+421 903 725 459 ·   +421 2 6542 4300 ·   

Čína - Program A

Dátumy a termíny

Školský rok sa začína v septembri a končí v júni. Príchod študentov očakávame koncom augusta. Zimný semester sa končí približne v polovici januára. Letný semester sa začína približne v polovici februára a končí na sklonku júna.

V prípade týždňových vianočných prázdnin môžu študenti, ktorí by si tak priali, zostať v školskom kampuse. Škola ostane otvorená, keďže čínski študenti, navštevujúci bežný školský program, zotrvávajú vo výučbe.

Berte prosím do úvahy, že škola je zatvorená od konca zimného semestra až do začiatku letného semestra na Čínsky Nový rok. Väčšina študentov sa v tomto období vracia domov, keďže počas týchto prázdnin nie je naplánovaný žiaden výlet či iné aktivity.

Všeobecná charakteristika programu

Študenti sú umiestnení v St. Paul American School v Šanghaji. Ide o súkromnú medzinárodnú školu, ktorá víta študentov z rôznych krajín sveta.  Škola má 12 ročníkov a zahraniční študenti sú umiestnení v ročníkoch 7 až 12. Na škole vyučuje 12 amerických učiteľov, ako aj ďalší anglicky hovoriaci personál. Škola ponúka možnosť naučiť sa čínsky jazyk a oboznámiť sa s čínskou kultúrou. Výučba je na základe amerických vyučovacích osnov a zahŕňa predmety ako sú angličtina, umenie, matematika, veda, sociálna výuka, telesná výchova, cudzie jazyky a výpočtová technika. Špecializovaná výučba čínskeho jazyka je realizovaná na sesterskej čínskej škole. Po úspešnom ukončení štúdia študenti získajú diplom US High School Diploma a obohatenie o  vedomosti a komunikačné zručnosti v dvoch jazykoch súčasne – čínskom a anglickom. Ide o súkromnú školu, kde je vyžadované nosenie školskej uniformy.

Škola patrí do skupiny STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics). Svojimi vyučovacími osnovami a metódami je zameraná na matematicko-vedecké a inžinierske predmety.

Účasťou na programe študenti preukazujú ich záujem o zvládnutie kritického myslenia, kreativity a schopnosti spolupráce, ktoré z nich spravia cenných zamestnancov 21. storočia.

Mimoškolské aktivity

V bežný školský deň sa každý študent zúčastní buď klubu alebo aktivity podľa jeho výberu medzi 15:10 a 16:00. Každých 9 týždňov sa môžu študenti rozhodnúť o účasti v inom klube či na inej aktivite, alebo ak chcú, môžu pokračovať v aktivite zvolenej na začiatku. Škola študentom ponúka viacero druhov športov, ako napríklad tenis, plážový volejbal, basketbal, futbal či plávanie. V kampuse samotnom sa nachádzajú skvelo vybavené voľnočasové a športové zariadenia.

Počas štúdia majú študenti možnosť ponoriť sa do čínskej kultúry prostredníctvom aktivít ako je kaligrafia, maľovanie, kung-fu či čajového rituálu.  Taktiež sa môžu zúčastniť exkurzií, organizovaných programom Amazing Shanghai. Tie zahŕňajú návštevy miest v „Starom Šanghaji“ ako je nábrežie Shanghai Bund, záhrada Yu, mestský boží chrám, kamenná brána a ďalšie. Iné výlety môžu zahŕňať návštevy miest v modernej časti Šanghaja, televíznej veže, 88. poschodia mrakodrapu Ťin mao ta-ša, magnetického vlaku a divadla. Ďalšími možnosťami sú napríklad návštevy múzeí.

Počas víkendov študenti väčšinou ostávajú v kampuse. Čas môžu v sobotu tráviť štúdiom, samoštúdiom či účasťou na školou organizovaných aktivitách. V nedeľu môžu študenti, ktorí si tak želajú, navštíviť kostol či nakupovať. Niekedy škola zorganizuje menší výlet aj v nedele, za sprievodu zamestnancov.

V areáli školy je študentom k dispozícii kreatívne vedecké centrum, kde sa nachádzajú rôzne laboratóriá, či centrum pre humanitné vedy a umenie, kde sú im k dispozícii, okrem iného, tanečné štúdium a rôzne ateliéry. Taktiež sa tu nachádza centrum pre moderné vzdelávanie s knižnicou a študentské centrum so spoločenskými miestnosťami.

Vreckové

Vhodná výška vreckového závisí na viacerých faktoroch. Niektorí študenti minú iba okolo 100,- dolárov mesačne, zatiaľ čo iní omnoho viac. My študentom odporúčame mať k dispozícii nie viac ako 200 jenov (cca 28,- eur) na týždeň.

Umiestnenie študenta

Študenti sú ubytovaní na internátoch v univerzitnom kampuse, na izbách po dvoch až troch s plnou penziou. Izby sú plne zariadené a na každom poschodí internátu sú spoločné kúpeľne a práčovne. Kampus má vlastnú jedáleň, kde sa varia rôzne jedlá svetových kuchýň.

Lokálny koordinátor

Počas celého pobytu je študentom k dispozícii lokálny koordinátor, zabezpečujúci celkovú spokojnosť študenta.  Pomáha mu s adaptáciou, či s riešením vzniknutých problémov. Každý študent má všetky kontaktné informácie na svojho koordinátora a môže ho kontaktovať kedykoľvek, keď potrebuje pomoc. Okrem lokálneho koordinátora môžu študenti s vážnejšími problémami kontaktovať aj D&D Team ako domácu agentúru.

Orientačný meeting

Transfer zo šanghajského letiska do školy. Po príchode je zorganizované orientačné stretnutie, ktoré pomôže študentom zorientovať sa v novom prostredí .

Požiadavky:

 • vek 14 – 18 rokov pri nástupe na program
 • minimálne 2 roky štúdia anglického jazyka
 • nie je potrebná žiadna znalosť čínskeho jazyka
 • vynikajúce akademické výsledky
 • dobrý psychický a fyzický stav
 • dobré správanie
 • špeciálne požiadavky sú kladené na záujemcov, ktorí by chceli ukončiť štúdium maturitnou skúškou
 • škola si môže vyžiadať aj TOEFL/ELTIS test
 • študent by mal mať záujem o matematické a vedecké alebo inžinierske predmety
 • študent absolvuje pred pobytom pohovor vo svojej domovskej krajine

 

Vek: 14 – 18 rokov

Dĺžka pobytu

Termíny

Cena

školský rok

september 2019 – jún 2020

od 26 500,-USD

Termín podania prihlášky:

Do 15. apríla 2019 pri nástupe v auguste

Do 30. októbra 2019 pri nástupe v januári

Neskoršie prihlášky môžu byť taktiež akceptované s ohľadom na voľné miesta a interval schválenia víz.

 

V cene programu je zahrnuté :

 • Administratívny poplatok
 • Ubytovanie na internáte s plnou penziou
 • Transfer z/na letisko pri prílete/odlete
 • Umiestnenie v škole a školné
 • Školské uniformy, učebnice, školské pomôcky, športové odevy, dokumentačné služby
 • Študentské víza
 • Podpora miestneho koordinátora, asistencia a 24-hodinová telefonická podpora
 • Zdravotné poistenie
 • E-learning jazykový program

 

V cene programu nie je zahrnuté :

 • Letenky
 • Medzinárodné cestovné poistenie
 • Víza, potrebné lekárske vyšetrenia, poplatky za vystavenie cestovného pasu, poplatok za opatrovníctvo
 • Exkurzie, zájazdy, poplatky za športové a voľnočasové aktivity, členstvo v knižnici
 • TOEFL, SAT a HSK testy
 • Poistenie pri núdzovom návrate do vlasti a poistenie zodpovednosti za škodu
 • Ročenka, náklady spojené s promóciami
 • Osobné výdaje a vreckové
 • nenávratný manipulačný poplatok 100,- EUR

Študentské víza

List opatrovníctva (guardianship) potrebný na vydanie víz je dodaný školou

 1. List musia vyplniť rodičia. Na jedného študenta pripadá jeden opatrovník. Je vítané, ak opatrovníka pre študenta nájdu samotní rodičia.
 2. Potrebné je doložiť dokumenty ako kópie pasov rodičov a rodný list študenta
 3. List musí byť overený miestnym ministerstvom zahraničných vecí alebo štátnym tajomníkom v domovskej krajine študenta. Tento proces môže vyžadovať oficiálny preklad formuláru o opatrovníctve v miestnom jazyku.
 4. Rodičia posielajú overený list opatrovníctva na overenie miestnej ambasáde Čínskej ľudovej republiky.
 5. Rodičia pošlú takto overený list škole.
 6. Po doručení tohto listu ho škola použije na prihlášku pre formulár JW-202, vydávaný pekinskou kanceláriou pre administráciu vzdelania. Tento proces trvá približne 7 pracovných dní.
 7. Škola pošle formulár JW-202 rodičom na vyplnenie.
 8. Rodičia prinesú formulár JW-202 a cestovný pas, aby mohli požiadať čínsku ambasádu o študentské víza.
 9. Študent by mal podstúpiť telesnú lekársku prehliadku v miestnom nemocničnom zariadení (zoznam týchto zariadení je dostupný na čínskej ambasáde)

Majte prosím na pamäti, že tento proces trvá najmenej tri mesiace, takže odporúčame podať žiadosť čo najskôr.

ONLINE PRIHLÁŠKA

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Program A

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM