Kapské mesto

Jazyková škola – EC, vyhrala jednu z najprestížnejších cien, cenu za rozvoj štúdia 2016 – najlepšia anglická jazyková škola, tisíce voličov vybrali túto školu spomedzi niekoľkých ďalších jazykových škôl.

Škola poskytuje perfektné prostredie pre úspešný jazykový pobyt, všetci ich učitelia a lektori sú vysoko kvalifikovaní a trénovaní, s overenými učiteľskými schopnosťami. Študenti sú vedení, aby prelomili svoje bariéry v komunikácii a porozumení a zdieľali svoje hodnoty a kultúru prostredníctvom anglického jazyka so študentmi z celého sveta.

Školy sa nachádzajú iba v anglicky hovoriacich krajinách a v tých najlepších lokalitách. Sú moderne vybavené s veľkým množstvom zaujímavých laboratórií.

Kapské mesto

Kapské mesto je tretím najväčším mestom v Juhoafrickej republike (JAR). Počet obyvateľov sa pohybuje okolo troch miliónov. Mesto sa nachádza na úpätí Stolových hôr, v približne 40 kilometrovej vzdialenosti od známeho mysu – mys  Dobrej nádeje.

Mesto  bolo založené v roku 1652, pôsobilo ako zásobovacia stanica pre Holandsko na cestách do Indie.

V dnešnej dobe sa považuje Kapské mesto za jedno z najviac rozvinutých v celej Afrike,  patrí medzi významné dopravné uzly a najnavštevovanejšie mesto turistami v celej JAR. Kapské mesto patrí medzi križovatku troch hlavných ciest – do Johannesburgu, Prétorie a Zimbabwe. Taktiež medzi veľmi dôležitými dopravnými uzlami je aj slávny prístav – Table Bay, ktorý je križovatkou ciest južnej pologule.

Kapské Mesto je populárnym turistickým miestom ponúkajúcim návštevníkom mnoho aktivít v oblasti vodných športov potápanie, surfing, kite-surfing, plachtenie, ochutnávku vína, nákupy, výlety do krajiny, horskú turistiku, treky, mountain-biking, závesné lietanie a parasailing, výlety na lodiach, či pozorovania vtákov a veľrýb. Okrem prekrásnym pláži, známou značkou vín a niekoľko storočí starými historickými pamiatkami sa môže popýšiť aj skvelou flórou, zaujímavými, no neobvyklými zvieratami pre Afriku – tučniakmi a lanovkou, ktorá vás vyvezie, až na samotný vrchol Stolovej hory. Najobľúbenejším obdobím pre návštevu je leto od októbra do marca, aj keď vrchol leta (december a január) je pre niektorých príliš horúci. V tomto čase je okrem toho mesto dosť preľudnené, pretože sem prichádzajú na prázdniny aj miestni.

V Kapskom meste sú tri univerzity a niekoľko vysokých škôl .

V meste sa hrá prevažne kriket, futbal a ragby. Obyvatelia z predmestských a odľahlých oblastí sa venujú hlavne pestovaniu a spracovaniu plodín. V mestách je to najmä cestovný ruch a práca v továrňach. Sú pyšní na svoju kultúru, čo sa odzrkadľuje aj na miestnej architektúre.

 • „General English“ (Všeobecná angličtina), program všeobecnej angličtiny ponúka 20 hodín jazyka do týždňa, kde lektori a učitelia pomáhajú rozvíjať praktické znalosti anglického jazyka. Jazykový pobyt rozvíja viaceré vrstvy jazyka, od komunikácie, cez písanie rôznych esejí alebo článkov, až po počúvanie rôznych nahrávok, vďaka ktorým si študenti osvoja počúvanie hovoreného textu. Jedna vyučovacia hodina trvá 45 minút.
 • „Intensive English“ (Intenzívny program angličtiny), jazykový pobyt s intenzívnym vyučovaním anglického jazyka, je perfektná príležitosť pre každého študenta, ktorý by si rád podrobnejšie precvičoval anglický jazyk, či už v praxi alebo v teórii. Okrem 20 hodín, majú študenti 10 extra hodín angličtiny, kde sa im učitelia zvlášť venujú a preberajú rôzne extra témy. Jedna vyučovacia hodina trvá 45 minút.
 • „English for work“ (Angličtina pre prácu), kurz je vhodný pre takých ľudí, ktorí sa zamýšľajú a snívajú o medzinárodnej kariére na globálnom pracovisku. Tento intenzívny kurz angličtiny rozvíja plynulosť, presnosť a špecifické komunikačné zručnosti, ktoré potrebuje každý mladý karierista pre úspešný štart v ich práci. Jazykový pobyt zahŕňa 20 hodín klasickej, všeobecnej angličtiny, plus navyše 10 hodín obchodnej angličtiny. 10 hodín obchodnej angličtiny do týždňa je zameraných na viaceré oblasti. Študenti sa naučia základy používania cudzieho jazyka pri rôznych obchodných rokovaniach, naučia sa pracovať s prezentáciami, rozvinú v sebe kritické myslenie a schopnosť riešiť mnohé ťažké problémy, budú viesť mnohé rokovania a budú im zadané rôzne úlohy ohľadom písania správ, e-mailov a listov.

 

Jedna vyučovacia hodina trvá 45 minút, pričom v jednej triede sa nachádza maximálne 15 študentov, ktorým sa venujú kvalifikovaní učitelia.

Učitelia sú kvalifikovaní a skúsení. Vytvárajú dynamické a motivujúce hodiny, ktoré sú navrhnuté tak, aby rozvíjali a pomáhali napredovať slabým stránkam každého študenta a zároveň, aby  podporovali rozvíjať silné  stránky študentov.  Všetky školy v anglicky hovoriacich krajinách, ktoré ponúka „EC“ sú moderne vybavené s množstvom zaujímavých laboratórií.

Tento jazykový pobyt je vhodný pre každého študenta od 16 rokov, nezáleží na tom, že či je študent práve začiatočníkom alebo už pokročilým. Jazykový pobyt je vhodný pre tých, ktorí si chcú rýchlejšie a efektívnejšie zlepšiť svoju jazykovú úroveň a neskôr ju používať v plynulosti v každodennom živote.

Študenti majú dve možnosti ubytovania, buď v hostiteľských rodinách alebo formou internátov.

 • Hostiteľská rodina – v hostiteľskej rodine, budú mať študenti všetku podporu a bezpečnosť domáceho života spolu so všetkými komfortmi a vymoženosťami, ktoré s rodinou súvisia. Vďaka hostiteľskej rodine pocítite pravú atmosféru a kultúru Kapského mesta na vlastnej koži. Jednou z najväčších výhod hostiteľských rodín je možnosť komunikovať v anglickom jazyku aj mimo školy. Hostiteľské rodiny sa nachádzajú približne 10-30 minút od školy. Domácnosti jednotlivých rodín sú primerane prispôsobené podmienkam študentov, každá izba disponuje vlastným telefónom, uterákmi, šatníkovou skriňou, stolom a stoličkou a samozrejme posteľou. Strava je poskytovaná samotnou rodinou,  raňajkujú a večerajú spolu, obedy sú buď formou balíčkov alebo sa dajú objednať aj školské – teplé obedy.
 • Internát – Milner Road Student House.
 • Milner Road je elegantná toskánska vila, ktorá ponúka ubytovanie na predmestí Kapského mesta. Ubytovanie sa nachádza na svahoch Signal Hill, ale taktiež v blízkosti obľúbených pláži v Kapskom meste. Dvojposchodová budova dýcha študentským životom, k dispozícii je 7 izieb, každá z izieb disponuje šatníkom, písacím stolom, väčšina izieb má vlastnú kúpeľňu. K dispozícii sú taktiež dve kúpeľne a dve spoločenské miestnosti, kde sa môžu študenti spoznávať, hrať spoločenské hry, atď. Spoločné kuchynské vybavenie zahŕňa rúru, chladničku, rýchlovarnú kanvicu , hriankovač, mikrovlnnú rúru a kuchynské náradie. Študenti majú taktiež možnosť používať aj práčku, žehličku a žehliacu dosku, kedykoľvek potrebujú. Obchody, kaviarne a rôzne kultúrne strediská sa nachádzajú približne 10 minút mestským autobusom od školy.

Vek: od 16 rokov

Typ kurzu

Počet lekcií

1 týždeň

2 týždne

3 týždne

General English

20 lekcií/ týždenne

245,- 490,- 735,-
Intensive English

30 lekcií/ týždenne

330,- 660,- 990,-

English for Work

30 lekcií/ týždenne

330,- 660,- 990,-

Cena v EUR

Typ ubytovania

1 – posteľová 

2 – posteľová

Hosťovská rodina – štandard, polpenzia

215,-

170,-

Hosťovská rodina – komfort, polpenzia

270,-

Internátne ubytovanie – štandard, bez stravy

210,-

175,-
Internátne ubytovanie – komfort, bez stravy 240,- 190,-

Cena v EUR/týždeň

Aktuálnu cenovú kalkuláciu vrátane všetkých poplatkov Vám zašleme na vyžiadanie.

V cene je zahrnuté:

 • výučba podľa typu kurzu (1 hodina=45 minút),
 • vstupný test, učebné materiály,
 • popoludňajšie a večerné aktivity a workshopy,
 • uvítacie raňajky,
 • internet,
 • transfer z/na letisko, len v prípade, ak je celý pobyt vrátane ubytovania riešený cez EC,
 • 24-hodinová asistencia.

Minimálna dĺžka jazykového pobytu je 1 týždeň.

V cene nie je zahrnuté:

 • letenka, asistencia,
 • komplexné poistenie,
 • transfer z/na letisko,
 • registračný poplatok,
 • administratívny poplatok za ubytovanie,
 • poplatok za víza,
 • miestna doprava,
 • vreckové,
 • sezónny príplatok za ubytovanie.

Termíny:

Nástup na pobyt je možný každú sobotu.

Príchod: sobota     Odchod: sobota

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Fotogaléria

  KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM PORADÍME PRI VÝBERE KURZU

  ING. IVETA BETUŠOVÁ

  RIADITEĽKA / MAJITEĽKA

  +421 903 725 459

  Spoločnosť D&D Team, s.r.o. tento rok oslávi 29. výročie svojho vzniku. Od začiatku svojej činnosti sa špecializuje na organizovanie stredoškolských, jazykových a poznávacích pobytov v zahraničí.

  Dôležitou prioritou našej spoločnosti je individuálny prístup ku klientovi, malý priateľský kolektív a samozrejme kvalitne ponúkané služby. Budeme veľmi radi, keď sa dáte presvedčiť a využijete naše služby. S maximálnym úsilím sa postaráme o Vašu spokojnosť.

  S úctou

  Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Team

  Mgr. Slávka Barlíková

  Stredné školy / Jazykové pobyty

  +421 907 725 459

  Mgr. Vanda Hudáková

  Stredné školy

  +421 911 725 459

  Mgr. Veronika Lehotská

  Skupinové pobyty pre školy

  +421 940 604 599

  Ing. Janka Krnáčová

  Ekonomické oddelenie

  +421 2 6542 4300

  Mgr. Linda Opremčáková

  Stredné školy v Kanade / aktuálne na MD

  Bailey

  Recepčný / Zvonček

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM