Program F - Štátne školy v Nelsone

Nayland College

 

Škola Nayland College funguje od roku 1966 a je považovaná za jednu z popredných v krajine. Ponúka viac ako 25 nešportových mimoškolských aktivít, vrátane Kapa Haka (tradičné maorské scénické umenie), simulovaných zasadnutí Organizácie spojených národov či herného klubu. Taktiež poskytuje vyžitie v mnohých športových disciplínach, s dôrazom na basketbal a rugby. Rozvrh zahŕňa zaujímavé predmety ako žurnalistika, fotografia, informatika, maľovanie, psychológia, sociálne vedy a mnoho ďalších.

Snahou školy je čo najviac a čo najúčinnejšie zapájať do štúdia digitálne technológie a čo najmodernejšie učebné postupy. Študenti si na vyučovanie môžu nosiť aj vlastné digitálne zariadenia, ak to považujú za prospešné. Vybavenie školy je na vysokej úrovni.

Škola ponúka relevantné vzdelávanie, ktoré študentov zapája do procesu, podnecuje úspechy, podporuje podnikavého ducha a pomáha im pripraviť sa na osobné výzvy, ktorým budú v budúcnosti musieť čeliť. Významným je najmä úspešný školský časopis a tvorba muzikálov.

Mesto Nelson, kde sa škola nachádza, leží na východnom pobreží zálivu Tasman Bay na severe južného ostrova Nového Zélandu a je geografickým centrom krajiny. Je druhým najstarším mestom v krajine, známym pre jeho celoročné slnečné počasie, dlhé zlaté pláže a jeho umeleckú scénu. Koná sa tu množstvo umeleckých podujatí a festivalov. Má 65.700 obyvateľov, čo z neho robí deviate najväčšie mesto Nového Zélandu.

Školský rok 2018 začína orientačným stretnutím po prílete na letisko v Nelsone.

Hostiteľská rodina

Väčšinou sú študenti ubytovaní v hostiteľských rodinách. Vyvíja sa snaha, aby sa študentské záujmy a potreby kryli s možnosťami rodiny. Ešte pred odchodom študent dostane údaje o hosťovskej rodine s informáciami o jednotlivých členoch, ich záujmoch a záľubách. Počas pobytu sa uskutočňujú pravidelné návštevy študenta, kedy sa zisťuje pokrok jeho a rodiny, harmónia vzťahov, spokojnosť… Je veľmi dôležité, aby aj študent vyvíjal snahu o začlenenie sa do rodiny, ktoré predstavuje významný prvok pre spoznanie života a kultúry na Novom Zélande. Netreba zabudnúť na základné pravidlá slušnosti – pomôcť pri prestieraní, umývaní riadov, opýtať sa pred pozvaním priateľa, informovať rodinu a koordinátora o nocovaní mimo domova a pod.

Lokálny koordinátor

Počas celého pobytu je študentom k dispozícii lokálny koordinátor, zabezpečujúci celkovú spokojnosť študenta.  Pomáha mu s adaptáciou, či s riešením vzniknutých problémov. Každý študent má všetky kontaktné informácie na svojho koordinátora a môže ho kontaktovať kedykoľvek, keď potrebuje pomôcť. Okrem lokálneho koordinátora môžu študenti s vážnejšími problémami kontaktovať D&D Team ako domácu agentúru.

Orientačný meeting

Ešte pred začiatkom programu sa študenti zúčastnia orientačného mítingu, ktorý im pomôže zorientovať sa v novom prostredí – dostanú informácie ako najlepšie zapadnúť do rodiny, ako si nájsť kamarátov, či zvládnuť školu.

Požiadavky:

 • vek 15 – 18,5 počas doby trvania pobytu
 • študent denného štúdia na strednej škole
 • priemerné študijné výsledky
 • odporúčanie zo strednej školy
 • primerané jazykové schopnosti potrebné na zvládnutie štúdia na strednej škole a situácie v hosťovskej rodine
 • absolvovanie testu ELTiS minimálne na 207 bodov
 • osobné kvality – vyspelosť, flexibilita, čestnosť, zodpovednosť, otvorené myslenie, spoločenskosť, záujem o štúdium a spoznávanie iného jazyka a kultúry, vôľa spoznávať nových priateľov a stať sa súčasťou každodenného života hosťovskej rodiny
 • stotožnenie sa s rozhodnutím prihlásiť sa do programu

Presné ceny programov, resp. cenovú kalkuláciu podľa zvoleného programu a dĺžky programu Vám radi zašleme na vyžiadanie.

ZÍSKAJTE BEZPLATNÚ PONUKU  Program A – TOP

  Štátne školy s ubytovaním v hostiteľskej rodine – bez možnosti výberu regiónu a školy

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program B

  Štátne školy s možnosťou výberu regiónu – Auckland, výber mesto/vidiek

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program C

  Najväčšia štátna škola v Aucklande

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program D

  Štátne škola v lokalite Auckland

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program E

  Štátna škola v lokalite Christchurch

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program F

  Štátne školy v Nelsone

  ZOBRAZIŤ KURZ

  Program G

  Kvalitné súkromné internátne školy

  ZOBRAZIŤ KURZ

  D&D Team

  D&D Team, s.r.o
  Pod Rovnicami 37
  841 04 Bratislava
  +421 2 6542 4300

          

  NAPÍŠTE NÁM