RUSKO - Petrohrad

Škola Liden & Denz je jednou z mála škôl zameriavajúcich sa na výuku ruštiny v nododobej histórii Ruska. Založená bola v roku 1995 a veľmi rýchlo sa stala členom organizácií IALC a ROPRYAL. Medzi jej klady je určite treba započítať tiež otvorenosť, medzinárodnú atmosféru a profesionálny prístup vyučujúcich.

Voliť môžete medzi výukou skupinovou a individuálnou, špecializovanou na oblasť obchodu či modernej vedy a literatúru. Po dosiahnutí určitej úrovne tu môžete zložiť medzinárodne uznávanú skúšku TRKI. Škola Liden & Denz má výbornú reputáciu v zahraničí. Mnoho medzinárodných firiem a vládnych úradov sem posiela svojich zamestnancov, ktorí túžia po zdokonalení sa v ruskom jazyku.
Škola v Moskve je situovaná v centre mesta v blízkosti železničnej stanice Belorusskaya. Jazykové centrum sa nachádza na prízemí budovy Ruského ministerstva pre zahraničné záležitosti. K najbližšej stanici metra sa dostanete pešou chôdzou, za menej ako 5 minút. Škola má 6 tried, ktoré sú dobre vybavené modernou technológiou (niekoľko miestností s bezdrôtovým pripojením na internet, LCD televízor a DVD). V škole sa podávajú teplé a studené nápoje. Stravovať sa môžete v okolitých reštauráciach za dostupné ceny.

Petrohrad

Je nepopierateľne nielen jedným z najkrajších miest Ruska, ale celého sveta a zároveň jedným z najnavštevovanejších miest vôbec. Prístavné mesto ležiace na rieke Neve pri jej ústí do Baltského mora, je kultúrnym a obchodným centrom tejto veľkej krajiny.

Za vzhliadnutie stoja nádherné paláce a výstavné domy, každý pozná určite predovšetkým Zimný palác; múzeá a galérie v čele s Ermitážou. Nájdete tu i jednu z najstarších ruských univerzít – Petrohradskú štátnu univerzitu, založenú cárom Petrom Veľkým. Atmosféra mesta inšpirovala k majstrovským dielam spisovateľa Dostojevského.

Štandardný kurz 20

4 skupinové hodiny denne dávajú študentom viac voľného času, ktorý sa dá využiť na samoštúdium alebo na skúmanie čínskej kultúry

 

Intenzívny kurz 25

Tento kurz ruštiny pozostáva z 5 skupinových lekcií denne. Je zameraný na rozvoj počúvania, komunikácie, písania – základy, na ktorých si študent buduje kvalitnú podstatu cudzieho jazyka.

 

V ponuke aj:

 • business ruština
 • ruská literatúra
 • ruská hudba
 • prípravný kurz na TELC skúšku
 • Individuálne intenzívne kurzy 30L / 40L
 • Pobyt na stredných školách v Rusku

Hostiteľská rodina

Hostiteľskými rodinami bývajú vždy len tradičné manželské dvojice s deťmi. Predovšetkým sú to spoločenské osoby, ktoré radi spoznávajú nových ľudí a vedia študentov srdečne privítať. Takéto hosťovské rodiny majú dostatok času na rozprávanie sa so študentami, sú trpezlivé, chápajúce a starostlivé, pripravené poskytnúť pomoc pri akomkoľvek probléme, ktorý by mal študent počas jeho pobytu v Rusku. Ubytovanie je v 1-posteľovej izbe s polpenziou a plnou penziou počas víkendov. Všetky rodiny sú pravidelne kontrolované poverenými zamestnancami školy a monitorované podľa dotazníkov, ktoré študenti vypĺňajú pri ich príchode a odchode.

 

Byt zdieľaný so študentmi

Byt sa skladá z viacerých 1-posteľových izieb a 2-3 kúpeľní. Obývací priestor a kuchynka sú spoločné. Tento typ vám poskytne súkromie, ale zároveň aj možnosť komunikovať v ruštine so študentami z rôznych krajín sveta.


Aktivity

Kombinácia intenzívnej výuky a bohatého programu pre chvíle voľna dáva študentom možnosť zoznámiť sa s mestom a spoznať odlišný životný štýl. Popri intenzívnom štúdiu sa študenti venujú rôznym kultúrnym a spoločenským aktivitám, či zúčastňujú zaujímavých exkurzií. Je to vynikajúca príležitosť ako sa zoznámiť s veľkolepým mestom ako je Moskva alebo Petrohrad. Niektoré aktivity sú bezplatné – napr. ako prehliadka mesta a „piatkový cocktail“.

Vek: od 16 rokov

Typ kurzu

2 týždne

3 týždne

4 týždne

extra týždeň

Standard 20L 560,- 840,- 1 120,- 280,-
Intensive 25L 720,- 1 080,- 1 440,- 360,-

Cena v EUR

Ubytovanie

Typ izby

Strava

cena / týždeň

hostiteľská rodina

1-posteľová raňajky 210,-

hostiteľská rodina

1-posteľová polpenzia 280,-

zdieľaný študentský byt

1-posteľová 220,-

Cena v EUR

Aktuálnu cenovú kalkuláciu vrátane všetkých poplatkov Vám zašleme na vyžiadanie.

V cene je zahrnuté:

 • výučba podľa typu programu, 1 lekcia = 50min,
 • vstupný test, učebné materiály, certifikát,
 • prístup k internetu,
 • uvítacia prehliadka mesta so sprievodcom,
 • transfer z letiska pri príchode (pri rezervovaní ubytovania).

V cene nie je zahrnuté:

 • víza,
 • registračný poplatok (pobyty do 4 týždňov),
 • transfer na letisko pri odchode,
 • poplatok za Pozývací list,
 • poplatok za kuriéra,
 • sezónny príplatok,
 • doprava, letenka,
 • cestovné poistenie.

Termíny:

Kurzy začínajú v pondelok.

Príchod: nedeľa       Odchod: sobota

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Fotogaléria

  Ďalšie pobyty v ponuke

  Irkutsk

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Moskva pre náročných

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Petrohrad pre náročných

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Petrohrad

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM