Program C - Najväčšia štátna škola v Aucklande

Rangitoto College

Je najväčšou novozélandskou strednou školou. Jej areál sa rozkladá na 31 hektárovom pozemku. Nachádzajú sa tu mnohé zariadenia, ako napríklad  poslucháreň s kapacitou pre 1,500 študentov, mnoho učební či knižnica s ponukou viac ako 20,000 titulov. Škola dáva veľký dôraz na hru rugby, ktorá je najpopulárnejším novozélandským športom. Ponúka preto aj špeciálny medzinárodný program, ktorý je na ňu zameraný.

Disponuje excelentným športovým vybavením, vrátane viac ako piatich športových ihrísk, troch telocviční, fitnes centra a osvetlených plôch, ktoré umožňujú tréning aj počas noci. Študentov pripravuje na štúdium vysokej školy efektívnym kombinovaním odporúčaných predmetov.

Počas skúškového obdobia, ktoré majú domáci študenti od konca októbra do decembra, majú zahraniční študenti možnosť zúčastniť sa špeciálnych aktivít v rámci programu Term 4. Výučba je počas Term 4. zvyčajne orientovaná veľmi prakticky, s aktivitami ako odpaľovanie rakety, spievanie maorských piesní, natáčanie filmov, varenie, reklama a i. Počas tohto programu študenti navštívia najzaujímavejšie miesta v Aucklande a jeho okolí, budú môcť snowboardovať, liezť na ostrov Rangitoto, objavovať novozélandskú prírodu a zažiť ešte oveľa viac.

Škola sa nachádza na predmestí Aucklandu, ktoré je najľudnatejším a najväčším mestom v krajine, s obyvateľstvom takmer 1,5 milióna. Aj vďaka krásnym plážam a skvelej infraštruktúre dosahuje najvyššie priečky v celosvetových hodnoteniach kvality života.

Hostiteľská rodina

Hostiteľské rodiny sú neplatené a poskytujú zázemie študentom dobrovoľne. Študent sa stáva členom rodiny a počas celého pobytu má jej podporu, zúčastňuje sa aktivít, výletov a činností spolu s ostatnými. Študenti sú umiestnení v hostiteľských rodinách, ktoré sú vo všeobecnosti milé, príjemné a otvorené. Radi využívajú možnosť deliť sa o svoju krajinu, kultúru a spôsob života s mladým človekom z inej krajiny.

Lokálny koordinátor

Počas celého pobytu je študentom k dispozícii lokálny koordinátor, zabezpečujúci celkovú spokojnosť študenta.  Pomáha mu s adaptáciou, či s riešením vzniknutých problémov. Každý študent má všetky kontaktné informácie na svojho koordinátora a môže ho kontaktovať kedykoľvek, keď potrebuje pomôcť. Okrem lokálneho koordinátora môžu študenti s vážnejšími problémami kontaktovať D&D Team ako domácu agentúru.

Orientačný meeting

Ešte pred začiatkom programu sa študenti zúčastnia orientačného mítingu, ktorý im pomôže zorientovať sa v novom prostredí – dostanú informácie ako najlepšie zapadnúť do rodiny, ako si nájsť kamarátov, či zvládnuť školu.

Požiadavky:

 • vek 15 – 181/2 počas doby trvania pobytu
 • študent denného štúdia na strednej škole
 • priemerné študijné výsledky
 • odporúčanie zo strednej školy
 • primerané jazykové schopnosti potrebné na zvládnutie štúdia na strednej škole a situácie v hosťovskej rodine
 • absolvovanie testu ELTiS minimálne na 207 bodov
 • osobné kvality – vyspelosť, flexibilita, čestnosť, zodpovednosť, otvorené myslenie, spoločenskosť, záujem o štúdium a spoznávanie iného jazyka a kultúry, vôľa spoznávať nových priateľov a stať sa súčasťou každodenného života hosťovskej rodiny
 • stotožnenie sa s rozhodnutím prihlásiť sa do programu

Presné ceny programov, resp. cenovú kalkuláciu podľa zvoleného programu a dĺžky programu Vám radi zašleme na vyžiadanie.

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Program A – TOP

  Štátne školy s ubytovaním v hostiteľskej rodine – bez možnosti výberu regiónu a školy

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program B

  Štátne školy s možnosťou výberu regiónu – Auckland, výber mesto/vidiek

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program C

  Najväčšia štátna škola v Aucklande

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program D

  Štátne škola v lokalite Auckland

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program E

  Štátna škola v lokalite Christchurch

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program F

  Štátne školy v Nelsone

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program G

  Kvalitné súkromné internátne školy

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM