NEMECKO - Frankfurt

DID deutsch-institut začal svoju činnosť v roku 1970. Vychádza z filozofie, že najľahší spôsob štúdia nemeckého jazyka je absolvovať kurz priamo v Nemecku, kde sú študenti  v nepretržitom kontakte s jazykom a zároveň spoznávajú kultúru národa, spôsob jeho života, a môžu navštíviť vzrušujúce miesta – študovať nemčinu tak súčasne  znamená objavovať Nemecko. Všetku energiu škola venuje výhradne výučbe nemeckého jazyka. Učitelia sú rodení Nemci a ovládajú viac cudzích jazykov, čím môžu byť študentom v prípade potreby  nápomocní.

Sachsenhausen – najkrajšia mestská štvrť vo Frankfurte, kde môže študent nájsť nespočetné množstvo múzeí  a tiež rozľahlé pieskové pláže s volejbalovými kurtami počas leta. Did deutsch-institut sa nachádza len 10 minút od tejto krásnej časti mesta.

 

Vybavenie školy:

 • moderné triedy
 • študovňa s učebnicami a CD
 • internetová kaviareň a kafetéria
 • bezdrôtové pripojenie na internet a priateľské prostredie zaručuje kvalitnú výučbu nemeckého jazyka.

Frankfurt

Frankfurt je bohaté, elegantné a veľmi živé mesto. Je domovom burzy s cennými papiermi a teda najvýznamnejším mestom z hľadiska financií v Nemecku. Centrum mesta je plné mrakodrapov, ktoré sa lesknú a trblietajú pod lúčmi slnečného svetla, jednoducho Amerika v strede Európy! Za čarovným obzorom sa nachádza množstvo divadiel, múzeí, galérií a vyhlásených klubov. Škola leží v Sachsenhausene, jednej z najkrajších častí Frankfurtu.

Standard kurz – 20 lekcií týždenne

Štyri vyučovacie hodiny denne sú zárukou toho, že okrem kreatívneho štúdia zostáva dostatok času na spoznávanie nemeckej kultúry, mesta a jeho okolia, ale aj na kopec zábavy a spoznávanie nových priateľov z celého sveta. Škola sa snaží vyhovieť a splniť požiadavky všetkých študentov.

Lekcie sú zamerané na precvičovanie komunikačných schopností a sú založené na zdokonaľovaní schopností porozumieť hovorenému slovu a zlepšení rečového prejavu. Rozširovanie slovnej zásoby a precvičovanie gramatických štruktúr patria k základným aspektom kurzu. Ďalšie cvičenia sú zamerané na nemeckú geografiu, históriu a politiku.

 

Intensive kurz – 24 lekcií týždenne

Intenzívny kurz je koncipovaný tak, aby upevnil, zintenzívnil a doplnil jazykové vedomosti každého študenta. Kurz zahŕňa 24 lekcií týždene, čím ponúka ideálnu možnosť pre tých účastníkov, ktorí si chcú zlepšiť svoje znalosti rýchlejším spôsobom. V porovnaní so štandardným kurzom zahŕňa 2 poobedné lekcie v utorok a štvrtok, a tiež ponúka širšie spektrum tém so súčasnej politickej, kultúrnej, sociálnej a iných oblastí a učebný materiál, používaný pri písaní, čítaní, počúvaní, či pri komunikačných cvičeniach,  je zameraný presne na tento účel.

 

Premium kurz – 28 lekcií týždenne

Premium kurz je ideálnou možnosťou pre tých, ktorí chcú dosiahnuť rýchly jazykový pokrok v pomerne krátkom čase. V porovnaní s predchádzajúcimi dvoma kurzami, zahŕňa okrem doobedňajších lekcií, ďalšie 2 poobedné lekcie v pondelok, utorok, štvrtok a piatok, ktoré sa zameriavajú na splnenie individuálnych požiadaviek študenta.

 

Individuálne lekcie – 4, 6, 8, 10, 12, 14 alebo 16 lekcií týždenne

Účastníci Standard, Intensive alebo Premium programu si môžu priplatiť individuálne lekcie, počas ktorých učiteľ prispôsobuje výučbu potrebám študenta. Lekcie sú vhodné aj pre začiatočníkov. Je  možné priplatiť 4, 6, 8, 10, 12, 14 alebo 16 lekcií týždenne.

Hostiteľská rodina

Tento typ ubytovania je veľmi obľúbený a efektívny, keďže študent je nútený komunikovať v nemeckom jazyku aj mimo školy. Pre čo najvyššiu efektívnosť škola zaručuje, že v hosťovskej rodine nebudú ubytovaní dvaja študenti rovnakej národnosti. Študent sa môže rozhodnúť aj pre 1-posteľovú izbu za extra príplatok. Ubytovanie zahŕňa raňajky alebo polpenziu.

 

Hotely

Pre náročnejších klientov máme v ponuke viac typov hotelov. Pre viac informácii nás prosím kontaktujte.

 

Aktivity

V cene kurzu sú zahrnuté víkendové exkurzie (bez cestovného a vstupov), a 2 športové a kultúrne aktivity cez týždeň. V meste a jeho okolí je toho naozaj veľa na objavovanie, keďže metropola ležiaca na rieke Rýn a susediace mestá ako Aschaffenburg,  Darmstadt, Mainz a Wiesbaden tvoria piatu najväčšu oblasť v Nemecku. Mesto ponúka pre každého niečo od návštevy miesta narodenia Johanna W. Goetheho po nádherný výhľad na mesto z najvyššieho mrakodrapu v Európe a pre študentov sú vždy k dispozícii zamestanci školy,  aby im poradili pri zorganizovaní nezabudnuteľných výletov.

Vek: od 16 rokov

Typ kurzu

2 týždne

3 týždne

4 týždne

extra týždeň

Standard 20L

 380,- 560,- 740,- 180,-

Intensive 24L

460,- 670,- 880,- 210,-

Premium 28L

580,- 860,- 1 140,- 280,-

Cena v EUR

Ubytovanie

Typ izby

Strava

cena / týždeň

hostiteľská rodina

2-posteľová raňajky 185,-

hostiteľská rodina

2-posteľová polpenzia 230,-

hostiteľská rodina

1-posteľová raňajky 210,-

hostiteľská rodina

1-posteľová polpenzia 260,-

Cena v EUR

Aktuálnu cenovú kalkuláciu vrátane všetkých poplatkov Vám zašleme na vyžiadanie.

V cene je zahrnuté:

 • výučba podľa typu kurzu,
 • registračný poplatok,
 • vstupný test, certifikát o absolvovaní kurzu,
 • prístup na internet v škole.

V cene nie je zahrnuté:

 • letný sezónny poplatok za kurz a ubytovanie,
 • transfer z/na letisko, vlak. stanicu,
 • doprava, letenka,
 • cestovné poistenie,
 • učebné materály.


Termíny:

Kurzy začínajú v pondelok.

Príchod: nedeľa          Odchod: sobota

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Fotogaléria

  Ďalšie pobyty v ponuke

  Berlín pre náročných

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Mníchov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Frankfurt

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Hamburg

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Berlín

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM