Program E - Štátna škola Christchurch

Program E  – Štátna škola Christchurch

 

Medzinárodní študenti

Medzinárodní študenti tvoria dôležitú súčasť života mnohých škôl. Študenti musia byť schopní do určitej miery komunikovať v angličtine, v prípade potreby môže byť študent požiadaný, aby sa zúčastnil prípravného jazykového kurzu. Do tohto programu sú zaradení študenti vo veku 16 – 18 rokov pri príchode.

 

Štúdium na škole v Christchurch

Christchurch je považované za „mesto záhrad“ – najväčšie mesto na Južnom ostrove s počtom 330,000 obyvateľov, sa teší počas celého roka príjemnej klíme s priemernými teplotami okolo 18 – 25 °C v lete a 5 – 15 °C v zime. Je to mesto s medzinárodným letiskom, ktoré sa môže pýšiť množstvom prekrásnych parkov, ako aj pobrežím s plážami na plávanie, surfovanie a jachting.

Škola v Christchurch privíta každoročne 1600 študentov, z čoho vyše 100 medzinárodných študentov a ponúka možnosti rôznych umeleckých a hudobných programov a kladie dôraz na vonkajšie, resp. outdoorové vzdelávanie, od februára do apríla nájdete v ponuke kajakovanie, horolezectvo a turistika od mája do júna, lezenie a zimné športy od júla do septembra. Súčasťou školskej kultúry a tradície sú rockové skupiny, orchester, tanečné skupiny, ako aj lokálne a národné športové súťaže. Školský rok trvá od februára do decembra.

Medzinárodní študenti môžu študovať v 12. alebo 13. ročníku, v závislosti od úrovne angličtiny. Na konci 13. ročníka študenti získavajú NCEA národný certifikát, potrebný pre prijatie na vysokú školu. Sú im umožnené intenzívne kurzy angličtiny.

Hostiteľská rodina

Väčšinou sú študenti ubytovaní v hostiteľských rodinách. Vyvíja sa snaha, aby sa študentské záujmy a potreby kryli s možnosťami rodiny. Ešte pred odchodom študent dostane údaje o hosťovskej rodine s informáciami o jednotlivých členoch, ich záujmoch a záľubách. Počas pobytu sa uskutočňujú pravidelné návštevy študenta, kedy sa zisťuje pokrok jeho a rodiny, harmónia vzťahov, spokojnosť… Je veľmi dôležité, aby aj študent vyvíjal snahu o začlenenie sa do rodiny, ktoré predstavuje významný prvok pre spoznanie života a kultúry na Novom Zélande. Netreba zabudnúť na základné pravidlá slušnosti – pomôcť pri prestieraní, umývaní riadov, opýtať sa pred pozvaním priateľa, informovať rodinu a koordinátora o nocovaní mimo domova a pod.

Lokálny koordinátor

Počas celého pobytu je študentom k dispozícii lokálny koordinátor, zabezpečujúci celkovú spokojnosť študenta.  Pomáha mu s adaptáciou, či s riešením vzniknutých problémov. Každý študent má všetky kontaktné informácie na svojho koordinátora a môže ho kontaktovať kedykoľvek, keď potrebuje pomôcť. Okrem lokálneho koordinátora môžu študenti s vážnejšími problémami kontaktovať D&D Team ako domácu agentúru.

Orientačný meeting

Ešte pred začiatkom programu sa študenti zúčastnia orientačného mítingu, ktorý im pomôže zorientovať sa v novom prostredí – dostanú informácie ako najlepšie zapadnúť do rodiny, ako si nájsť kamarátov, či zvládnuť školu.

Požiadavky:

 • vek 15 – 18,5 počas doby trvania pobytu
 • študent denného štúdia na strednej škole
 • priemerné študijné výsledky
 • odporúčanie zo strednej školy
 • primerané jazykové schopnosti potrebné na zvládnutie štúdia na strednej škole a situácie v hosťovskej rodine
 • absolvovanie testu ELTiS minimálne na 207 bodov
 • osobné kvality – vyspelosť, flexibilita, čestnosť, zodpovednosť, otvorené myslenie, spoločenskosť, záujem o štúdium a spoznávanie iného jazyka a kultúry, vôľa spoznávať nových priateľov a stať sa súčasťou každodenného života hosťovskej rodiny
 • stotožnenie sa s rozhodnutím prihlásiť sa do programu

Presné ceny programov, resp. cenovú kalkuláciu podľa zvoleného programu a dĺžky programu Vám radi zašleme na vyžiadanie.

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Program A – TOP

  Štátne školy s ubytovaním v hostiteľskej rodine – bez možnosti výberu regiónu a školy

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program B

  Štátne školy s možnosťou výberu regiónu – Auckland, výber mesto/vidiek

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program C

  Najväčšia štátna škola v Aucklande

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program D

  Štátne škola v lokalite Auckland

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program E

  Štátna škola v lokalite Christchurch

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program F

  Štátne školy v Nelsone

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program G

  Kvalitné súkromné internátne školy

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM