehensive school, ktorú v Anglicku navštevuje 85 % a v Škótsku 100 % žiakov. Vo veku 16 rokov, žiaci vykonajú záverečnú skúšku a získajú osvedčenie GCSE (General Certificate of Secondary Education). Pre prijatie na vysokú školu je však potrebné zložiť maturitnú skúšku – A level (A = advanced – pokročilý), ktorá sa vykonáva z troch až štyroch  vyučovacích predmetov. Aby žiak zložil túto maturitnú skúšku, je potrebné, aby navštevoval strednú školu ešte  2 roky (A levels).

Niektoré zo stredných škôl v Británii (väčšinou nezávislé a súkromné) ponúkajú študentom možnosť štúdia IB – International Baccalaureate Programu.
Tento program je zameraný pre študentov vo veku 16 – 19 rokov a trvá 2 roky ako Sixth Form. IB je medzinárodne uznávaná kvalifikácia pre vstup na rôzne renomované univerzity po celom svete. IB sa vyučuje v troch jazykoch – anglicky, francúzsky a španielsky. Študenti musia študovať 6 predmetov, z čoho každý je maturitným predmetom a k tomu  musia splniť 3 ďalšie komponenty.

Základné a stredné vzdelanie je bezplatné (v Škótsku aj vysokoškolské). Existujú aj špeciálne školy pre telesne a duševne handicapovaných. Je však trend začleňovať tieto deti do normálnych škôl, kde sú pre ne vytvorené vhodné podmienky ako bezbariérové priestory a pod.

Na území celej Veľkej Británie si na stredných školách vo vyšších ročníkoch (od 16 rokov) môže študent vybrať iba 4 predmety.

 

UK – Program Classic

Štátne stredné školy s možnosťou špeciálnej požiadavky

ZOBRAZIŤ KURZ

UK – Program Select

Štátne stredné školy s možnosťou výberu konkrétnej školy

ZOBRAZIŤ KURZ

UK – Program Premium

Súkromné stredné internátne školy

ZOBRAZIŤ KURZ

KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM PORADÍME PRI VÝBERE KURZU

ING. IVETA BETUŠOVÁ

RIADITEĽKA / MAJITEĽKA

+421 903 725 459

Spoločnosť D&D Team, s.r.o. tento rok oslávi 29. výročie svojho vzniku. Od začiatku svojej činnosti sa špecializuje na organizovanie stredoškolských, jazykových a poznávacích pobytov v zahraničí.

Dôležitou prioritou našej spoločnosti je individuálny prístup ku klientovi, malý priateľský kolektív a samozrejme kvalitne ponúkané služby. Budeme veľmi radi, keď sa dáte presvedčiť a využijete naše služby. S maximálnym úsilím sa postaráme o Vašu spokojnosť.

S úctou

Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Team

Mgr. Slávka Barlíková

Stredné školy / Jazykové pobyty

+421 907 725 459

Mgr. Vanda Hudáková

Stredné školy

+421 911 725 459

Mgr. Veronika Lehotská

Skupinové pobyty pre školy

+421 940 604 599

Ing. Janka Krnáčová

Ekonomické oddelenie

+421 2 6542 4300

Mgr. Linda Opremčáková

Stredné školy v Kanade / aktuálne na MD

Bailey

Recepčný / Zvonček

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM