ÍRSKO - Program C - Štátne školy bez možnosti výberu lokality

ÍRSKO – Program C – Štátne školy bez možnosti výberu lokality

V tomto type programu študent navštevuje štátnu školu a je ubytovaný v hosťovskej rodine, ktorá mu poskytne ubytovanie a stravu. Vo väčšine prípadov majú študenti vlastnú izbu, ale niekedy sa môže stať, že sú ubytovaní spolu so svojím hosťovským súrodencom alebo so študentom inej národnosti. Študenti by sa mali stať súčasťou svojej novej rodiny, mali by sa zúčastňovať ich každodenného života. Študent si bude musieť vedieť zariadiť svoj voľný čas podľa seba, nájsť si nejaké mimoškolské aktivity a pod.

Pri tomto type programu majú zahraniční študenti možnosť zúčastniť sa  výletu do Londýna, ktorý potrvá celý jeden víkend. Budú sa tak mať možnosť zoznámiť s inými zahraničnými študentmi na tomto type programu. Výlet zahŕňa ubytovanie na 1 noc s raňajkami  v hoteli v centre Londýna, večeru v reštaurácii Planet Hollywood, výhliadkovú plavbu po Temži a vstup do múzea voskových figurín Madam Thussauds. Počas celého víkendu budú na študentov dohliadať koordinátori.

Hostiteľská rodina, prípadne rezidencia

Všetky hostiteľské rodiny sú overené a pravidelne monitorované miestnymi koordinátormi. Dôvody, prečo chcú hosťovať študentov, sú rôzne. Chcú sa podeliť o zvyky, tradície a kultúru, prostredníctvom študentov chcú spoznávať iné národnosti a zvyklosti, radi sa zoznamujú s novými ľuďmi… Hosťovské rodiny dostávajú príspevok za ubytovanie študenta. Študent môže, ale nemusí mať vlastnú izbu (môže bývať v izbe s „hosť“ súrodencom rovnakého pohlavia a podobného veku). Niekedy môže bývať študent v hosťovskej rodine s iným medzinárodným študentom, tzv. „double placement“. V takom prípade je však ich rodný jazyk rozdielny.

Možnosť kombinácie ubytovania hosťovskej rodiny (počas víkendov) a rezidencie (počas pracovného týždňa).

Lokálny koordinátor

Počas celého pobytu je študentom k dispozícii lokálny koordinátor, zabezpečujúci celkovú spokojnosť študenta.  Pomáha mu s adaptáciou, či s riešením vzniknutých problémov. Každý študent má všetky kontaktné informácie na svojho koordinátora a môže ho kontaktovať kedykoľvek, keď potrebuje pomôcť. Okrem lokálneho koordinátora môžu študenti s vážnejšími problémami kontaktovať aj priamo centrálu vo Veľkej Británii, rovnako ako aj D&D Team ako domácu agentúru.

Orientačný meeting

Ešte pred začiatkom programu (po príchode do Írska) sa študenti zúčastnia orientačného mítingu, ktorý im pomôže zorientovať sa v novom prostredí – dostanú informácie ako najlepšie zapadnúť do rodiny, ako si nájsť kamarátov, či zvládnuť školu.

Podmienky prijatia:

 • vek: 16 – 18 rokov
 • dobré výsledky v škole za posledné dva školské roky
 • dobrá znalosť angličtiny
 • výborný psychický aj fyzický stav (zdravotné problémy sa posudzujú individuálne)
 • vyspelosť, prispôsobivosť, adaptabilita na nové podmienky
 • študent musí akceptovať umiestnenie v škole i rodine, stať sa aktívnou súčasťou života v rodine

Presné ceny programov, resp. cenovú kalkuláciu podľa zvoleného programu a dĺžky programu Vám radi zašleme na vyžiadanie.

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Program A

  Štátne školy bez možnosti výberu regiónu

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program A1

  Štátne školy s možnosťou výberu regiónu

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program A2

  Štátne školy s možnosťou výberu z 3 škôl

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program B

  Štátne školy s možnosťou výberu konkrétnej školy

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program C

  Štátne školy bez možnosti výberu školy

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program D

  Súkromné školy s možnosťou výberu z 3 lokalít - Cavan, Monaghan, Cork

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program E

  Súkromné školy

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM