ÍRSKO - Program A - Štátne školy bez možnosti výberu lokality

ÍRSKO – Program A – Štátne školy bez možnosti výberu lokality*

 

Program štúdia na strednej škole v UK, v ktorom si študenti môžu vybrať región UK alebo konkrétnu časť Anglicka, kde chcú študovať. Študenti sú zapísaní na miestnej škole a ubytovaní sú v hosťovskej rodine. Týmto je tento stredoškolský program vo Veľkej Británii a Írsku nielen akademický ale aj kultúrny. Študenti nielenže získajú akademické poznatky, ale stanú sa súčasťou každodenného života v hosťovskej rodine.

*Za príplatok 1200,- EUR je možné vybrať si z týchto oblastí:

 • County Cork
 • County Dublin
 • County Galway

Hostiteľská rodina

Všetky hosťovské rodiny sú overené a pravidelne monitorované miestnymi koordinátormi. Dôvody, prečo chcú hosťovať študentov, sú rôzne. Chcú sa podeliť o zvyky, tradície a kultúru, prostredníctvom študentov chcú spoznávať iné národnosti a zvyklosti, radi sa zoznamujú s novými ľuďmi… Hosťovské rodiny dostávajú príspevok za ubytovanie študenta. Študent môže, ale nemusí mať vlastnú izbu (môže bývať v izbe s „hosť“ súrodencom rovnakého pohlavia a podobného veku). Niekedy môže bývať študent v hosťovskej rodine s iným medzinárodným študentom, tzv. „double placement“. V takom prípade je však ich rodný jazyk rozdielny. Ak si študenti neprajú „double placement“, musia to uviesť v prihláške. Naša partnerská organizácia to bude brať do úvahy, ale nemôže garantovať splnenie tejto požiadavky.

 

Sviatky a prázdniny

Študenti sa počas Vianoc ani iných sviatkov a školských prázdnin nemôžu vrátiť domov, iba v programe Select.

Lokálny koordinátor

Počas celého pobytu je študentom k dispozícii lokálny koordinátor.  Pomáha mu s adaptáciou, či s riešením každodenných vecí. Každý študent má kontaktné informácie na svojho koordinátora a môže ho kontaktovať kedykoľvek, keď potrebuje pomôcť. Okrem lokálneho koordinátora môžu študenti s vážnejšími problémami kontaktovať aj priamo centrálu vo Veľkej Británii, rovnako ako aj D&D Team ako domácu agentúru.

Orientačný meeting

Ešte pred začiatkom programu (po príchode do Írska) sa študenti zúčastnia orientačného mítingu, ktorý im pomôže zorientovať sa v novom prostredí – dostanú informácie ako najlepšie zapadnúť do rodiny, ako si nájsť kamarátov, či zvládnuť školu. V rámci orientačného mítingu študenti spolu so svojimi rovesníkmi z ostatných krajín absolvujú výlet do Dublinu, či na Škótsku vysočinu.

Požiadavky:

 

 • dobré výsledky v škole za posledné dva školské roky
 • ELTiS test skóre minimálne 222 z 265 (test môžete absolvovať u nás v kancelárii) – v prípade nedostatočnej znalosti jazyka môže partnerská organizácia požadovať doplnkové jazykové doučovanie na náklady študenta (nie je zahrnuté v cene programu)
 • Vek: 13 – 18 rokov (najneskôr 31.8. pred nástupom na program)
 • výborný psychický aj fyzický stav (alergie a iné zdravotné problémy sa posudzujú individuálne)
 • vyspelosť, prispôsobivosť, adaptabilita na nové podmienky
 • študent musí akceptovať umiestnenie v škole i rodine, stať sa aktívnou súčasťou život v rodine

 

Presné ceny programov, resp. cenovú kalkuláciu podľa zvoleného programu a dĺžky programu Vám radi zašleme na vyžiadanie.

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Program A

  Štátne školy bez možnosti výberu regiónu

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program A1

  Štátne školy s možnosťou výberu regiónu

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program A2

  Štátne školy s možnosťou výberu z 3 škôl

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program B

  Štátne školy s možnosťou výberu konkrétnej školy

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program C

  Štátne školy bez možnosti výberu školy

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program D

  Súkromné školy s možnosťou výberu z 3 lokalít - Cavan, Monaghan, Cork

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program E

  Súkromné školy

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM