Pavel, 16 r., letný jazykový pobyt v Londýne, 2019

Dobrý deň,

Včera sa po troch týždňoch vrátil Palko. Chceme sa Vám obom poďakovať. Pani riaditeľke za dobrý výber školy a pani Šprtovej sa vybavovanie potrebných vecí.

Cesta tam aj späť bola bezproblémová, letisko Heathrow je podľa Palka obrovské, ale super značené. Škola a jej okolie ho nadchla hneď od prvého dňa. Kamarátov si našiel hneď a držali sa spolu taká medzinárodná skupina – Švéd, Švajčiar, Ruska, Polka,Francúzska. Veľké kamarátstva a zážitky zažil s kamošmi z Kolumbie. Richmond a Londýn mu učarovali.

Ešte pár postrehov pre ďalších študentov:

  1. syn je náročný na stravu ale tam minul na dokupovanie stravy, resp. pár vecí ako sladkosti, chipsy, ovocie a nápoje len minimum, pretože mu veľmi chutilo a dokonca pribral 🙂
  2. celodenné výlety majú síce obedový balíček, ale ten tvorí len jablko, nápoj a mini chipsy. To si vždy niečo musel dokúpiť.
  3. pranie – perú si sami, takže sa im veci nestratia a oficiálne raz týždenne, ale inak je to ako požiadajú. Dostávajú pracie vankúšiky.
  4. Pali nebýval v hlavnej budove, ale takej menšej 300m vzdialenej, bolo to tiež veľmi fajn. Spočiatku cez oddych sa tam nesmeli vrátiť, ale rýchlo si to vybavili a mohli tam skočiť aj cez deň.
  5. deti sú pod dozorom, ale je to také voľnejšie. Každé 2 hod. sa niekde museli hlásiť a zapísať, ale to im povedia.
  6. výlety boli krásne, teda aspoň väčšina, každý si tam niečo našiel.
  7. poobedné aktivity si decká vyberali v ten deň a rozhodovali sa, ako sa im chcelo. Takže to nebolo, že celý týždeň jedna vec napr. športový krúžok.
  8. cez voľný čas mohli chodiť do Richmondu, čo si chválil a aj domácich, ktorí boli na nich vraj veľmi milí.

 

To sú aspoň niektoré postrehy, našťastie nám sa nevyskytol žiaden problém.

 

Ešte raz, veľké vďaka za sprostredkovanie. Určite využijeme Vaše služby o pár rokov aj pri dcérke.

Veľká vďaka a krásny zvyšok leta prajú

Rodičia.

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM