RAKÚSKO - Viedeň

Už od svojho založenia v roku 1988 si Actilingua získava výbornú reputáciu a to najmä vďaka vysokej kvalite a rôznorodosti svojich kurzov, ideálnemu prostrediu a moderným učebným pomôckam. Medzi jednotlivými lekciami majú študenti možnosť využívať multimediálnu knižnicu s voľným prístupom na internet ale aj množstvom nemeckej literatúry, dennej tlače, rôznych časopisov a učebných pomôcok vo forme DVD a CD. Študenti s vlastnými laptopmi môžu využívať WLAN/WIFI pripojenie.

Najväčším úspechom školy sú jej spokojní študenti, preto Actilingua popri kvalitnej výučbe zabezpečuje pre svojich študentov aj pohodlné ubytovanie a pestrý kultúrny program na voľný čas, lebo aj tieto zložky hrajú v jazykovom pobyte dôležitú rolu.

Viedeň

Rakúsko je krajina s prekrásnou prírodou, vysokými končiarmi Álp, jazerami s priezračne čistou vodou a sýtozelenými pastvinami. Naši susedia sa pýšia statusom najlepšieho mesta pre život. Za rok 2018 ho nesie práve Viedeň, ktorá ho vyhrala posudzovaním viacerých oblastí – stability, zdravotnej starostlivosti, kultúry, životného prostredia, vzdelávania aj infraštruktúry. Viedeň je plná histórie a kultúry, a preto máte ku každému kurzu 5 lekcií týždenne so špeciálnym programom zadarmo – prehliadka mesta so sprievodcom, konverzácie o hudbe, umení, histórii, kurz viedenského valčíka, čítanie rôznej literatúry či športovanie.

Pred začatím kurzu sa každý študent podrobí písomnému a ústnemu testu, na základe ktorých bude zaradený do skupiny príslušnej jazykovej úrovne. Písomný test trvá 60 minút a pokrýva také stránky reči akými sú gramatika, čítanie a písanie. Kurzy sú zamerané najmä na upevňovanie gramatiky, skladby vety a rozširovanie slovníka. Čítanie, rôzne cvičenia na písanie či počúvanie sú taktiež dôležitou súčasťou výučby. Jedným zo základných princípov je taktiež čo najefektívnejšie využiť daný čas na zdokonalenie komunikačných schopností. Študenti sú nabádaní precvičovať konverzáciu tak so svojimi učiteľmi ako aj so spolužiakmi či mimo triedy.

Standardný kurz prebieha denne od pondelka do piatku v čase od 09:00 do 12:15 alebo v čase od 14:15 do 17:30.
Intenzívny kurz (doplnkové lekcie v malých skupinkách) prebieha v čase od 12:30 do 14:00 alebo v čase od 17:45 do 19:15.


Standard kurz – 20+5 lekcií týždenne

Dôraz sa kladie najmä na zlepšenie komunikačných schopností. Prostredníctvom lekcií zameraných na gramatiku a konverzáciu sa rozširuje slovník a zlepšuje syntax. Písomné cvičenia sú zamerané na formálnu aj neformálnu stránku reči. Množstvo cvičení je tiež zameraných na zlepšienie porozumenia ako písomného tak aj ústreho prejavu.

Kurz pozostáva z 20 lekcií v skupine 8-12 študentov + 5 kultúrnych lekcií. Každá lekcia trvá 45 minút.


Intensive kurz – 20+10+5 lekcií týždenne

V rámci intenzívneho kurzu študenti absolvujú okrem štandardeného kurzu t.j 4 lekcií denne, ďalšie 2 lekcie denne v malej skupinke, skoré sú zamerané na individuálne potreby a problémové oblasti študenta. Je vhodný pre tých, ktorý chcú v krátkom čase dosiahnuť čo najrýchlejší pokrok. Kurz pozostáva z 20 lekcií v skupine 8-12 študentov + 10 lekcií v skupinke 5-8 študentov + 5 kultúrnych lekcií.

Super Intensive kurz – 20+10+5 lekcií týždenne

Pre tých, ktorý sa chcú zdokonaliť v jazyku čo najrýchlejšie je vhodný super intenzívny kurz.  V rámci super intenzívneho kurzu študenti absolvujú okrem štandardeného kurzu t.j 4 lekcií denne, ďalšie 2 lekcie denne v malej skupinke, skoré sú zamerané na individuálne potreby a problémové oblasti študenta. Kurz pozostáva z 20 lekcií v skupine 8-12 študentov + 10 lekcií individuálnej výučby + 5 kultúrnych lekcií.

Každý študent, ktorý sa zúčastnil aspoň 80% výučby obdrží na konci kurzu certifikát s údajmi o type absolvovaného kurzu, dĺžke trvania kurzu, dosiahnutého levelu a počtu lekcií s údajmi o preberanej látke.

Actilingua rezidencia

Vkusne zrenovovaná budova v secesnom slohu pozostáva z 18 príjemne zariadených moderných apartmánov. Vďaka miestnej doprave trvá cesta do školy ako aj do centra mesta iba 10 minút.Rezidencia ponúka Standard a Superior ensuite apartmány. Študenti sa môžu stravovať samostatne, k čomu im slúži plne vybavená kuchyňa, alebo majú možnosť doobjednať raňajky či polpenziu. K dispozícii je zdarma WiFi, výťah a voľné parkovanie na ulici.

STANDARD apartmány – ponúkajú jedno alebo dvojposteľové izby so satelitnou TV, rádiom , WIFI zdarma. Kuchyňa, kúpeľňa a WC sú spoločné. Izby sú upratované 2 x týždenne.

SUPERIOR ENSUITE apartmány – sú apartmány pre použitie jednej osoby alebo dvoch osôb (30 – 40 m²) so satelitnou TV, rádiom, WIFI zdarma, plne vybavenou  kuchyňou, vlastnou kúpeľňou a WC. Izby sú upratované denne pondelok až piatok.
Všetky apartmány sú nefajčiarske.

 

Hostiteľská rodina

Ubytovanie v hostiteľských rodinách ponúka ten najlepší spôsob ako si precvičiť novonadobudnuté vedomosti mimo triedy ale aj skvelá možnosť spoznať spôsob života miestnych ľudí. Hostiteľskou rodinou môžu byť bezdetné rodiny, mladé rodiny s deťmi ale aj staršie páry s odrastenými deťmi mimo domova. Kúpeľňa aj kuchyňa je spoločná pre študenta a hosťovskú rodinu. Strava je zabezpečená formou raňajok alebo polpenzie podľa požiadaviek študenta.


Apartmán

Tento typ ubytovania ponúka bývanie v príjemne zariadených bytoch, pričom o každý z nich sa delí viacero študentov. Jednotlivé izby sú jedno alebo dvoj-posteľové. V apartmánoch sú obyčajne práčka a televízor s rádiom. Študenti tiež majú k dispožícii kuchyňu, ktorá je vybavená všetkým bežným príslušenstvom.

 

Študentská rezidencia

V tomto prípade má študent k dispozícii vlastnú izbu v rámci rezidencie, ktorá má vzľadom na školu  veľmi výhodnú polohu. Ubytovanie v tejto rezidencii je možné počas letných mesiacov júl a august. Každá izba má vlastnú kuchynku s varičom a chladničkou, v lete je však nutné priniesť si vlastný kuchynský riad. Rezidencia tiež poskytuje možnsoť doobjednať si raňaky alebo polpenziu. Izby sú jedno alebo dvojposteľové a zahŕňajú toaletu, sprchu a vlastný telefón.

 

Voľný čas

Actilingua sa snaží zabezpečiť pre svojich študentov pobyt, ktorý bude plnohodnotný po všetkých stránkach. Myslí teda aj na voľný čas a pre študenov zabezpečuje široký výber aktivít. Ich cieľom je priblížiť jazyk a miestnu kultúru prostredníctvom rôznych výletov a prehliadok a poskytnúť tak širší pohľad na krásy Viedne a rakúsku kultúru. A čo je najlepšie, všetky aktivity sú bez extra poplatkov.

 • prehliadky mesta so sprievodcom, počas krotých spozajú aj tie najtajnejšie zákutia mesta,
 • debaty o rakúskej hudbe, umení, histórii, literatúre a architektúre, ktoré napomôžu k lepšiemu spoznaniu rakúskej spoločnosti a jej vývoja,
 • premietanie filmov s učiteľom, zlepšovanie slovníka, rôzne krúžky, kurzy waltzu, varenie, párty, karaoke, návšteva „Heurigen“ – tradičnej viedenskej taverny alebo posedenie v pube,
 • športové aktivity, aerobik alebo loptové hry ako futbal či volejbal.

Detailnejšie informácie o pripravovanom programe sa študenti dozvedia po príchode do Viedne. Program je písaný v nemeckom jazyku a je napísaný tak, aby mu všetci rozumeli. Niektoré časti programu vyžadujú používanie multimédií a sú pripravené tak aby boli študenti prinútení aktívne sa zapojiť do prebiehajúcej aktivity nezávisle od úrovne jazyka.

Vek: od 16 rokov

Typ kurzu

2 týždne

3 týždne

4 týždne

extra týždeň

Standard 20L

 440,- 610,- 780,- 170,-

Intensive 20L + Minigroup 10L

 686,- 979,- 1 272,- 293,-

Super Intensive 20L + Individual 10L

1 252,- 1 828,- 2 404,- 576,-

Cena v EUR

                                                                                                                                                                                                                                                    

Ubytovanie

Typ izby

Strava

cena / týždeň

Hostiteľská rodina / Apartmán / Internát

2-posteľová

1-posteľová

*

*

130,-

198,-

Rezidencia Standard

2-posteľová

1-posteľová

*

*

151,-

208,-

Rezidencia

2 osoby 271,-

Súkromný apartmán

1 osoba 385,-

Cena v EUR

Aktuálnu cenovú kalkuláciu vrátane všetkých poplatkov Vám zašleme na vyžiadanie.

V cene je zahrnuté:

 • výučba- počet lekcií týždenne podľa typu programu,
 • registračný poplatok,
 • vstupný test, certifikát o absolvovaní kurzu,
 • prístup na internet v škole,
 • 5 kultúrnych lekcií,
 • Študentská karta- zľavy do múzeí, reštaurácií, obchodov,
 • požičanie učebných materiálov.

V cene nie je zahrnuté:

 • doprava, cestovné poistenie,
 • trasnfer z / na letisko / vlak. stanicu,
 • exkurzie, vstupy,
 • sezónny poplatok za ubytovanie,
 • lokálne MHD,
 • vratný depozit za ubytovanie,
 • *strava – raňajky / polpenzia

 

Termíny:

Kurzy začínajú v pondelok.

Príchod: nedeľa         Odchod: sobota

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Fotogaléria

  Ďalšie pobyty v ponuke

  Viedeň

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Salzburg

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM