FRANCÚZSKO - Rouen

Normandská jazyková škola je jedinou súkromnou štátom akreditovanou školou v Normandii, a tiež jediná v severozápadnom Francúzsku, ktorá je členom IALC (International Association of Language Centres). Budova školy sa nachádza v modernej časti mesta zvanej St. Sever, na ľavom brehu rieky Seiny. 10 minút cesty odtiaľto nájdte historické centrum s katedrálami a stredovekými budovami. 

Zastávky mestskej hromadnej dopravy  sú len pár minút cesty od školy, ktorá sídli v modernej budove. Tá je vybavená 20 počítačmi s prístupom na internet, wifi pripojením, knižnicou plnou kníh na požičanie, DVD a CD-nosičov a stolným futbalom. 

Škola získala cenu ‘Qualité FLE’, ktorá sa udeľuje jedine po detailnej a prísnej inšpekcii všetkých aspektov školy. Funguje tu 24-hodinová pohotovostná linka. Je to centrum testov TCF, BULATS, a organizuje prípravné kurzy pre DILF/DELF/DALF skúšky.

Rouen

Mestou Rouen je vzdialené len hodinu vlakom od Paríža, avšak jeho výhodou sú oveľa nižšie životné náklady ako v hlavnom meste. Priemerná teplota v tejto oblasti je príjemných 15°, čiže kraj sa neustále zelení. Normandia sa preslávila výrobou syrov ako Camembert, Petiti Suisse a masla.

Históriu mesta preslávila katedrála a Jana z Arcu, Rouen bol jedným z hlavných metropol v stredoveku. V regióne Normandie nájdete mnoho turisticky atraktívnych miest, z ktorých niektoré sú zahrnuté do svetového dedičstva UNESCO, napríklad mestá Mont Saint Michel, Bayeux, Le Havre, Dieppe a mnohé iné.

Standard 20L

Skladá sa z 15 lekcií za týždeň. Kurz sa začína každý pondelok, aj pre začiatočníkov. Každá lekcia má 60 minút a vyučovanie sa prebieha od 9:30 ráno do 13:00 s 30-minútovou prestávkou. V cene kurzu je tiež zahnuté orientačné stretnutie v prvý deň a ku kurzu patria tiež mnohé sociálne aktivity – platené aj zadarmo. V skupina je vždy maximálne 10 študentov.

 

Intenzívny kurz 30L

Obsahuje 25 60-minútových lekcií za týždeň. Výučba prebieha od 9:30 do 13:00 a popoludní od 14:00 do 16:00. Tak isto je v cene orientačné stretnutie a niektoré aktivity, niektoré sú za príplatok navyše.

 

V ponuke tiež FRANCÚZŠTINA PLUS:

Francúzština pre gurmánov – jeden týždeň zahŕňa: 15 hodín francúzštiny + 30 návštevy u producentov kulinárskych špecialít + 3 gurmánske jedlá v ocenených miestnch reštauráciách + orientačné stretnutie v Rouene + učebné materiály a certifikát

Francúzština a varenie – jeden týždeň zahŕňa: 10 hodín francúzštiny + 3 špeciálne obedy + 3 popoludnajšie hodiny varenia v Kulinárskom inštitútie Normandia + orientačné stretnutie v Rouene + učebné materiály, ingrediencia a certifikát + rozlúčková večera

Pravý obraz Francúzska – jeden týždeň zahŕňa: 15 hodín francúzštiny + orientačné stretnutie v Rouene + odborná diskusia s impresionistami + návšteva múzea normansdských tradícií v Martainville Chateau + popoludňajšie varenie + rozlúčková večera

Francúzština + práca: 4 týždne intenzívnej francúzštiny + 4 týždne práce (minimálne B2 BULATS je podmienkou)

Hostiteľská rodina

Skvelé na hostiteľských rodinách v Rouene je, že svojich študentov čakajú na vlakovej stanici, resp. v centre mesta, aby si ich vzali domov, a túto milú službu robia zadarmo. Keďže jazyková škola Francúzština v Normandii je jedinou súkromnou jazykovou školou v meste, o kvalitné ubytovanie a rôznorodé možnosti nie je núdza. Študent je vždy ubytovaný vo vlastnej izbe, ak si len nepraje inak.

Väčšina hosťovských rodín sa nachádza v pešej vzdialenosti od školy. Ubytovanie v rodine zahŕňa raňajky a večeru cez týždeň, a cez víkendy aj obedy. Možnosť plnej penzie a vlastnej kúpeľne v prípade „executive“ ubytovaní.

 

Rezidencia

Pre účastníkov od 18 rokov, len raňajky od pondelka do soboty . Rezidencia je otvorená celoročne a apartmány sú plne vybavené – TV, kuchyňa, káblový internet, uteráky, obliečky. K dipozícii sú tiež spoločné práčky a sušičky na mince.

 

Hostel / Hotel

Hotely sa nachádzajú v centre mesta – 15-20 minút chôdze od školy. V Rouene sa tiež nachádza novo-otvorený Youth Hostel, ktorý je 25 minút chôdze od školy.

Vek: od 16 rokov

Typ kurzu

2 týždne

3 týždne

4 týždne

extra týždeň

Standard 20L

510,- 657,- 856,- 199,-

Intensive 30L

720,- 1 017,- 1 336,- 319,-

Cena v EUR

Ubytovanie

Strava

cena / týždeň

hostiteľská rodina

1-posteľová

polpenzia 199,-

hostiteľská rodina

1-posteľová ensuite

polpenzia 299,-

Rezidencia – štúdio

180,-

Cena v EUR

Aktuálnu cenovú kalkuláciu vrátane všetkých poplatkov Vám zašleme na vyžiadanie.

V cene je zahrnuté:

 • výučba – počet lekcií týždenne podľa programu,
 • registračný poplatok,
 • vstupný test, certifikát o absolvovaní kurzu,
 • prístup na internet v škole,
 • uvítací balíček.

V cene nie je zahrnuté:

 • sezónny poplatok za ubytovanie,
 • administratívny poplatok za ubytovanie,
 • učebné materiály,
 • transfer z/na letisko,
 • aktivity,
 • doprava, letenka,
 • cestovné poistenie.

Termíny:

Kurzy začínajú v pondelok.

Príchod: nedeľa               Odchod: sobota

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Fotogaléria

  Ďalšie pobyty v ponuke

  Paríž

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Antibes

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Aix-en-Provence

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM