+421 903 725 458 ·   +421 2 6542 4300 ·   

PRÁZDNINOVÉ POBYTY PRE DETI A MLÁDEŽ

ČÍNA

Čína

Čínska ľudová republika je so svojimi skoro 10 miliónmi km² približne taká veľká ako USA alebo celá Európa až po Ural. Z toho vyplýva, že sa jej povrch, klimatické podmienky a s tým aj predpoklady pre ľudský život v regiónoch veľmi odlišujú. Územie Číny je vymedzené prírodnými hranicami: na východe a juhovýchode sú to moria (Žlté more, Východočínske more a Juhočínske more), na juhu, juhozápade a západe, severozápade delia Čínu od jej susedov vysoké horské masívy a na severe stepi a púšte.

História prvých centralizovaných štátov na území dnešnej Číny sa datuje už od 3. storočia pred naším letopočtom. Ich názvy boli Čchin a Chan. V 13. storočí nášho letopočtu bola Čína súčasťou Mongolskej ríše. V 14. až 17. storočí tu vládla silná dynastia Ming a až do roku 1912 dynastia Čching. Po tomto dátume sa monarchia zmenila na republiku. Od 1. októbra 1949 sa datuje vznik Čínskej ľudovej republiky.

Úradným jazykom je čínsky jazyk. S mladými ľuďmi v mestách sa dá dorozumieť po anglicky. V Číne je mnoho etnických skupín a veľké množstvo dialektov. Najznámejším je mandarínsky dialekt okolia hlavného mesta Peking (Beijing). Najväčším čínskym mestom je však Šanghaj (Shanghai), ktorý je zároveň aj najľudnatejším mestom na svete.

Čína je krajina s viacerými druhmi podnebia. Drsné podnebie je na území veľhôr, severné mierne v pevninskej časti, kontinentálne s výraznými zrážkami na západe krajiny. Východ krajiny je často postihovaný monzúnmi. Juh Číny má subtropickú klímu, s čím súvisí aj výskyt cyklónov. Priemerná teplota v Pekingu v januári je -5 °C a v júli 25 °C. Teploty na severe Číny v zime klesajú až na -40°C a obdobne v lete stúpajú nad 35 °C, čo je dané typickým kontinentálnym podnebím v tejto časti krajiny.

reading writing2

Peking

16 - 20 rokov

ZOBRAZIŤ KURZY
malta

Letný kemp – Šanghaj

16 - 20 rokov

ZOBRAZIŤ KURZY

KONTAKTUJTE NÁS

PORADÍME VÁM PRI VÝBERE KURZU

ING. IVETA BETUŠOVÁ

RIADITEĽKA

Spoločnosť D&D Team, s.r.o. tento rok oslávi 22. výročie svojho vzniku. Od začiatku svojej činnosti sa špecializuje na organizovanie jazykových a poznávacích pobytov v zahraničí.

Dôležitým znakom našej spoločnosti je individuálny prístup ku klientovi, malý priateľský kolektív a samozrejme kvalitne ponúkané služby. Budeme veľmi radi, keď sa dáte presvedčiť a využijete naše služby. S maximálnym úsilím sa postaráme o Vašu spokojnosť.

S úctou

Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Team

Mgr. SLÁVKA BARLÍKOVÁ

Jazykové pobyty pre dospelých, Stredné školy v USA

Mgr. LINDA OPREMČÁKOVÁ

Stredné školy v Európe, Kanade, Ázii, Austrálii a na Novom Zélande

VIKI MRZENOVÁ

Ekonomické oddelenie a fakturácia

Mgr. MÁRIA ŠPRTOVÁ

Jazykové pobyty pre juniorov

CODY

Náš ochotný recepčný :-)

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM

captcha