JAZYKOVÉ POBYTY PRE DOSPELÝCH

ŠKÓTSKO

ŠKÓTSKO

Škótsko je jednou zo štyroch krajín, ktoré tvoria Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska. Rozkladá sa v severnej časti ostrova Veľká Británia a na vyše 790 okolitých ostrovoch. Tajuplná krajina, ktorá vás podmaní svojou krásou a bohatou históriou.

Hlavným a druhým najväčším mestom Škótska je Edinburgh, ktorý je zároveň jedným z najvýznamnejších európskych finančných centier. Najväčším mestom Škótska je Glasgow. Škótsko má vyše 5 miliónov obyvateľov. Úradným jazykom je angličtina, škótska gaelčina a škótčina.

Škótska vlajka s bielym krížom sv. Ondreja na modrom podklade pochádza podľa legendy z 9. storočia a je najstaršou používanou národnou vlajkou. Heraldickým symbolom Škótska je aj jednorožec. Na škótskom kráľovskom znaku bol pôvodne znázornený štít s levom v skoku, ktorý držia dva jednorožce. Po zjednotení kráľovstiev bol znak rozdelený na štyri časti (na prvej a štvrtej je škótsky lev, na druhej anglické levy a na tretej írska harfa). Jedného z jednorožcov držiacich znak tiež nahradil anglický lev.

William Wallace, Walter Scott, Loch Ness, Edinburgh, Highlands, whisky, gajdy, kilt, Haggis,…to všetko nájdete v Škótsku.

Edinburgh pre náročných

ZOBRAZIŤ KURZ

Edinburgh

ZOBRAZIŤ KURZ

Aberdeen

ZOBRAZIŤ KURZ

Edinburgh – Kaplan

16+

ZOBRAZIŤ KURZ

KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM PORADÍME PRI VÝBERE KURZU

ING. IVETA BETUŠOVÁ

RIADITEĽKA / MAJITEĽKA

+421 903 725 459

Spoločnosť D&D Team, s.r.o. tento rok oslávi 29. výročie svojho vzniku. Od začiatku svojej činnosti sa špecializuje na organizovanie stredoškolských, jazykových a poznávacích pobytov v zahraničí.

Dôležitou prioritou našej spoločnosti je individuálny prístup ku klientovi, malý priateľský kolektív a samozrejme kvalitne ponúkané služby. Budeme veľmi radi, keď sa dáte presvedčiť a využijete naše služby. S maximálnym úsilím sa postaráme o Vašu spokojnosť.

S úctou

Ing. Iveta Betušová a kolektív D&D Team

Mgr. Slávka Barlíková

Stredné školy / Jazykové pobyty

+421 907 725 459

Mgr. Vanda Hudáková

Stredné školy

+421 911 725 459

Mgr. Veronika Lehotská

Skupinové pobyty pre školy

+421 940 604 599

Ing. Janka Krnáčová

Ekonomické oddelenie

+421 2 6542 4300

Mgr. Linda Opremčáková

Stredné školy v Kanade / aktuálne na MD

Bailey

Recepčný / Zvonček

D&D Team

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava
+421 2 6542 4300

        

NAPÍŠTE NÁM