Kanada

Kanada

Kanada

Kanada je druhou najväčšou krajinou na svete, pokrýva väčšinu severnej časti severoamerického kontinentu, s rozlohou väčšou než USA. Je to prekrásna krajina, kde úrodné zelené nížiny popretkávané nitkami riek prechádzajú v lesnaté kopce, kde sa skalnaté hory týčia až k samej oblohe. Okrem veľkých jazier nájdete možno aj miesta, kam ešte nevstúpila ľudská noha. Kanada ako všetky veľké krajiny je veľmi rozmanitá. Jej brehy obmývajú tri oceány: Tichý na západe, Atlantický na východe a Severný ľadový na severe. Ku Kanade patria aj mnohé ostrovy na severe a v Tichom oceáne. Kanada vás očarí svojou nedotknutou prírodou, ktorá tvorí prevažnú časť územia. Známym pohorím sú Kordillery a Rocky Mountains. Úradným jazykom je angličtina a francúzština. Asi 60 % obyvateľov rozpráva anglicky, 25 % francúzsky, zvyšok taliansky, nemecky a viacerými ázijskými jazykmi.

Z Kanady sa podarilo vytvoriť demokratický, mierumilovný, bohatý a kvitnúci štát. Kanada je krajina s viacerými druhmi podnebia. Arktická klíma a tuhé zimy sú na severe krajiny, kde je značný vplyv Severného ľadového oceána. Ostatná časť krajiny má prevažne mierne podnebie. Na juhu Kanady sú mierne letá a studené zimy. Na východe sú teplejšie letá a mierne zimy. Najteplejším mesiacom je júl.
Kanadské provincie:

Alberte, British Columbia, Manitoba, NewBrunswick, Newfoundland, Nové Škótsko, Ontario, Prince Edward Island, Quebec, Sasketchwan, Northwest Territories, Yukon Territory

Toronto

ZOBRAZIŤ KURZ

Vancouver

ZOBRAZIŤ KURZ

Calgary

ZOBRAZIŤ KURZ

Victoria

ZOBRAZIŤ KURZ

Montreal

ZOBRAZIŤ KURZ

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM