TITLE

DESCRIPTION

Nina, Stredná škola v Ottawe, Kanada, 2022/2023

Dobrý deň,

Veľmi pekne ďakujeme za preposlanie reportu o Ninke. Sme radi, že sa dobre aklimatizovala, s členmi rodiny vychádzajú vraj veľmi dobre a je s nimi,aj v škole  spokojná.

Našla si veľa kamarátov a stále majú nejaké spoločné aktivity. Nenudí sa a jej to tak vyhovuje. Ako aj Roanne písala – Ninka si našla šachový oddiel, kam chodieva hrať turnaj v štvrtky, navštevuje spevácky zbor v škole (už mali aj 2dnovy spevácke sústredenie mimo Ottawy, zo školy) kúpila si už celosezonnu permanentku na lyž.vlek na zimnú sezónu, údajne 30min.od domu je stredisko, kde funguje aj večerné lyžovanie (výstroj- snowboard, topánky aj prilbu si už požičala na celú sezónu) a otec David vraj 2x do týždňa chodieva na svah snowboardovať,tak bude chodievať s ním😉 aj korčule si už kúpila z druhej ruky (ako nové, za 10 dolárov😁) na korčuľovanie po zamrznutom kanáli v zime …už sa na to veľmi teší…už aj oblečenie na svah na snowboardovanie má komplet zaobstarané (niečo- nohavice lyž.a menšie kúsky ešte z domu, niečo dokúpené z druhej ruky, ale kvalitné a je s tým najmä spokojná)….

Bola už 2x aj na hokeji (aj Ottawa vs.Montreal, ale vtedy nehral Juraj Slavkovský.); má kamarátov z triedy fanúšikov hokeja, tak vraj ešte isto pôjdu pozrieť (vraj Montreal bude hrať v Ottawe ešte v decembri, tak vraj pôjdu).

Už „absolvovala“ aj prvé prechladnutie, v týchto dňoch sa už ale zrejme doliečila (predpokladám), keďže z víkendu už poslala fotky s kamošmi z prespávačky u spolužiačky 🤩(po dohode s Roanne, samozrejme)…

No, myslím, že ja Ninkinu neprítomnosť zvládam oveľa horšie ako ona odlúčenie od rodiny 😁 ale plní si sny, školský systém sa jej náramne páči a vraj chodí do školy s radosťou. Učiteľov že majú výborných.

So „sestrami“ v rodine si sadli, že sú zlaté a milé a sú dobré kamarátky z nich.

Tak zatiaľ aspoň takto stručne, pozdravujeme a prajeme pekný týždeň.

Ninkina mamina:)

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM