JAZYKOVÉ A JAZYKOVO-POZNÁVACIE POBYTY PRE SKUPINY

Zoznam vzorových ponúk

Zoznam vzorových ponúk

Veľká Británia

7 – denný poznávací pobyt v Londýne so zastávkou  v Paríži alebo zábavný park Disneyland

Navrhovaný program:

1. deň

Odchod  zo Slovenska  vo večerných hodinách.  Čas a miesto pristavenia spresníme, prípadne pristavíme autobus podľa požiadavky.

2. deň

Cesta pokračuje s malými prestávkami smer Calais, kde je zabezpečené ubytovanie v hoteli s raňajkami.

3.deň

Po raňajkách v  hoteli odchod na trajekt do Calais o 09:25hod.. Príchod do Doveru. Cesta pokračuje doLondýna.  Prehliadka  centra mesta  – , Buckingham Palace, St.James Park, Trafalgar Square, National Gallery, Piccadilly.  Možnosť navštíviť múzeum voskových figurín – Madame Thussauds – vstup treba vopred zabezpečiť v prípade zľavnených lístkov – ceny 20,- GBP – rok 2013.  Po prehliadke ubytovanie v rodinách, večera.

4. deň

Po raňajkách odchod na celodenný výlet do Oxfordu. Pešia prehliadka najznámejších zaujímavostí a pamiatok, poobede presun do  Windsor – letného kráľovského sídla.  Možnosť dopredu zabezpečiť výhodne vstupenky – cca 6,- GBP.  Večer návrat do Londýna, ubytovanie, večera.

5. deň

Raňajky, odchod z rodín  do Greenwich – nultý poludník,  v prípade záujmu návšteva kráľovského observatória, námornícka akadémia. Presun loďkou po Temži k Tower  –  v prípade záujmu vstup do Tower,  Monument, St. Pauls Cathedral.  Presun metrom na London Eye. Vstupenky je možné vopred zabezpečiť. O 19:00 hod  presun na teplú večeru do centra Londýna  v Pizza Hut.  Po večeri  smer trajekt  o 23:55 hod. Dover- Calais.

6. deň   

Ráno príchod do Paríža. Celodenný pobyt v Paríži. Pešia prehliadka najdôležitejších pamiatok Paríža, alebo v zábavnom parku Disneyland. V neskorých večerných hodinách odchod  smer Slovensko.

7. deň

Príchod domov na Slovensko vo večerných hodinách v závislosti od odchodu  z Paríža.

Program môže sprievodca  operatívne meniť v závislosti od počasia a dopravnej situácie.   Ďakujem za pochopenie.

Cena pobytu:  334,- EUR + 13,60  komplexné poistenie- /nie je povinné/

Cena zahŕňa:

 • 2 x ubytovanie v rodinách s polpenziou v Londýne v dvojposteľových alebo v trojposteľových izbách s raňajkami
 • 1 x ubytovanie vo Francúzsku v hoteli Formula 1 s raňajkami
 • exkurzie podľa dohodnutého programu
 • sprievodca počas celého pobytu
 • spiatočné trajektové lístky
 • doprava tam aj späť
 • komplexné poistenie – v prípade záujmu
 • 1 voľné miesto pre učiteľa na 10 detí vrátane všetkých vstupov a poistenia

Cena nezahŕňa:

 •  vstupy: 30 – 40,- GBP (upresní sa podľa výberu)
 • vreckové: 20,- GBP
 • Paríž: cca 20,- EUR
 • prípadná teplá večera v Pizza Hut s nápojmi v centre Londýna – 10,- GBP
 • doprava tam aj späť

 * táto cena platí pri 40 platiacich účastníkoch. Je možné pobyt  upraviť  o 1- 2 noci navyše.

Cena za 1 noc navyše s celodenným výletom –  32,- EUR   

12-dňový jazykovo-poznávací pobyt v Hastings so zastávkou v Disneylande alebo v Paríži

 

Termíny: november 2013 – jún 2014
(Pobyt je možný po dohode v rôznych termínoch)

Navrhovaný program:
1. deň –  piatok
Odchod z Bratislavy vo večerných hodinách.
2. deň – sobota
Cesta pokračuje s malými prestávkami do Calais, kde je zabezpečené ubytovanie v hoteli.
3. deň – nedeľa
Po raňajkách v hoteli prechod trajektom Calais – Dover, trajekt objednaný na 09:35 hod. Cestou  krátka zastávka v Canterbury –  prehliadka katedrály a mesta (v prípade záujmu individ. vstup do katedrály).  Odchod do Londýna, prehliadka mesta. Po prehliadke odchod do Hastings. O 19.30 hod. stretnutie s rodinami –  ubytovanie v rodinách, večera.
4. deň – pondelok
Raňajky, doobeda výučba – vstupné testy, poobede prehliadka mesta Hastings – historické prímorské letovisko, Old  Town, zrúcanina hradu s premietaním projekčného filmu „Bitka pri Hastings“,  prehliadka starej rybárskej  časti mesta, návšteva pirátskych jaskýň. Možnosť  vyviesť sa  lanovkou,  pre zdatnejších je možná cesta peši. Návrat do rodín o 19:00 hod., večera


5. deň – utorok

Raňajky, doobeda výučba, poobede výlet do Eastbourne . Prehliadka mesta . Večer návrat do Hastings, večera v rodinách.
6. deň – streda
Raňajky, doobeda výučba,  poobede návšteva Hever Castle. Vstup treba vopred objednať. Cca na 15:00 hod. .Hever Castle – prekrásne sídlo Henryho VIII. a jeho žien. Študenti  tu nájdu okrem prekrásneho hradu, záhrad aj 3 druhy bludísk. Večer návrat do rodín, večera o 19:00 hod.
7. deň – štvrtok
Raňajky, doobeda výučba, poobede návšteva mesta Brighton – Návšteva Sea Life Centre – jedinečná zbierka morských živočíchov v obrovských akváriách a v sklenom tuneli pod morom. Je inštalovaná ako výukový program pre školy. Ďalej odporúčame návštevu Brighton Museum and Art Gallery, kde sa nachádza široké spektrum zbierok miestneho a celodnárodného významu (vstup zdarma). Neďaleko je známy  Royal Pavilon postavený v rokoch 1811-1823 v  indickom-orientálnom  štýle. Do roku 1845 slúžilo ako kráľovská rezidencia. Dnes je to kultúrno-spoločenské centrum mesta a múzeum.
V prípade záujmu je možné navštíviť Brighton  Museum of Childhood – jedinečné múzeum hračiek, v podzemí múzea sa nachádza atrakcia The Lanes Ghost.
Večer návrat do rodín o 19:00 hod., večera.
8. deň – piatok
Raňajky, doobeda výučba, poobede odchod k prekrásnym kriedovým útesom –  The Seven Sisters, prechádzka po morskom pobreží a po 100m vysokých  útesoch okolo majáku. Večer návrat do Hastings, večera v rodinách.
9.deň – sobota
Odchod na celodenný výlet do Stonehenge – prehliadka najdôležitejších megalitických pamiatok Anglicka., možná  návšteva letného sídla kráľovskej rodiny – Windsor Castle alebo  prehliadka prominentnej školy Eton, vstup treba vopred zabezpečiť. Večer návrat do rodín, večera.
10. deň – nedeľa
Raňajky, odchod  z rodín do Londýna – návšteva Greenwich – nultý poludník, návšteva kráľovského observatória, námornícka akadémia, prístav. Loďkou presun k  Westminster Abbey. Presun pešo alebo metrom k Madame Tussauds – múzeum voskových figurín,  kde je možné  pre skupinu zabezpečiť vstup. Poobede možnosť návštevy  National Gallery alebo  British Museum – vstup zdarma, prípadne pre starších  možnosť nákupov na známej Oxford Street. V prípade záujmu je možné zabezpečiť  teplú  večeru v  Pizza Hut v  centre Londýna  na 19:00 hod.
Po večeri  odchod na trajekt do Doveru, trajekt objednaný na 23:10.
11.deň
Príchod v ranných hodinách do  zábavneho parku v Disnaylande (treba vopred zabezpečiť). Druhá varianta: pešia prehliadka najdôležitejších pamiatok Paríža.  Večer odchod na Slovenko.
12. deň
Príchod domov okolo obeda  na miesto kde bol zraz pri odchode.

Poznámka:

Program môže sprievodca  operatívne meniť v závislosti od počasia a dopravnej situácie.   Ďakujem za pochopenie

Predbežná cena pobytu: cca 580,- EUR*

 

Cena zahŕňa:

 • 7x ubytovanie vo vybraných anglických rodinách s plnou penziou (obedy formou balíčkov)
 • 1x ubytovanie vo Francúzsku v hoteli Formula 1 s raňajkami
 •  exkurzie podľa dohodnutého programu
 • 12 h výučby v malých skupinách
 • učebné materiály
 •  vstupné testy a certifikát o absolvovaní kurzu
 • koordinátor pobytu
 •  informačný materiál
 • doprava tam i späť vrátane každodenných výletov
 •  spiatočné trajektové lístky

Cena nezahŕňa:

 • poistenie
 • vstupy: 35 – 45,- GBP (upresní sa podľa výberu)
 • vreckové: 20 – 30,- GBP
 • Europark Paríž: 20,- EUR
 • teplá večera v Pizza Hut s nápojmi v centre Londýna cca 9,- GBP

Poznámka:

Je možné pobyt predĺžiť o ďalšie dni.

* táto cena platí pri 40 platiacich účastníkoch.

10 – denný  jazykovo – poznávací pobyt v Anglicku – WORTHING

so zastávkou v zábavnom parku Disneyland pri Paríži alebo v Asterix park v Paríži

 

1. deň – sobota – 10.10.2015

Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách.

 

2. deň –  nedeľa – 11.10.2015

Cesta pokračuje s malými prestávkami do Calais, kde je zabezpečené ubytovanie v hoteli F1.

 

3. deň – pondelok – 12.10.2015

Po raňajkách v hoteli odchod na trajekt Calais – Dover 7:45.  Cesta pokračuje smer Canterbury.

Prejdeme sa po prekrásnom starobylom študentskom mestečku Canterbury  ku katedrále, ktorá bola postavená v roku 597, kde je medzi iným pochovaný aj známy  arcibiskup Thomas Becket,  ktorého smrť  je opradená záhadnými historkami.

Cesta pokračuje smer Londýn, kde sa vydáme po stopách Harryho Pottera a navštívime jednu z najmladších atrakcii Londýna a to Warner Bros.Studio Tour London – The making of Harry Potter Vstup do studia treba vopred zabezpečiť , cenu spresníme.

Ak by nebol záujem o tento vstup ďalšia možnosť  odchod smer  do  HASTINGS – Možnosť návštevy pirátskych jaskýň a starej rybárskej dedinky s miestnym múzeom.  V prípade záujmu možnosť navštíviť  Bluereef Aquarium Hastings. Ďalej cesta pokračuje do Worthing , stretnutie s rodinami, večera v rodinách.

 

4. deň – utorok – 13.10.2015

Raňajky, doobeda výučba  poobede návšteva  národného parku Seven Sisters. Prejdeme sa prekrásnou prírodou ku 100 m vysokým kriedovým útesom.  Na brehu mora si spravíme malý piknik a nazbierame mušle nezvyčajných tvarov. Návrat do rodín 18.00, večera.

 

5. deň – streda – 14.10.2015

Raňajky, doobeda výučba, výlet Brighton – 1.návšteva Sea Life Centre – jedinečná zbierka morských živočíchov v obrovských akváriach a v sklenom tuneli pod morom. Je inštalovaná ako výukový program pre školy. 2.Ďalej odporúčame návštevu Brighton Museum and Art Gallery kde sa nachádza široké spektrum zbierok miestneho a celodnárodného významu/vstup zdarma/3. Neďaleko je známy  Royal Pavilon postavený v rokoch 1811-23 v  indickom-orientálnom  štýle. Do roku 1845 slúžilo ako kráľovská rezidencia. Dnes je to kultúrno – spoločenské centrum mesta a múzeum, Stretnutie s rodinami o 18:00 hod, večera

Druhá varianta – v prípade , že sa  to  neabsolvuje  3.deň.

návšteva malebného prístavného mestečka Hastings. Možnosť návštevy pirátskych jaskýň a starej rybárskej dedinky s miestnym múzeom.  V prípade záujmu možnosť navštíviť  Bluereef Aquarium Hastings. Návrat do rodín 19.00, večera

6. deň – štvrtok – 15.10.2015

Po raňajkách odchod na celodenný výlet  do Londýna. Prehliadku začneme pri London Eye – možnosť objednať vstup v prípade záujmu.  Prejdeme sa okolo Hauses of Parliament a  Big Ben k Westminster Abbey,  cez St. James Park ku Buckingham Palace. Potom možná návšteva   napr. Natural History Museum – vstup voľný ./otvorené 10-17.50/ resp. British Museum – vstup voľný  otvorené 10-17.30. Večer návrat do rodín 20.00, večera.

 

7.deň – piatok – 16.10.2015

Po raňajkách doobeda výučba, poobede návšteva stredovekého Hever Castle, kde svoje detstvo strávila druhá manželka Henricha VIII. , Anna  Boleynová. Po návšteve hradu plného histórie sa uvoľníme na prechádzke po prekrásnych anglických a talianskych záhradách a na záver sa môžeme vyblázniť v bludiskách. Večer návrat do rodín 19.00, večera.

 

8.deň – sobota – 17.10.2015

Po raňajkách odchod z rodín do Londýna o   7.00 hod.  – návšteva Greenwich – nultý poludník, návšteva kráľovského observatória.  Loďkou presun k Tower a Tower Bridge. Peší presun k Monument, St. Pauls Cathedral, Milenium Bridge. V prípade záujmu možnosť návštevy Kings Cross a Platform 9 ¾ metrom. /shop 8.00-22.00/.Potom presun metrom na teplú večeru do Pizza Hut o 19.00 v prípade záujmu . Krátka zastávka  pri najmenšej policajnej stanici v Británii  na Trafalgar Square.  Presun smer Dover – trajekt 00.50.

 

9.deň  –  nedeľa – 18.10.2015

Príchod v ranných hodinách do zábavného parku v Disneylande vstup (prípadne aj stravu) treba zabezpečiť objednať a uhradiť vopred alebo parku Asterix v Paríži   . Večer odchod na Slovensko.

 

10.deň   – pondelok – 19.10.2015.

Príchod domov okolo obeda  na miesto kde bol zraz pri odchode.

 

 

Poznámka:   Program môže sprievodca  operatívne meniť v závislosti od počasia a dopravnej situácie.  Ďakujem za pochopenie

 

Cena pobytu:  563,- EUR + 17,00 EUR – komplexné poistenie- /nie je povinné/

 

        Cena zahŕňa:

 • 5 x ubytovanie vo vybraných anglických rodinách s plnou penziou (obedy formou     balíčkov)
 • 1 x ubytovanie vo Francúzsku v hoteli Formula 1 s raňajkami
 • exkurzie podľa dohodnutého programu
 • 12 h výučby v malých skupinách
 • materiály potrebné k výučbe
 • vstupné testy a certifikát o absolvovaní kurzu
 • koordinátor pobytu
 •  informačný materiál
 • doprava tam i späť vrátane každodenných výletov
 • spiatočné trajektové lístky
 • teplá večera v Londýne pred odchodom v reštaurácii v hodnote 12,- GBP
 • komplexné poistenie – v prípade záujmu

 

Cena nezahŕňa:

 •  vstupy: 30 -40,- GBP (spresní sa podľa výberu)
 • vreckové: 20,- GBP
 • Park –  Disneyland : 29,- EUR
 • 1 noc navyše pri ceste späť pri Paríži s raňajkami – 20,- EUR

 

 

Poznámka:Je možné pobyt predĺžiť o ďalšie dni nasledovne:

O 1 noc s celodenným programom – 18,-EUR

O 1 noc s poldenným výletom + výučbou 30,-Eur

 

* táto cena platí pri počte minimálne 40 platiacich účastníkov

13-dňový jazykovo-poznávací pobyt v Devon – Exmouth so zastávkou v Londýne a v Paríži

Kniežactvo DEVON na juhozápade Anglicka je krajina s nádhernou prírodou, útesmi lemujúcich Atlantik. Tu sa nachádza malé, priateľské a veľmi bezpečné prímorské letovisko Exmouth. V jeho okolí sa nachádzajú národné parky Dartmoor a Exmoor, charakteristické svojim prekrásnym prírodným prostredím. Bath, Plymouth a Exeter, známe ako historické mestá sa rozprestierajú neďaleko Exmouthu a ich návšteva vám poskytne nezabudnuteľné zážitky. Táto oblasť poskytuje aj neobmedzené možnosti pre športovanie – tenis, golf, plávanie, windsurfing, jachting a jazdectvo. Je to jedno z najkrajších kniežactiev Anglicka, s množstvom pláží, skalných útesov a malebných dediniek. Tento pobyt je veľmi vhodný aj pre menšie deti, ale tak isto aj pre starších študentov.

Termíny: november 2013 – jún 2014
(Pobyt je možný po dohode v rôznych termínoch)

 

Navrhovaný program:
1. deň – piatok
Odchod  vo večerných hodinách . z Bratislavy.

 

2. deň – sobota
Cesta ďalej pokračuje so zastávkami do Calais, kde je zabezpečené ubytovanie.

 

3. deň – nedeľa
Po raňajkách odchod na trajekt o 08:50 hod. Cestou do Exmouth návšteva Windsor, Eton (vstupy treba vopred objednať a zabezpečiť). Windsor – víkendové sídlo kráľovskej rodiny.  Doporučujeme prechádzku pozdĺž rieky Thames do Eton, kde sa nachádza najstaršia univerzita v Anglicku.
Cestou do Exmouth návšteva záhadného Stonehenge. Príchod do Exmouth cca o 19.00 h. Ubytovanie a večera v hosťovských rodinách.

 

4.deň – pondelok
Raňajky, dopoludnia výučba v škole, prestávka, poobede študentmi veľmi obĺúbený „Exmouth Quiz“, ktorý sa uskutoční v mestečku Exmouth, kde študenti budú bývať. Je to veľmi obľúbená a zaujímavá  forma spoznávania mesta komunikáciou s domorodým obyvateľstvom . O 18:00 hod. návrat do rodín

 

5. deň – utorok
Raňajky, dopoludnia výučba v škole, obed. Popoludní odchod z Exmouth o 12:30 h cez Heathfield, Bovey Tracy až na Hay Tor. Tam krátka prechádzka až na vrchol, odkiaľ je nádherný výhľad na národný park Dartmoor a južný Devon. Po krátkej ceste autobusom zastávka v dedinke Wedecombe-In-The-Moor, ktorá je známa rozľahlými slatinami a festivalom starých folkových piesní. Odtiaľ cesta cez Dartmoor, Two Bridges, Princetown do Postbridge, kde bude krátka zastávka na prehliadku Clapper Bridge, ktorý sa po mnohé roky používal ako prechod pre kone nesúce náklad. Návrat do Exmouth cca o 18:00.

 

6. deň – streda
Raňajky, dopoludnia výučba v škole, obed. Popoludní odchod z Exmouth o 12:30 hod. Návšteva Model Village. Večer návrat do rodín, večera.

 

7. deň – štvrtok
Doobeda výučba, poobede odchod cez Dawlish + Go Karts Center (jazda na motokárach). Návrat do rodín o 18:00 hod.

 

8. deň – piatok  
Doobeda výučba, potom Exeter + Bowling Center. Návrat do rodín okolo 18:00 hod.

 

9. deň – sobota
Po raňajkách celodenná exkurzia do mesta Plymouth – mesta známeho aj tým, že tu začal svoju trojročnú objaviteľskú cestu po južných moriach slávny moreplavec James Cook. Návšteva podmorského akvária – National Marine Aquarium.
Večer návrat do rodín, večera v rodinách.

 

10. deň – nedeľa
Raňajky, návšteva Escot House – komplex, blízko Exmouth, pozostávajúci zo starého domu a krásnych záhrad. Študenti môžu vidieť zvieratá a život okolo nich, môžu zažiť „SWAMP RUNNING“- beh v bažinách. Študenti si oblečú buď plavky alebo staré oblečenie a brodia sa cez bažinu. Tí, čo sa tejto akcie zúčastnili ju považujú za absolútny “ zlatý klinec“ výletu !!!
Za nepriaznivého počasia celodenný výlet do mesta Bath – prechádzka po slávnom Royal Crescent, potom cez Circus – hlavné obchodné centrum do Poultney Bridge a The City Gardens, kde bude prestávka na obed. Po obede návšteva slávnych Roman bath a Pump Room. Voľný čas je vyhradený na ávštevu nákupného centra.
Návrat do Exmouth cez Wells and Glastonbury – oblasti známe z legiend kráľa Artuša.

 

11. deň – pondelok  
Raňajky. Po raňajkách odchod z rodín, smer Londýn.  Pešia prehliadka mesta, návšteva najznámejších pamätihodností v prípade záujmu keď sa vopred zabezpečia vstupenky vstup do Madame Tussauds – svetoznáme múzeum voskových figurín, prípadne vstup do Tower – korunovačné klenoty, bývala väznica….
V prípade záujmu je možné doobjednať večeru v Pizza Hut. Po večeri odchod na trajekt. Prechod Dover-Calais.

 

12. deň – utorok  
Príchod do Paríža – 8-hodinová prestávka a prehliadka mesta. Pešia prehliadka po najdôležitejších pamiatkach – Notre Dame, La Saint Chapepelle, Eifellovka, prípadne ak zostane čas – plavba po Seine. Vo večerných hodinách odchod z Paríža.  Druhá varianta je návšteva zábavného parku Disneyland pri Paríži.

 

13. deň – streda
Príchod do Bratislavy cca o 13:00 hod.

 

Poznámka:
Program je možné meniť podľa požiadaviek účastníkov – vopred potrebné dohodnúť.

 

Predbežná cena pobytu: cca 650,- EUR*

Cena zahŕňa:

 • 8x ubytovanie vo vybraných anglických rodinách s plnou penziou (obedy formou balíčkov)
 • 1x ubytovanie vo Franc
 • 15 hod. výučby angličtiny s anglickými lektormi v malých skupinkách
 • učebné matriály, vstupné testy, certifikát o absolvovaní kurzu
 • koordinátor pobytu
 • anglický sprievodca počas výletov v Devone
 • 1 celodenná a 5 poldenných exkurzií ( aktivity vrátane vstupov v oblasti Devonu)
 • doprava tam aj späť vrátane každodenných výletov
 • spiatočné trajektové lístky
 • autobusová prehliadka Londýna so sprievodcom

 

Cena nezahŕňa:

 • komplexné poistenie 18,20 EUR / na osobu
 • vstupy : cca 40,- GBP / na osobu ( Madame Tussauds, Eton College, Windsor )
 • teplá večera v Pizza Hut s nápojmi v Londýne : 9,-GBP / na osobu
 • v prípade záujmu cca 15,- EUR na občerstvenie v autobuse

 

Poznámka:

*cena pobytu platí pri počte min. 40 platiacich účastníkov.

Pri menšom počte sa cena pobytu môže zvýšiť v dôsledku ceny dopravy.

14-dňový jazykovo-poznávací pobyt v Edinburgu s ubytovaním v Londýne a so zastávkou v Paríži alebo v Disneylande

Navrhovaný program:

1. deň – piatok
Odchod z Bratislavy. S malými prestávkami cez Čechy cesta pokračuje do francúzskeho Calais.

2. deň – sobota
V neskorých poobedňajších hodinách príchod  do Calais, ubytovanie v hoteli.

3. deň – nedeľa
Raňajky – odchod na trajekt. Po príchode do Doveru návšteva zrúcaniny hradu, ktorý sa vypína vo výške 114 metrov nad morom. Vstup treba vopred zabezpečiť a zaplatiť.  Najstaršia časť hradu pochádza z 1. storočia n.l. a postavili ho Rimania. Najväčší rozkvet hrad zažil za čias anglického kráľa Georga II. Kriedové útesy pod hradom sú pretkané množstvom podzemných chodieb a tunelov.
Po ceste zastávka na večeru. Cesta pokračuje v nočných hodinách s prestávkami do Edinburgh.

4. deň – pondelok
V doobedňajších hodinách príchod do Edinburgu. Navrhujeme návštevu a prehliadka hradu (vstup treba vopred zabezpečiť a objednať). Prechádzka po Royal Mile so všetkými významnými pamiatkami. Royal Mile tvoria štyri na seba naväzujúce starobylé ulice (od Castlehillu po High Street). Táto ulica predstavovala hlavnú tepnu stredovekého Edinburghu, ktorý spájal hrad s Holyrood Palace. Hradbami obkolesené staré mesto rástlo do výšky a niektoré obytné domy mali až 20 poschodí. Zo 66 uličiek a domových priechodov v okolí Royal Mile dodnes sála stredoveká minulosť mesta. Je možné vopred zabezpečiť vstupy do hradu, prípadne do Holyrood Palace. Vo večerných hodinách o 19:00 hod. stretnutie sa s rodinami, ubytovanie, večera v rodinách.

5. deň – utorok
Raňajky v rodine, škola – po vstupných testoch budú študenti zaradení do skupín – výúčba. Poobede výlet  do St. Andrews – strediska golfu a miesta najstaršej univerzity, katedrály a hradu z 12. storočia. Večer návrat do rodín o 19:00 hod., večera v rodinách.

6. deň – streda
Raňajky v rodine, vyučovanie.
1. Poobede výlet do West Lothian – Linlithgow. Tento bývalý kráľovský hrad je jedným z najstarších škótskych miest. Hlavnou atrakciou mesta sú úžasné pozostatky Linlithgow Palace. Stavba pochádza zo 14. storočia. Postavil ju Jakub I. Narodila sa tu aj dcéra Jakuba V. – Mária Stuart – neskoršia Queen of Scots. Vedľa paláca stojí St.Michael s Church – gotický kostol v ktorom vraj straší nespokojný duch.
2.  Poobede návšteva Rosslyn Chapel – kaplnky, kde sa okrem iného natáčala časť Da Vinciho kódu. Potom možnosť
nákupov v Edinburgu.
Návrat do rodín o 19:00 hod., večera v rodinách.

7. deň – štvrtok
Raňajky v rodine, celodenný výlet do STIRLING – mesto, ktoré z historického hľadiska zohralo kľúčovú úlohu      v škótskych dejinách, hlavne pri viacerých bitkách za nezávislosť. Hrad STIRLING  – (vstup treba vopred objednať) patrí medzi najkrajšie v celom Škótsku. Možnosť absolvovať tzv. Back Walk – prechádzku po hradbách hradu. Vstup treba vopred zabezpečiť. V prípade dostatku času možnosť návštevy Wallace monument – pamätník škótskeho vlastenca, bojovníka za nezávislosť Škótska. ( Barve heart – Mel Gibson ). Večer návrat do Edinburghu o 19:00 hod. Večera v rodinách.

8. deň – piatok
Raňajky v rodinách, vyučovanie. Poobede výlet do Falkirk Wheel –vstup treba vopred objednať. Koleso vo Falkirku, ktoré je originálny rotačný lodný výťah, spája Forth and Clyde a Union Canal pričom prekonáva výškový rozdiel 24m.Výťah sa skladá z dvoch vaní, ktoré sú umiestnené na koncoch mohutného rotora. Obidve vane majú kapacitu 600 ton vody.  Vďaka Archimedovmu zákonu nezáleží na hmotnosti plávajúcich lodí a obidve vane sú vždy vyvážené.  Falkirk Wheel je jediný rotačný lodný výťah tohoto typu na svete a je považovaný za technickú pamiatku. Výťah bol slávnostne otvorený kráľovnou Alžbetou II. dňa 24.mája 2002. Návrat do Edinburghu o 19.00 hod. Večera v rodinách.


9. deň – sobota

Odchod na celodenný výlet do čarokrásnej Highlands vysočiny, domova divokej zvery a záhadných tvorov. Cestou uvidíme Ben Nevis – najvyššiu horu v  Británii – výška 1344 m. Pokračujeme smerom k hlbokému, temnému a doteraz stále celkom neprebádanému jazeru Loch Ness, kde sa budeme snažiť zahliadnuť najznámejšiu príšerku Nessii. V prípade, že nebude doma sa môžeme zastaviť pri zrúcanine hradu Urguard Castle, kde je jej múzeum.
Návrat do rodín o 19:00 hod., večera.
10. deň – nedeľa
Po raňajkách v rodinách odchod smer Londýn. Návšteva čarokrásneho mesta York, ktorému kraľuje nádherná gotická katedrála, ktorá ukrýva najrozsiahlejšiu zbierku stredovekých malieb na skle v Británii. Prehliadka mesta a návšteva pamätihodnotí podľa výberu na mieste. Večera. Odchod smer Oxford.


11. deň – pondelok

V doobedňajších hodinách príchod do Oxfordu. Prehliadka mesta a pamätihodností – Christ Church College alebo katedrály, Ashmolean Museum s historickými zbierkami alebo etnografické Pitt-Rivers Museum. Poobede voľno na  pešej zóne aj na prípadné nákupy.  Príchod do Londýna. Po  ceste večera  – ubytovanie v hoteli.


12. deň – utorok

Po raňajkách odchod z hotela. Návšteva Greenwich – nultý poludník, návšteva kráľovského observatória, námornícka akadémia, prístav, peší tunel pod Temžu. Presun loďkou po Temži k Westminster Abbey, ďalej Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Palace, St. James Park, Trafalgar Square, National Gallery, Piccadilly.
O 19:00 objednaná teplá večera s nápojom v Pizza Hut.  (táto večera je dobrovoľná – v prípade záujmu je možné ju zabezpečiť  cena cca 10,- GBP – veľmi odporúčame). Po večeri odchod z Londýna na trajekt.


13. deň – streda

Ráno príchod do Disnaylandu alebo Paríža – 9 hodinová prestávka v zábavnom parku. Vstup cca 22,- EUR na všetky atrakcie v rámci parku (cena z roku 2010), prípadne pešia prehliadka Paríža – najdôležitejších pamiatok so sprievodcom.

14. deň – štvrtok
Príchod domov na Slovensko okolo obeda.

 

Poznámka:

Program je navrhnutý podľa našich dlhoročných skúseností. Je však možné podľa veku detí vopred pripraviť a zmeniť.


Predbežná cena pobytu: cca 678,- EUR* (v závislosti od programu)


Cena zahŕňa:

 • 6x ubytovanie vo vybraných anglických rodinách s plnou penziou (obedy formou balíčkov)
 • 1x ubytovanie vo Francúzsku v hoteli Formula 1 s raňajkami
 • 1x ubytovanie v Londýne s raňajkami  a večerou
 • 12 hod výučby v malých skupinách
 • vstupné testy, učebné materiály, certifikát o ukončení výučby
 • exkurzie podľa dohodnutého programu
 • 3 x večera pri ceste
 • koordinátor pobytu
 • informačný materiál
 • doprava tam i späť vrátane každodenných výletov
 • spiatočné trajektové lístky

 

Cena nezahŕňa:

 • poistenie 1,40 EUR / deň / na osobu – nie je povinné
 • vstupy: 40 – 45,- GBP (upresní sa podľa výberu)
 • vreckové: 20 – 30,- GBP
 • Disnayland pri Paríži: vstup cca 20,- EUR

Poznámka:

*Cena pobytu  platí pri počte min. 40 platiacich účastníkov. Pri menšom počte sa cena pobytu zvyšuje v dôsledku ceny dopravy.

Zoznam vzorových ponúk

Nemecko

10 dňový jazykovo-poznávací pobyt v Augsburgu

Navrhovaný program:

1. deň – sobota

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách.  Cesta pokračuje s malými prestávkami až doSalzburgu. .Prehliadka mesta, najdôležitejších pamätihodností – barokový Dóm, Getreidegasse – najznámejšia ulica, obed, Mozartov rodný dom, Arcipiskupské sídlo, Mirabelské záhrady, hrad – pevnosť nad mestom.Cesta pokračujem do Augsburgu . Stretnutie s rodinami, ubytovanie, večera.

2. deň – nedeľa

Raňajky v rodinách. Odchod na celodenný výlet  do mesta Ulm  – hlavného mesta spolkovej krajiny Baden – Würtenburska, rodiska Alberta Einsteina. Možná je príjemná prechádzka  mestom pri Dunaji a návšteva  gotickej katedrály s najvyššou kostolnou vežou na svete – vstup.  Večera v rodinách.

3. deň – pondelok

Raňajky v rodinách . Doobeda výučba, poobede návšteva cisteriánskeho kláštora Oberschönenfeld. Súčasťou je prírodné a folklórne múzeum, kláštorná pekáreň. Pekné miesto na piknik. Večer návrat do rodín, večera.

4. deň – utorok

Raňajky v rodinách, doobeda výučba, poobede pobyt v meste Augsburg /Fuggerei, Nákupné centrum City Galerie, návrat okolo katolíckej katedrály Sv. Ulricha a Afry spojenej s evanjelickým kostolom, prechod cez dom Fuggerovcov na námestie, návšteva  múzea MAN – technológie a dopravného múza. Večer návrat do rodín, večera.

5. deň – streda

Po raňajkách odchod na celodenný výlet do Stuttgartu, alebo Bambergu – spresní  sa. Večer návrat do rodín , večera.

6. deň – štvrtok

Raňajky v rodinách . Doobeda výučba , poobede    odchod na bowling. Večer návrat do rodín, večera.

7. deň – piatok  

Poobede prehliadka mesta Augsburg – mesta nemeckej renesancie. /Kostol Sv. Anny – Marin Luther,  Radničné námestie – návšteva „Zlatého sálu“, presun po starej rímskej ceste ku katedrále, Arcibiskupský palác, park a starý arcibiskupský palác – sídlo miestnej vlády/, krátky rozchod.

Návrat do rodín, večera.

8. deň – sobota  

Po raňajkách odchod na celodenný výlet do dvoch prekrásnych  zámkov  Bavorského kráľa Ludovíta II. – Neuschwanstein – prehliadka, presun k zámku s krásnymi záhradami Linderhof – vstup. Návrat do rodín,  večera v rodinách.

9. deň  – nedeľa

Po raňajkách odchod na celodenný výlet do Mníchova, prehliadka najdôležitejších pamiatok mesta / návšteva Frauenkirche , presun na Marien Platz(o 11 a 12 je tam Glockenspiel.), ďalej   stará a nová radnica, prechádzka po  námestí – krátke voľno.

Presun  do BMW Welt, návšteva  Olympijského parku – pozrieť plaveckú halu, Námestie víťazov, voľno v parku. Presun na prehliadku najkrajšej futbalovej arény na svete. Večer návrat do rodín, večera.

10. deň –  pondelok

Raňajky v rodinách, odchod z rodín cca o 8:00 hod. Odchod domov. Cestou zastávka v meste Norimberg/11:00- 15:00 hod/. Pešia prehliadka mesta / program spresníme/ so sprievodcom.  Po prehliadke pokračuje cesta domov. Návrat do BA v nočných hodinách.

 

Cena pobytu:  555,- Eur + 17,- Eur  komplexné cestovné poistenie

 

Cena zahŕňa:

 •  9 x ubytovanie vo vybraných nemeckých  rodinách s plnou penziou (obedy formou   balíčkov)
 • 16 h výučby v malých skupinách / 4 doobedné výučby/
 • materiály potrebné k výučbe,, vstupné testy a certifikát o absolvovaní kurzu
 • koordinátor pobytu
 • sprievodca počas celého pobytu
 •  „električenka“ na miestnu dopravu
 • doprava tam i späť vrátane každodenných výletov
 • komplexné poistenie – v prípade záujmu
 • poistenie proti insolventosti

 

Cena nezahŕňa:

 • vstupy: cca – 30,-  EUR (upresní sa podľa aktuálných cien /
 • vreckové: 20,- -30,- EUR

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM