Edinburgh

Centre of English Studies (CES) bolo založené v roku 1979 a ponúka kurzy anglického jazyka študentom z celého sveta. Ide o jednu z najrešpektovanejších jazykových škôl v Európe. Zamestnanci školy majú celosvetovú reputáciu, sú profesionálni, priateľskí a pozornosť venujú každému študentovi. Všetci vyučujúci sú držiteľmi Trinity TESOL certifikátu alebo majú CELTA kvalifikácie. Okrem skúseností sú vyberaní aj na základe ich entuziazmu, pozitívneho prístupu a schopnosti vyučovať angličtinu zaujímavým spôsobom. CES je akreditované British Councilom aj ACELS (Irish Department of Education). CES Edinburgh sa nachádza v srdci mesta, takže študenti budú mať čas aj priestor na objavovanie jeho krás.

Edinburgh

Hlavné mesto Škótska je živým, pôvabným centrom histórie, kultúry a umenia, zároveň vstupnou bránou do nádherného prostredia škótskych vysočín. Vyniká starobylým centrom s hradom, katedrálou a presláveným bulvárom Kráľovská míľa. Mestu vládne hrad, v ktorom sú ukryté korunovačné klenoty. V hradnom komplexe umiestnenom na vysokej skale nájdete kostol sv. Markéty či tzv. kameň osudu a múzeum vojen. Pri hrade bola na rozhľadni zriadená pozoruhodná Camera Obscura. Sídlia tu mnohé kultúrne a umelecké inštitúcie ako aj Edinburghská univerzita, a preto je mesto stále živé a plné mladých ľudí. Pre bohatý kultúrny život ho nazývajú aj Atény severu. Ide o druhé najväčšie škótske mesto po Glasgowe. Medzi júlom a septembrom sa v ňom koná množstvo festivalov. Najznámejším z nich je Fringe – najväčší umelecký festival na svete, ktorý trvá 25 dní.

Študenti si môžu vybrať štandardný alebo intenzívny kurz.

Štandardný kurz je najpopulárnejším na všetkých CES školách. Obsahuje 20 lekcií anglického jazyka týždenne (1 lekcia = 45 minút). Maximálny počet študentov v jednej triede je 14. Vyučovanie prebieha každé ráno od pondelka do piatku v čase od 9:00 do 13:00. Ranné vyučovanie je rozdelené na dve časti, ktoré zvyčajne vyučujú dvaja rôzni učitelia. Hodiny sa sústreďujú na zlepšovanie slovnej zásoby a gramatiky. Taktiež zdokonaľujú celkovú plynulosť v komunikácii, zameriavajú sa na rozprávanie, počúvanie, čítanie a písanie. Študenti pracujú aj na ťažkostiach s výslovnosťou. Na začiatku každého týždňa učitelia vypracujú plán výučby na základe potrieb študentov, ktorý sa koncom týždňa vyhodnotí. Okrem toho študenti absolvujú aj klasické testy, na ktorých môžu vidieť ich progres. K dispozícii sú aj online tutoriály s učiteľom, počas ktorých sa dá detailnejšie diskutovať o pokrokoch a potrebách študenta.

Intenzívny kurz ráno prebieha rovnako ako štandardný kurz – vyučovanie od pondelka do piatku v čase od 9:00 do 13:00. Okrem toho  majú študenti aj popoludňajšie vyučovanie, a to v utorok, stredu a štvrtok, v čase od 14:00 do 16:00. Maximálny počet študentov v jednej triede je 14. Počas poobedných hodín budú mať študenti príležitosť zlepšovať si plynulosť v komunikácii prostredníctvom diskusií či debát na rôzne témy. Kurz obsahuje 30 lekcií týždenne (1 lekcia = 45 minút). Moderné učebné metódy a študijné materiály študentom pomôžu budovať ich jazykové schopnosti a využiť čas v CES čo najefektívnejšie.

*K dispozícii je aj kombinovaný kurz, prípravný kurz na testy IELTS či kurz angličtiny pre profesionálov.

Hostiteľská rodina

Ubytovanie v hostiteľskej rodine je jedným z najlepších spôsobov, ako sa dozvedieť viac o krajine, v ktorej študent absolvuje jazykový kurz. Rodinný život je neformálny, ľudia sú prívetiví, priateľskí a komunikatívni, takže študent bude mať dostatok príležitostí na precvičovanie angličtiny v bežnej komunikácii. Všetky hostiteľské rodiny sú starostlivo vyberané a pravidelne navštevované. Hostiteľské rodiny v Edinburghu bývajú v rôznych častiach mesta. Maximálna vzdialenosť od rodiny do školy je 40 minút (najčastejšie však 20 minút). V tomto type ubytovania sú zahrnuté raňajky a večere 7 dní v týždni.

Rezidencia

Možné je aj ubytovanie v rezidencii, ktoré poskytuje pohodlie a bezpečie mimo domova. Taktiež dáva študentovi príležitosť stať sa členom medzinárodnej komunity.

Hotely

V Edinburgu je k dispozícii široká škála hotelov v blízkosti školy. Je možné zabezpečiť hotel, ktorý má tri a viac hviezdičiek, prípadne si môžete vybrať aj z veľkej ponuky penziónov.

Vek: od 16 rokov

Typ kurzu

2 týždne

3 týždne

4 týždne

extra týždeň

Standard 20 L

454,- / 525,- 648,- / 750,- 835,- / 995,- 185,- / 215,-

Intensive 30 L

612,- / 705,- 891,- / 1 030,- 1 157,- / 1 335,- 265,- / 305,-

Cena v GBP / EUR

Ubytovanie

Strava

cena / týždeň

hostiteľská rodina

1-2-posteľová izba

polpenzia 180,-/210,-

Cena v GBP/EUR

Aktuálnu cenovú kalkuláciu vrátane všetkých poplatkov Vám zašleme na vyžiadanie.

Ceny v GBP sú nemenné.

Ceny v EUR sú iba orientačné. Presné ceny sú prepočítané na základe aktuálneho kurzu v deň vyhotovenia konečnej faktúry.

 

V cene je zahrnuté:

 • výučba podľa typu kurzu,
 • vstupný test, certifikát o absolvovaní kurzu,
 • registračný poplatok,
 • prístup na internet v škole.

 

V cene nie je zahrnuté:

 • administratívny poplatok za ubytovanie,
 • učebné materiály,
 • transfer z/na letisko,
 • letný sezónny poplatok,
 • letenky,
 • cestovné poistenie.

 

Termíny:

Kurzy začínajú v pondelok.

Príchod: nedeľa       Odchod: sobota

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Fotogaléria

  Ďalšie pobyty v ponuke

  Edinburgh pre náročných

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Edinburgh

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Aberdeen

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Edinburgh – Kaplan

  16+

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM