Edinburgh pre náročných

Edinburgh School of English bola založená v roku 1969 a odvtedy si získala reputáciu jednej z popredných britských jazykových škôl. Postupne vytvorila širokú ponuku intenzívnych kurzov anglického jazyka, prispôsobených potrebám ako dospelých, tak aj mládeže.

Programy pre 17 a viac ročných sú k dispozícii počas celého roka a boli vyvinuté pre všeobecné, profesijné aj akademické účely angličtiny, s prípravou na testy Cambridge a IELTS.

Škola taktiež ponúka letné jazykové kurzy pre mládež vo veku od 14 do 17 rokov. Tieto intenzívne kurzy spájajú filozofiu výučby angličtiny hravou formou s kultúrnym a aktívnym programom, ktorý zaručuje, že študenti budú hovoriť po anglicky v čo najväčšej miere počas ich trvania pobytu.

Škola je členom English UK a je akreditovaná British Councilom.

Edinburgh

Edinburgh je hlavným mestom Škótska a zároveň druhým najväčším po Glasgowe. Má 471 650 obyvateľov a pre svoj bohatý kultúrny život ho nazývajú aj Atény severu. Nachádza sa na juhovýchodnom pobreží škótska, blízko Severného mora. Je vynikajúcim miestom na štúdium angličtiny, najmä vďaka priateľskému prístupu jeho obyvateľov.

Všeobecná angličtina

Študenti sa počas kurzov venujú rôznym cvičeniam, projektom, hrám či debatám a prezentáciám. Ako pomôcky pri tom slúžia napríklad noviny, knihy, audio a video nahrávky. Program je určený študentom od 17 rokov.

Program Octorial – 27 hodín týždenne

Kurz pozostáva z 15 hodín výučby anglického jazyka, pričom maximálny počet študentov v triede je 8 a 12.5 hodín cvičení, pričom maximálny počet študentov v triede je 12.

Program Enhanced

Rovnaká náplň ako pri programe Octorial, no s rozdielom pridania výučby formou jeden na jedného.

Program Essential – 18 hodín týždenne

Kurz pozostáva z 10,5 hodín výučby anglického jazyka (v triede max. 8 študentov) a 7.5 hodín cvičení (v triede max. 12 študentov)

 Program One-to-one pre špeciálne účely

Výučba môže pozostávať z 5 až 35 hodín týždenne. Hodiny sú vedené formou jeden na jedného, a teda jeden učiteľ na jedného študenta. Program je prispôsobovaný požiadavkám klienta.

 

Prípravné kurzy na testy

Škola ponúka možnosť prípravných kurzov na testy Cambridge a IELTS. V oboch prípadoch výučba pozostáva z 27,5 vyučovacích hodín týždenne. Pre účasť na kurzoch je potrebná znalosť anglického jazyka minimálne na úrovni B1.

 

Kurzy pre učiteľov angličtiny

Preškoľovacie kurzy

V ponuke sú dva druhy denných kurzov, a to pre učiteľov základných alebo stredných škôl/ učiteľov pre dospelých

Kurzy pozostávajú z 10 hodín výučby všeobecného anglického jazyka (v triede max. 8 študentov) , 7,5 hodín workshopov a tímových projektov (v triede max. 12 študentov) a 10 hodín výučby metodológie vzdelávania týždenne (v triede max. 12 študentov). Pre účasť na kurzoch je potrebná znalosť anglického jazyka minimálne na úrovni B2. Kurz je vhodný pre zahraničných stredoškolských učiteľov/ učiteľov pre dospelých, ktorí sa zaoberajú plánovaním a/alebo poskytovaním ELT programov.

Aktívna metodológia

V ponuke je kurz vo forme externého štúdia, ktorý pozostáva z 20 hodín výučby metodológie vzdelávania týždenne (v triede max. 12 študentov). Pre účasť na kurze je potrebná znalosť anglického jazyka minimálne na úrovni B2. Kurz je vhodný pre zahraničných stredoškolských učiteľov/ učiteľov pre dospelých, ktorí sa zaoberajú plánovaním a/alebo poskytovaním ELT programov.

Obsahovo a jazykovo integrované vzdelávanie

V ponuke sú dva druhy denných kurzov, a to pre učiteľov základných alebo stredných škôl/ učiteľov pre dospelých

Ide o kurzy vo forme externého štúdia, ktoré pozostáva z 20 hodín výučby metodológie vzdelávania týždenne (v triede max. 12 študentov). Pre účasť na kurzoch je potrebná znalosť anglického jazyka minimálne na úrovni B1. Kurz je vhodný najmä pre zahraničných učiteľov, ktorí učia anglický jazyk študentov vo veku od 11 rokov.

 

Všeobecná angličtina pre mladších študentov

Tento program je určený študentom od 14 do 17 rokov. Študenti si môžu vybrať z dvojtýždňových alebo trojtýždňových programov. Tie zahŕňajú 15 hodín výučby jazyka týždenne v malých triedach o veľkosti ôsmych študentov. Program je silne zameraný na výslovnosť, intonáciu, prácu s hlasom a zvládanie stresových situácií.

Na každé poobedie je naplánovaný bohatý program športových a kultúrnych aktivít. Počas víkendov sú tiež naplánované početné exkurzie. Počas nich majú študenti možnosť uplatniť získané vedomosti v praxi.

Ubytovanie

Hosťovská rodina

Rodiny sú starostlivo vyberané a s radosťou uvítajú zahraničných študentov vo svojej domácnosti. Táto voľba Vám umožní spoznať kultúru a jazyk, je to skvelá príležitosť ako si prehĺbite svoje poznatky o krajine, v ktorej študujete. Atmosféra v rodine je neformálna, uvoľnená a každú rodinu pravidelne navštevuje náš personál, takže máte istotu najvyššieho štandardu. Ubytovaní budete v jednolôžkových izbách.

Rezidencie, apartmány a hotely

Pre študentov, ktorí majú radi väčšiu nezávislosť a chcú spoznať nových ľudí z celého sveta je vhodná rezidencia či hotel. V prípade ubytovania v rezidencii je v cene zahrnutá polpenzia. Vybavenie je moderné a veselé s vynikajúcim komfortom. Podmienkou je však v tomto prípade vek 18 rokov a viac.

Aktivity

Počas trvania programu môžete využiť pestrý program aktivít a exkurzií. Čo sa týka kultúry, nájdete tu múzeá a galérie, pričom do mnohých z nich je vstup bezplatný, krásne historické pamiatky ako je Edinburský hrad a iné. Večer môžete stráviť čas v jednom z nádherných divadiel, v kine alebo reštaurácii. Priľahlé pláže ponúkajú tiež mnohé aktivity.

Vek: od 16 rokov

Typ kurzu

2 týždne

3 týždne

4 týždne

extra týždeň

Essential 18L

720,-/830,- 1 080,-/1 245,- 1 320,-/1 525,- 330,-/380,-

Octorial 27,5L

1 060,-/1 225,- 1 590,-/1 835,- 2 000,-/2 310,- 500,-/580,-

Cena v GBP/EUR

Ubytovanie

Typ izby

Strava

cena / týždeň

hostiteľská rodina

jednoposteľová plná penzia 225,-/260,-
hostiteľská rodina jednoposteľová, en suite plná penzia 345,-/400,-

Cena v GBP/EUR*

Aktuálnu cenovú kalkuláciu vrátane všetkých poplatkov Vám zašleme na vyžiadanie.

Ceny v GBP sú nemenné.

Ceny v EUR sú iba orientačné. Presné ceny sú prepočítané na základe aktuálneho kurzu v deň vyhotovenia konečnej faktúry.

 

V cene je zahrnuté:

 • výučba podľa typu kurzu,
 • vstupný test, certifikát o absolvovaní kurzu,
 • registračný poplatok,
 • prístup na internet v škole,
 • učebné materiály Edinburgh.

 

V cene nie je zahrnuté:

 • administratívny poplatok za ubytovanie,
 • transfer z/na letisko,
 • letný sezónny poplatok,
 • letenky,
 • cestovné poistenie.

Termíny:

Kurzy začínajú v pondelok.

Príchod: nedeľa       Odchod: sobota

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Fotogaléria

  Ďalšie pobyty v ponuke

  Edinburgh pre náročných

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Edinburgh

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Aberdeen

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Edinburgh – Kaplan

  16+

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM