ŠTÚDIUM NA STREDNÝCH ŠKOLÁCH V ZAHRANIČÍ

ČÍNA

Čína

Čínska ľudová republika je so svojimi skoro 10 miliónmi km² približne taká veľká ako USA alebo celá Európa až po Ural. Z toho vyplýva, že sa jej povrch, klimatické podmienky a s tým aj predpoklady pre ľudský život v regiónoch veľmi odlišujú. Územie Číny je vymedzené prírodnými hranicami: na východe a juhovýchode sú to moria (Žlté more, Východočínske more a Juhočínske more), na juhu, juhozápade a západe, severozápade delia Čínu od jej susedov vysoké horské masívy a na severe stepi a púšte.

História prvých centralizovaných štátov na území dnešnej Číny sa datuje už od 3. storočia pred naším letopočtom. Ich názvy boli Čchin a Chan. V 13. storočí nášho letopočtu bola Čína súčasťou Mongolskej ríše. V 14. až 17. storočí tu vládla silná dynastia Ming a až do roku 1912 dynastia Čching. Po tomto dátume sa monarchia zmenila na republiku. Od 1. októbra 1949 sa datuje vznik Čínskej ľudovej republiky.

Úradným jazykom je čínsky jazyk. S mladými ľuďmi v mestách sa dá dorozumieť po anglicky. V Číne je mnoho etnických skupín a veľké množstvo dialektov. Najznámejším je mandarínsky dialekt okolia hlavného mesta Peking (Beijing). Najväčším čínskym mestom je však Šanghaj (Shanghai), ktorý je zároveň aj najľudnatejším mestom na svete.

Čína je krajina s viacerými druhmi podnebia. Drsné podnebie je na území veľhôr, severné mierne v pevninskej časti, kontinentálne s výraznými zrážkami na západe krajiny. Východ krajiny je často postihovaný monzúnmi. Juh Číny má subtropickú klímu, s čím súvisí aj výskyt cyklónov. Priemerná teplota v Pekingu v januári je -5 °C a v júli 25 °C. Teploty na severe Číny v zime klesajú až na -40°C a obdobne v lete stúpajú nad 35 °C, čo je dané typickým kontinentálnym podnebím v tejto časti krajiny.

Cieľom zahraničného štúdia na strednej škole je poskytnúť príležitosť spoznať sa s ľuďmi z rôznych kultúr, naučiť sa vidieť svet z iného pohľadu. Kľúčové je medzikultúrne porozumenie, tolerancia a mier. Študenti pri absolvovaní pobytov získavajú mnoho skúseností, budujú si sebavedomie a stávajú sa vyspelými samostatnými jedincami.

Keďže ide o výberový program, od študentov sa očakáva vysoký štandard slušného správania. Študent musí dodržiavať pravidlá hosťovskej rodiny a navštevovanej školy počas celej dĺžky pobytu. Týmto spôsobom študent profituje zo svojej integrácie do komunity a kultúry. Vytvára si priateľstvá a zážitky, ktoré mu vydržia už na celý život.

 

Školský systém

Šanghaj získal prvenstvo v medzinárodnom prieskume študentských znalostí PISA a celosvetovom výskume akademického výkonu 15-ročných študentov, vedeným Organizáciou pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) v rokoch 2009 a 2012. Šanghajskí študenti, vrátane detí migrantov, zaznamenali v každom aspekte štúdia (matematika, čítanie a veda) najlepšie výsledky vo svete. Štúdia uvádza, že verejne financované školy v Šanghaji dosahujú najvyššiu kvalitu vzdelávania vo svete.

Program A

ZOBRAZIŤ KURZ

KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM PORADÍME PRI VÝBERE KURZU

ING. IVETA BETUŠOVÁ

RIADITEĽKA / MAJITEĽKA

+421 903 725 459

Spoločnosť D&D Team, s.r.o. tento rok oslávi 29. výročie svojho vzniku. Od začiatku svojej činnosti sa špecializuje na organizovanie stredoškolských, jazykových a poznávacích pobytov v zahraničí.

Dôležitou prioritou našej spoločnosti je individuálny prístup ku klientovi, malý priateľský kolektív a samozrejme kvalitne ponúkané služby. Budeme veľmi radi, keď sa dáte presvedčiť a využijete naše služby. S maximálnym úsilím sa postaráme o Vašu spokojnosť.

S úctou

Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Team

Mgr. Slávka Barlíková

Stredné školy / Jazykové pobyty

+421 907 725 459

Mgr. Vanda Hudáková

Stredné školy

+421 911 725 459

Mgr. Veronika Lehotská

Skupinové pobyty pre školy

+421 940 604 599

Ing. Janka Krnáčová

Ekonomické oddelenie

+421 2 6542 4300

Mgr. Linda Opremčáková

Stredné školy v Kanade / aktuálne na MD

Bailey

Recepčný / Zvonček

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM