NEMECKO - Mníchov

DID deutsch-institut začal svoju činnosť v roku 1970. Vychádza z filozofie, že najľahší spôsob štúdia nemeckého jazyka je absolvovať kurz priamo v Nemecku, kde sú študenti  v nepretržitom kontakte s jazykom a zároveň spoznávajú kultúru národa, spôsob jeho života, a môžu navštíviť vzrušujúce miesta – študovať nemčinu tak súčasne  znamená objavovať Nemecko. Všetku energiu škola venuje výhradne výučbe nemeckého jazyka. Učitelia sú rodení Nemci a ovládajú viac cudzích jazykov, čím môžu byť študentom v prípade potreby  nápomocní.

Škola sa nachádza v blízkej vzdialenosti hlavnej vlakovej stanice, len niekoľko minút od Stachus – ako časť mesta volajú miestny – rozľahlej ulice plnej nespočítateľného počtu butikov a nákupných centier. Na dvoch podlažiach did deutsch-institut-u nájdu študenti všetko nevyhnutné pre štúdium jazyka v priateľskom prostredí:

 • slnečné učebne
 • moderne zariadené multimediálne centrum
 • internetová kaviareň
 • bezdrôtové pripojenie na internet
 • veľká terasa so stolným tenisom

Mníchov

Mníchov – hlavné mesto Bavorska, v ktorom žije asi 1 200 000 obyvateľov, sa idylicky rozprestiera na spodnom okraji Álp. Kultúra, tradícia, prekrásna baroková a gotická architektúra, pivárne a priateľskí ľudia robia z Mníchova perfektné miesto na výučbu nemčiny. Aj pre svoje múzeá, zrenovované galérie a paláce je Mníchov domovom najväčšieho počtu študentov v Nemecku. Vypočuť si hudbu Wagnera a Straussa v podaní jedného z troch mníchovských orchestrov alebo pobudnúť v útulnej tradičnej mníchovskej pivárni patrí k silným zážitkom v tomto meste.
Mníchov je známy nielen povestným Oktoberfestom, ale nachádzajú sa tu aj mnohé moderné stavby, nespočetne veľa gotických a barokových kostolov, ktoré charakterizujú obraz mesta a prispievajú k jeho unikátnemu šarmu a svetovej popularite v každom ročnom období. V zime, keď je mesto pokryté snehom, Mníchovčania pijú Glühwein na Christkindl trhu alebo sa lyžujú v blízkych Alpách. V lete zase s obľubou posedávajú v záhradách pri pive, plávajú v jednom z mnohých jazier v meste alebo chodia na celodenné výlety do rozprávkového zámku Neuschwanstein.

Standard kurz – 20 lekcií týždenne

Štyri vyučovacie hodiny denne sú zárukou toho, že okrem kreatívneho štúdia zostáva dostatok času na spoznávanie nemeckej kultúry, mesta a jeho okolia, ale aj na kopec zábavy a spoznávanie nových priateľov z celého sveta. Škola sa snaží vyhovieť a splniť požiadavky všetkých študentov.

Lekcie sú zamerané na precvičovanie komunikačných schopností a sú založené na zdokonaľovaní schopností porozumieť hovorenému slovu a zlepšení rečového prejavu. Rozširovanie slovnej zásoby a precvičovanie gramatických štruktúr patria k základným aspektom kurzu. Ďalšie cvičenia sú zamerané na nemeckú geografiu, históriu a politiku.

 

Intensive kurz – 24 lekcií týždenne

Intenzívny kurz je koncipovaný tak, aby upevnil, zintenzívnil a doplnil jazykové vedomosti každého študenta. Kurz zahŕňa 24 lekcií týždene, čím ponúka ideálnu možnosť pre tých účastníkov, ktorí si chcú zlepšiť svoje znalosti rýchlejším spôsobom. V porovnaní so štandardným kurzom zahŕňa 2 poobedné lekcie v utorok a štvrtok, a tiež ponúka širšie spektrum tém so súčasnej politickej, kultúrnej, sociálnej a iných oblastí a učebný materiál, používaný pri písaní, čítaní, počúvaní, či pri komunikačných cvičeniach,  je zameraný presne na tento účel.

 

Premium kurz – 28 lekcií týždenne

Premium kurz je ideálnou možnosťou pre tých, ktorí chcú dosiahnuť rýchly jazykový pokrok v pomerne krátkom čase. V porovnaní s predchádzajúcimi dvoma kurzami, zahŕňa okrem doobedňajších lekcií, ďalšie 2 poobedné lekcie v pondelok, utorok, štvrtok a piatok, ktoré sa zameriavajú na splnenie individuálnych požiadaviek študenta.

 

Individuálne lekcie – 4, 6, 8, 10, 12, 14 alebo 16 lekcií týždenne

Účastníci Standard, Intensive alebo Premium programu si môžu priplatiť individuálne lekcie, počas ktorých učiteľ prispôsobuje výučbu potrebám študenta. Lekcie sú vhodné aj pre začiatočníkov. Je  možné priplatiť 4, 6, 8, 10, 12, 14 alebo 16 lekcií týždenne.

Hostiteľská rodina

Tento typ ubytovania je veľmi obľúbený a efektívny, keďže študent je nútený komunikovať v nemeckom jazyku aj mimo školy. Pre čo najvyššiu efektívnosť škola zaručuje, že v hostiteľskej rodine nebudú ubytovaní dvaja študenti rovnakej národnosti. Študent sa môže rozhodnúť aj pre 1-posteľovú izbu za extra príplatok. Ubytovanie zahŕňa raňajky alebo polpenziu.

 

Hotely

Pre náročnejších klientov máme v ponuke viac typov hotelov. Pre viac informácii nás prosím kontaktujte.

 

Aktivity

V cene kurzu sú zahrnuté víkendové exkurzie (bez cestovného a vstupov) a 2 športové a kultúrne aktivity cez týždeň. Už od prvého dňa v Mníchove sa stáva tento pobyt neopakovateľným, keďže Mníchov je mesto, kde sa vždy dá čo robiť a čo vidieť. Zamestnanci školy sú tu vždy pre študentov, aby im pomohli pri zorganizovaní voľného času a aby videli všetky najzaujímavejšie miesta – štadión najslávnejšieho futbalového klubu  FC Bayern Mníchov, Mníchov Central Park, atď. Študenti majú taktiež možnosť lyžovania v Alpách, kúpania sa v južnejších jazerách Chiemsee, Ammersee a Starnberger See. Pre kultúrychtivých študentov sú tu výlety do Augsburgu, Regensburgu a Salzburgu – rodiska Wolfganga A. Mozarta. Čo však každopádne nesmie byť zmeškané, je návšteva rozprávkového hradu kráľa Ľudovíta, Neuschwanstein!

Vek: od 16 rokov

Typ kurzu

2 týždne

3 týždne

4 týždne

extra týždeň

Standard 20L

 380,- 560,- 740,- 180,-

Intensive 24L

460,- 670,- 880,- 210,-

Premium 28L

580,- 860,- 1 140,- 280,-

Cena v EUR

Ubytovanie

Typ izby

Strava

cena / týždeň

hostiteľská rodina

2-posteľová raňajky 185,-

hostiteľská rodina

2-posteľová polpenzia 230,-

hostiteľská rodina

1-posteľová raňajky 210,-

hostiteľská rodina

1-posteľová polpenzia 260,-

Cena v EUR

Aktuálnu cenovú kalkuláciu vrátane všetkých poplatkov Vám zašleme na vyžiadanie.

V cene je zahrnuté:

 • výučba podľa typu kurzu,
 • registračný poplatok,
 • vstupný test, certifikát o absolvovaní kurzu,
 • prístup na internet v škole.

V cene nie je zahrnuté:

 • letný sezónny poplatok za kurz a ubytovanie,
 • transfer z/na letisko, vlak. stanicu,
 • doprava, letenka,
 • cestovné poistenie,
 • učebné materály.


Termíny:

Kurzy začínajú v pondelok.

Príchod: nedeľa          Odchod: sobota

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Fotogaléria

  Ďalšie pobyty v ponuke

  Berlín pre náročných

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Mníchov

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Frankfurt

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Hamburg

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Berlín

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM